Aktuality - archiv 29.4.2009

Chanti a Mazán s pobytom v Panathinaikose nadmieru spokojní

Trenčianska dvojica by prípadné účinkovanie v gréckej metropole uvítala.

Angelos Chanti a Peter Mazán absolvovali počas uplynulého víkendu krátkodobý tréningový pobyt v Panathinaikose Atény. Od brehov Egejského mora sa obaja vrátili bohatší o mnohé futbalové skúsenosti. Chanti zaklopal bezprostredne po príchode na Sihoť na trénerove dvere a so širokým úsmevom mu líčil svoje čerstvé zážitky. Nelenil ani Mazán. Obklopený spoluhráčmi rozprával o horúcich aténskych skúsenostiach.

„Po prílete do Atén nás vyzdvihli na letisku a odviezli do tréningového komplexu. Bolo to asi 15 minút cesty. Mali sme obrovskú smolu. Let z Viedne meškal takmer hodinu, takže sme nestihli tréning s áčkom. Keď sme sa ubytovali, ich prípravu sme si aspoň pozreli,“ ľutuje Peter Mazán. „Ďalšie dni sme trénovali s rezervným tímom. Aj v ňom je niekoľko pozoruhodných profesionálov. Mnohých z nich som poznal. Niektorých z počutia a z médií, s inými som v minulosti dokonca hrával. Zhováral som sa aj s niektorými hráčmi prvého výberu. Napríklad so Sotirisom Ninisom,“ doplnil informácie Angelos Chanti.

„Bol to úžasný zážitok. V Panathinaikose funguje všetko s neuveriteľnou presnosťou. Organizácia v klube je na top úrovni,“ pokračoval v chvále smerujúcej na najpopulárnejší klub v krajine "trenčiansky" Grék. Slovami uznania nešetril ani mládežnícky reprezentant Slovenska. „Ich akadémia je úžasná. Tréningové plochy, rehabilitácia, ubytovanie, jedálne. Všetko sa nachádza v jednom komplexe,“ nadchýňal sa Mazán. „Panathinaikos je veľkoklub so všetkým, čo k tomu patrí. Jeho fungovanie sa s tým, čo som zažil na Slovensku, nedá porovnať. Bol by som ale nerád, keby to vyznelo voči Trenčínu negatívne. Som tu šťastný. Za ten čas, čo som v klube som zaznamenal v mnohých smeroch obrovský vzostup. V Aténach to bol ale úplne iný level. Tréningový komplex, akadémia, štadión, infraštruktúra. Je to tam o niečom úplne inom,“ vysvetľoval po návrate na Považie Chanti.

V tréningovej akadémii aténskeho veľkoklubu vládne disciplína a poriadok. „Celý areál je oplotený. Bez špeciálneho povolenia sa tam nedostane nikto,“ všimol si dorastenec AS Trenčín. Jeho súputník z AS na vlastnej koži spoznal, že o nič ľahšie ako vojsť dnu, nie je ani akadémiu opustiť. „Voľný deň som chcel využiť na stretnutie s rodinou. Nebolo to však vôbec jednoduché. Od manažmentu klubu som musel najskôr získať povolenie na opustenie tréningového tábora. Až potom som sa mohol na niekoľko hodín stretnúť s najbližšími,“ poukázal na prísne pravidlá technický ľavák.

Obaja futbalisti AS prišli z juhu Európy plní dojmov a odhodlania. „Videl som niečo nové. Bol to veľmi inšpiratívny zážitok. Toto sú okamihy, ktoré človeka ženú vpred, aj keď sa mu možno práve nechce. Viem, že ak túži v budúcnosti hrať za taký kvalitný tím, akým je Panathinaikos, musím sa pripravovať na doraz. A to nielen počas tréningov,“ zhrnul svoje pocity Peter Mazán. V podobnom duchu vnímal situáciu aj Anglesos Chanti: „Ako som už v minulosti uviedol, mojím snom je raz v živote prestúpiť do tohto klubu. Návšteva Atén ma v tejto túžbe ešte utvrdila. Mám pred sebou jasný cieľ. Urobím všetko pre to, aby som ho raz naplnil.“

Autor: ms
Rozpis zápasov
2:2 Zlaté Moravce
NIKÉ LIGA, 32. kolo, 18.5.2024
FC ViOn Zlaté Moravce - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
ASTV 28.5.2024

ASTV | Zostrih zo zápasu ligy U19 proti MFK Zemplín Michalovce

ASTV vám prináša zostrih zo zápasu I. ligy U19 proti MFK Zemplín Michalovce...

Aktuálne 27.5.2024

Klub | Štartuje proces výmeny hracej plochy Štadióna Sihoť

Proces výmeny hracej plochy Štadióna Sihoť sa dostáva do realizačnej fázy. Počas...

A-tím 25.5.2024

A-tím | Pätica hráčov končí v AS Trenčín

Pred štartom prípravy na nový ročník najvyššej slovenskej súťaže nastávajú v tíme trénera Iliju...

A-tím 22.5.2024

A-tím | Skovajsa s novým dvojročným kontraktom

Lukáš Skovajsa si pod Čákovým hradom prešiel všetkými mládežníckymi kategóriami. Rodák zo...

Tipsport SK  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  Heineken  Smoker  slovlak  mattoni  monolit  aarsleff  msport  laugaricio  casspennant  magnus  TSS Group  ramirent  keraming  Jaaa