Aktuality - archiv 21.4.2009

Mazán a Chanti na skusoch v Panathinaikose Atény

Spolupráca AS Trenčín s európskymi klubmi naberá nové rozmery.

Príchodom holandských majiteľov do futbalového klubu AS Trenčín sa zintenzívnila jeho spolupráca s klubmi zo silnejších európskych líg. Spolu s majiteľmi sledoval posledné domáce zápasy skaut FC Chelsea i jeden z vrcholných manažérov holandského Utrechtu. Čoraz intenzívnejšia je aj linka Trenčín - Atény.

V stredu v ranných hodinách nabrali kurz Atény trenčianski futbalisti Peter Mazán a Angelos Chanti. Ich krátkodobý pobyt v tíme najslávnejšieho gréckeho klubu je ďalším krokom v spolupráci Trenčanov s poprednými európskymi klubmi. „Tschen La Ling je v budovaní vzťahov s ostatnými celkami aktívny. Vo veľmi úzkom kontakte je s predstaviteľmi Den Haagu, Utrechtu a Ajaxu. Blízko má aj k ďalšiemu klubu, v ktorom v minulosti hrával, k Panathinaikosu,“ načrtol diplomatické kroky majiteľa AS generálny manažér Róbert Rybníček.

Prvým krokom spolupráce Trenčína s tímom so zeleným trojlístkom v logu bol príchod Alexa Pagkalisa na Sihoť. Ďalším je cesta dvojice Trenčanov na Peloponézsky polostrov. „Je pre nás veľmi dôležité, aby naši šikovní mladíci ochutnali atmosféru vo veľkých kluboch. Majú možnosť na seba upozorniť. Zároveň to pre nich môže byť silný motivačný faktor. Ak okúsia atmosféru vo veľkoklube na vlastnej koži, určite stúpne aj ich vôľa presadiť sa,“ uviedol generálny manažér AS.

Obaja hráči ponúknutú skúsenosť uvítali. Nedočkavý úsmev neskrýval najmä Grék. „Panathinaikos je najslávnejší klub v krajine. Vždy bolo mojim snom zahrať si v jeho drese,“ zasníval sa technicky vybavený ľavák, ktorému sa jeho túžba už pred rokmi takmer naplnila. „Bolo to už dávno. S aténskym klubom som bol v rokovaní. Tie prebiehali k spokojnosti, ale žiaľ, nemohol som tam prestúpiť. Bol som ešte príliš mladý a moji rodičia nemali možnosť presťahovať sa do Atén. Napriek tomu som ostal ich verným priaznivcom. Mám detailne naštudovaného každého muža zo súpisky. Viem o nich všetko. Pánovi Lingovi som za túto obrovskú skúsenosť veľmi vďačný,“ zdôraznil Chanti.

Solídnu orientáciu v gréckom futbale prejavil aj Peter Mazán. „Majú fantastický káder. Dimitrios Salpigidis, Gilberto Silva alebo Georgios Karagounis patria medzi hráčov špičkových parametrov,“ vymenoval svojich favoritov dorastenec AS. So zahraničím má zatiaľ minimálne skúsenosti. Aténskej výzvy sa ale neobáva. „Chcem sa tam ukázať v dobrom svetle. Odovzdám tam všetko. Som zvedavý, či sa im zapáčim. Uvedomujem si, že veľmi dôležité je aj preklenutie jazykovej bariéry. Tento rok maturujem z angličtiny. Rozumiem takmer všetkému. Trošku horšie je to s hovorením,“ priznal drobné nedostatky talentovaný ofenzívny hráč.

Dvojica Trenčanov bude v juhoeurópskej metropole do nedele. Už v najbližšom období čaká na ďalších mladých hráčov AS podobná skúsenosť v kluboch holandskej, francúzskej a možno niektorej z ďalších zaujímavých líg.

Autor: ms
Rozpis zápasov
4:0 Praha
Prípravný, 14.7.2024
Bohemians 1905 Praha - AS Trenčín
19:30 Linz
Prípravný, 18.7.2024
Galatasaray SK - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
Fotogalérie 15.7.2024

Fotogaléria | Stretnutie prípravy proti Bohemians Praha 1905

Fotogaléria z prípravného zápasu proti Bohemians Praha 1905.

ASTV 15.7.2024

ASTV | Zostrih z prípravného zápasu proti Bohemias Praha 1905

ASTV vám prináša zostrih z prípravného stretnutia proti Bohemians Praha 1905...

A-tím 14.7.2024

Kmeť | Prehrali sme po vlastných chybách

V zápase s českým prvoligistom Bohemians 1905 Praha sme zaznamenali vysokú prehru 0:4. Náš tím...

A-tím 14.7.2024

Príprava | Vysoká prehra bez vsieteného gólu s pražskými Bohemians

Náš tím zaznamenal v prípravnom zápase v rámci letného sústredenia...

Tipsport SK  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  Heineken  Smoker  slovlak  mattoni  monolit  aarsleff  msport  laugaricio  bahis sitesi  magnus  TSS Group  ramirent  keraming  Jaaa