Aktuality - archiv 18.4.2009

Gergel: Mrzí nás, že sme nevyhrali

Cenný bod v súboji na ihrisku Interu Bratislava s príchuťou horkosti.

Trenčín odohral druhý šesťbodový zápas v rade. Po domácom víťazstve nad Podbrezovou remizoval na ihrisku Interu Bratislava (0:0). Tak ako bol blízko k trojbodovému zisku, mohol prehrať. Napriek tomu boli zverenci trénera Ivana Galáda v kvalitnejšom druhom polčase tým nebezpečnejším mužstvom. Pokiaľ sa aj dostali za chrbát súperových obrancov, zastavil ich akciu viackrát jeden z asistentov rozhodcu pre postavenie mimo hry.

Po hodine hry fauloval v šestnástke Juraj Križko. Rozhodca nekompromisne nariadil pokutový kop, ku ktorému sa rozhodne postavil líder „žlto-čiernych“ Pavol Sedlák. Miloš Volešák však, ale jeho strelu vystihol. „Z môjho pohľadu išlo o jasnú penaltu,“ rozptýlil na úvod akékoľvek pochybnosti brankár AS a k Sedlákovmu zlyhaniu dodal: „Vybral som si stranu a vyšlo mi to. V podstate to kopol zle. Na jeseň sme tu prehrali 1:3 a vtedy som od Sedláka dostal gól z jedenástky. Pamätal som si, že to kopol do tej istej strany. Povedal som si, že to je jeho kút, tak som tam išiel znova a vyšlo to.“

Napriek všetkým okolnostiam a zisku bodu, odchádzali Trenčania do šatní so sklonenými hlavami. Uvedomovali si, že na ihrisku aktuálne najväčšieho rivala, neboli ďaleko od plného bodového zisku. „Škoda tohto zápasu. Najmä šance, ktorú mal v poslednej minúte Fero (Kubík). Ak by skóroval, Interu by už nezostal čas na odpoveď. Taktiež sme mali niekoľko príležitostí, ktoré rozhodcovia stopli. Z môjho pohľadu ťažko určiť, či išlo o postavenia mimo hry. To je však teraz celkom jedno,“ nechal sa počuť Volešák.

V jednej zo sporných situácií sa ocitol aj nádejný stredopoliar Roman Gergel. Aj jeho akciu však zastavila zdvihnutá zástavka jedného z postranných rozhodcov. „Ostal som veľmi prekvapený. Dokonca som sa pýtal, prečo odmával ofsajd, ale nedostal som odpoveď. Takéto chvíle však dokážu tím zoceliť. Dúfam, že to pred zostávajúcim priebehom sezóny premeníme v našu výhodu,“ komentoval Gergel uvedomujúc si, že na strane AS bolo niekoľko ďalších príležitostí, ktorými mohli strhnúť zápas na svoju stranu: „Chýbalo nám trochu viac šťastia v zakončení. Ereros mal dve dobré strely, Križko dobre kopol priamy kop a na záver unikal Kubík. Škoda. Mrzí nás, že sme nevyhrali.“

Napriek tomu, že mužstvo sa z Pasienkov vrátilo so ziskom jediného bodu, našiel Volešák na sobotnom predpoludňajšom zápase pozitíva. „Nedostali sme gól a sebavedomie obrany musí ísť hore. Dôležité je, že Inter nám neodskočil. Ešte máme pred sebou veľa ťažkých zápasov. Nielen my, ale aj Inter a Podbrezová. Zďaleka nie je rozhodnuté,“ doplnila na záver veľká opora na bránkovej čiare.

Autor: mg
Rozpis zápasov
14:00 Žiar nad Hronom
Fortuna liga, 21. kolo, 27.2.2021
FK Pohronie - AS Trenčín
2:3 Senica
Fortuna liga, 20. kolo, 20.2.2021
FK Senica - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
ASTV 25.2.2021

Halftime | Jedna otázka - najčastejšie hrajúca pesnička v playliste

ASTV odštartovala pod hlavičkou „Halftime“ výrobu nadčasových...

ASTV 24.2.2021

ASTV | Štadión Sihoť od zbúrania oválu po otvorenie tribún za bránami

Príbeh novej podoby Štadióna Sihoť uzavrel návratom prvoligového...

Fanúšikovia 22.2.2021

Akadémia | Podporte svojimi 2% akadémiu AS Trenčín - This is my sen Academy

Priatelia, podporovatelia a fanúšikovia trenčianskeho futbalu....

ASTV 20.2.2021

ASTV | Zostrih zo zápasu Fortuna ligy proti Senici

ASTV vám prináša zostrih zo stretnutia 20. kola základnej časti Fortuna ligy 2020/2021...

orion tip  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  zlaty bazant  Smoker  SWAN  slovlak  aarsleff  mattoni  termomont  monolit  jaaa