Aktuality - archiv 22.4.2009

Fanendo Adi – nová útočná akvizícia v staršom doraste

Z mládežníckych kabín AS Trenčín - 1. časť.

Klubové stránky AS Trenčín prinášajú ďalšiu novinku. Už v najbližšej budúcnosti sa budeme snažiť o pravidelné mapovanie situácie v mládežníckych kategóriách. Doteraz sme venovali našu pozornosť rastúcim talentom najmä prostredníctvom výsledkovému servisu a reportov z jednotlivých zápasov. Seriál „Z mládežníckych kabín“ sa bude v dvojtýždňových intervaloch venovať rôznym zaujímavostiam, publicistickým témam, rozhovorom a ďalším formám článkov.

V pilotnom projekte nového seriálu sa venujeme pozoruhodnému zjavu v útoku starších dorastencov AS. Neprehliadnuteľný nigérijský útočník Fanendo Adi odohral zatiaľ päť majstrovských zápasov. Na svojom konte má rovnaký počet gólov. Inštinkt kanoniera naznačil už v zimnej halovej sezóne. Na Memoriáli Dr. Václava Jíru sa stal najlepším strelcom AS. Na prestížnom turnaji v Prahe prekonal defenzívy Bohemiansu, Slávie i Sparty. S celkovým súčtom siedmich gólov bol druhým najproduktívnejším strelcom podujatia. „Zimná aklimatizácia nebola úplne ideálna. Na chladné počasie príliš zvyknutý nie som. Zmenou klimatických podmienok sa mi ale darí čoraz viac,“ potešil sa z nárastu stupňov Celzia Afričan, ktorý videl sneh prvýkrát v živote počas jesenného víťazného zápasu trenčianskeho prvého tímu v Prievidzi.

Prestup nigérijskej, 190 cm vysokej veže, sa z administratívnych dôvodov trošku natiahol. Fanendo preto trénerovi Radúzovi Dorňákovi chýbal v prvých dvoch jarných kolách. Registračku dostal do rúk doslova niekoľko hodín pred zápasom tretieho kola v Košiciach. Jeho gólová chvíľa prišla už po niekoľkých okamihoch na ihrisku. Presným zásahom otvoril skóre a pričinil sa tak o výhru 4:2. „Teší ma, že mi dal Trenčín príležitosť. Možnosť zaradiť sa do dorasteneckého tímu som uvítal. Chcem tu získať niektoré návyky a zlepšiť fyzické parametre. Očakávam, že už čoskoro dostanem príležitosť aj v seniorskom tíme,“ neskrýva odhodlanie v minulosti mládežnícky reprezentant svojej krajiny.

Bývalý hráč nigérijských tímov Lagos Islanders a Union Bank pridal ďalšie dva góly pri domácom víťazstve 4:0 nad Bardejovom. Ústredný hráč zápasu siahal dokonca na hetrik, tretiu veľkú príležitosť ale nevyužil. Výborný výkon podal aj v stredajšom zápase v Žiline. Trenčianski dorastenci vyhrali 4:1. Adi skóroval dvakrát, tretiu tutovku zahodil. Pozornosť prítomných divákov upútal najmä jeho nevídaný gól, ktorý dosiahol exportnou strelou z 30 metrov do šibenice. „Ak by tam boli televízne štáby, tento zásah by mohol smelo kandidovať na ocenenie gól mesiaca,“ pochválil zverenca Dorňák. „Je čoraz lepší. Rýchlo sa asimiloval. Keď k nám prišiel, snažil sa riešiť väčšinu lôpt individuálnymi kľučkami. Teraz sa plnohodnotne zapája do kombinačných akcií. Teraz vyniká jeho herný prejav ešte výraznejšie,“ doplnil tréner starších dorastencov.

Počas zimných prechádzok Trenčínom bol Fanendo neprehliadnuteľný. Vysoká vyšportovaná postava oblečená v červenej zimnej bunde AS Trenčín veľkosti XXXL upútala pozornosť nejedného futbalového priaznivca. „Bol som prekvapený, keď ma na ulici zastavovali ľudia a s pozdravom ahoj Fanendo sa so mnou pustili do reči o futbale. Verejnosť na mňa pôsobí veľmi priateľským dojmom,“ skonštatoval osemnásťročný mladík bojujúci aj s jazykovou bariérou. „Snažím sa porozumieť slovenčine a občas niečo povedať. Zatiaľ to zvládam najmä rukami a nohami. Našťastie, niektorí z chalanov rozprávajú celkom solídne po anglicky. Dôležité je, že sa vždy dohovoríme. Aj keď sa pri tom niekedy nasmejeme,“ dodal so širokým úsmevom Fanendo Adi majúci platný kontrakt s AS do konca ročníka s možnosťou využitia opcie o ďalšie dva roky.

Autor: ms
Rozpis zápasov
14:30 Štadión Sihoť
Fortuna liga, 22. kolo, 6.3.2021
AS Trenčín - FC Spartak Trnava
0:1 Žiar nad Hronom
Fortuna liga, 21. kolo, 27.2.2021
FK Pohronie - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
A-tím 1.3.2021

Čatakovič | Mal som dobrý prvý dotyk a to rozhodlo

„Pred dvoma mesiacmi by sme takýto zápas prehrali,“ povedal už po druhý raz v rade na...

ASTV 27.2.2021

ASTV | Zostrih zo zápasu Fortuna ligy proti Pohroniu

ASTV vám prináša zostrih zo stretnutia 21. kola základnej časti Fortuna ligy 2020/2021...

Fotogalérie 27.2.2021

Fotogaléria | Zápas Fortuna ligy proti Pohroniu

Fotogaléria zo stretnutia Fortuna ligy proti FK Pohronie (1:0).

ASTV 27.2.2021

ASTV | Tlačová konferencia po zápase proti Pohroniu

ASTV vám prináša tlačovú konferenciu po zápase Fortuna ligy proti FK Pohronie (1:0).

orion tip  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  zlaty bazant  Smoker  SWAN  slovlak  aarsleff  mattoni  termomont  monolit  jaaa