Aktuality - archiv 6.4.2009

Chanti nehľadá alibi, chce bojovať o miesto na ihrisku

Angelos Chanti: „V prvom rade mi chýbalo sebavedomie. S tým sa však musím vyrovnať. Tréner má k dispozícii 22 kvalitných hráčov a každý bojuje o svoju pozíciu.“

Po prvý raz po dlhej dobe sa v základnej zostave AS Trenčín predstavil talentovaný grécky mladík Angelos Chanti. Hoci strávil na ihrisku napokon iba necelých šesťdesiat minút, je rád za šancu, ktorá prišla. „Chcel som sa ukázať a pomôcť mužstvu. Na ihrisku som sa cítil skutočne dobre. Snažil som sa odovzdať maximum,“ povedal Chanti.

Napriek tomu, že súboj proti rezerve Ružomberka si užíval, nie je so svojim výkonom celkom spokojný. „V prvom rade mi chýbalo sebavedomie. S tým sa však musím vyrovnať. Tréner má k dispozícii 22 kvalitných hráčov a každý bojuje o svoju pozíciu. Treba mať aj trochu šťastia,“ nechal sa počuť bývalý grécky mládežnícky reprezentant.

Pokiaľ príde ďalšia príležitosť, ľavonohý stredopoliar je odhodlaný predviesť výkon lepšie zodpovedajúci jeho talentu. „Nemám rád alibi, ale niekoľko mesiacov som nehral oficiálny zápas. Potrebujem trochu času, aby som sa do toho dostal. Taktiež som bol trochu nervózny. Cesta do najvyššej ligy vedie len cez víťazstvá, nič iné nás nezaujíma. Musíme to zvládnuť.“

Chanti sa počas tréningov neraz predviedol excelentnou ľavačkou. Jeho strelám nechýba nielen presnosť, ale aj razancia. V zápasoch však fanúšikov o tejto prednosti ešte nepresvedčil. Prečo? „Niekedy sa to pýtam aj sám seba. Tých šancí zas až toľko nie je, ale je pravdou, že ich treba využiť na poriadne zakončenie. V každej situácii sa snažím vybrať to najlepšie riešenie. Tiež to más súvislosť so sebavedomím. Ak má hráč istú pozíciu na ihrisku, v zápase si viac dovolí,“ komentoval rodák z gréckej Patry.

Pred stredajším zápasom proti košickej rezerve nemá istotu miesta v základnej zostave, ale nerobí z toho tragédiu. „Môžem hrať aj lepšie ako proti Ružomberku, to je pravda. Všetko je však iba na mne. Pozerám sa pred seba a uvidím ako sa to bude vyvíjať. Ak sa vrátim na lavičku, budem naďalej bojovať a snažiť sa tímu akokoľvek pomôcť,“ dodal na záver Chanti.

Autor: mg
Rozpis zápasov
Slovnaft Cup, Slovnaft Cup, 27.9.2023
OK Častkovce - AS Trenčín
18:00 Štadión Sihoť
NIKÉ LIGA, 9. kolo, 30.9.2023
AS Trenčín - MFK Dukla Banská Bystrica
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
ASTV 28.9.2023

ASTV | Zostrih zo zápasu Slovnaft cupu proti OK Častkovce

ASTV vám prináša zostrih zo zápasu Slovnaft cupu proti OK Častkovce.

ASTV 28.9.2023

Skovajsa | Záver stretnutia sme si skomplikovali inkasovaným gólom

Náš tím zvíťazil v 3. kole slovenského pohára na trávniku OK Častkovce...

A-tím 27.9.2023

SC | Napriek dramatickému záveru zápas v Častkovciach pod kontrolou

Zverenci trénera Iliju Stolicu postúpili do ďalšieho kola Slovnaft Cupu....

A-tím 27.9.2023

NAŽIVO | Záznam zápasu Slovnaft Cupu proti OK Častkovce

Futbalnet TV vám prináša záznam zápasu Slovnaft Cupu proti OK Častkovce (2:1).

Tipsport SK  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  www.avetec.org  Smoker  SWAN  slovlak  mattoni  monolit  jaaa aarsleff  msport  laugaricio