Aktuality - archiv 29.4.2009

Boris Godál si vyskúšal takmer všetky posty

Trenčiansky univerzál sa po putovaní zostavou usadil na svojom obľúbenom poste.

Keď sa v zápise o stretnutí objaví meno Borisa Godála, súperov tréner si nikdy nemôže byť istý, na ktorom poste trenčiansky univerzál nastúpi. Obranca, záložník, krajný, stredný? Trenčianska dvadsaťjednotka zvláda všetko.

Tréneri už v minulosti často využívali jeho „obojživelnosť“. V zostave putoval hore - dole. Neraz sa do základnej jedenástky dokonca nevpratal. „Zo začiatku som to vnímal dosť ťažko. Vybudoval som si istú pozíciu. Myslel som si, že si ju udržím. Situácia sa ale vyvinula inak,“ zamýšľa sa Godál, spomínajúc na trpké zážitky zo sledovania zápasov z lavičky. Ako správneho bojovníka ho ale daný stav rozhodne neuspokojoval. „V úvodných kolách jari som nehrával. Tento fakt ma motivoval k ešte výraznejšej tréningovej snahe. Trénera som chcel za každú cenu presvedčiť, že do základnej jedenástky patrím. Som rád, že sa mi to podarilo,“ teší Godála.

V jarnej časti okúsil všestranný futbalista viacero postov. „Začalo sa to v Humennom. V druhom polčase som na poste defenzívneho záložníka vystriedal Knappa. V Dunajskej Strede som hral ľavého obrancu, neskôr pravého beka. Proti Košiciam som nastúpil v prvom polčase dokonca ako ofenzívny záložník. Na stopérskom poste nastupujem od zápasu na Interi,“ menuje jednotlivé posty trenčiansky rodák. „Nie som tu na to, aby som určoval, kde budem hrať. Kam ma tréner postaví, tam budem bojovať za AS Trenčín do posledných síl. Žiadne dohadovania pri tejto téme nemajú význam,“ prizvukuje obľúbený futbalista.

Hoci je pripravený postaviť sa na ktorýkoľvek post, „doma“ sa cíti byť najmä v strede obrany. „Myslím si, že po návrate na stopérsku pozíciu som odviedol dobrú prácu. Samozrejme, vždy je čo zlepšovať. Dobre sa mi hralo už na Interi. Doma proti Lučencu to bolo ale o poznanie lepšie. Vpred ma hnala zaplnená tribúna. Som veľmi rád, že naši ultras sa po krátkych peripetiách vrátili do hľadiska a že ich bolo počas celého zápasu počuť,“ vzdal hold publiku Boris Godál.

Autor: ms
Rozpis zápasov
14:30 Štadión Sihoť
Fortuna liga, 22. kolo, 6.3.2021
AS Trenčín - FC Spartak Trnava
0:1 Žiar nad Hronom
Fortuna liga, 21. kolo, 27.2.2021
FK Pohronie - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
A-tím 1.3.2021

Čatakovič | Mal som dobrý prvý dotyk a to rozhodlo

„Pred dvoma mesiacmi by sme takýto zápas prehrali,“ povedal už po druhý raz v rade na...

ASTV 27.2.2021

ASTV | Zostrih zo zápasu Fortuna ligy proti Pohroniu

ASTV vám prináša zostrih zo stretnutia 21. kola základnej časti Fortuna ligy 2020/2021...

Fotogalérie 27.2.2021

Fotogaléria | Zápas Fortuna ligy proti Pohroniu

Fotogaléria zo stretnutia Fortuna ligy proti FK Pohronie (1:0).

ASTV 27.2.2021

ASTV | Tlačová konferencia po zápase proti Pohroniu

ASTV vám prináša tlačovú konferenciu po zápase Fortuna ligy proti FK Pohronie (1:0).

orion tip  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  zlaty bazant  Smoker  SWAN  slovlak  aarsleff  mattoni  termomont  monolit  jaaa