Aktuality - archiv 30.4.2009

Najlepší útok narazí v Rimavskej Sobote na najlepšiu obranu

Ivan Vrabec: „Sú dosť náchylní na rýchlejšiu hru v strede poľa. Pisár a Živanovič hrajú viac staticky, nie sú až také behavé typy.“

Najlepší útok ligy, vedený lídrom aktuálnej streleckej tabuľky devätnásťgólovým Davidom Depetrisom, narazí v sobotu popoludní v Rimavskej Sobote na najlepšiu obranu súťaže. Aspoň tak vyznieva nadchádzajúci súboj trenčianskeho AS zo štatistického pohľadu.

Trénerska dvojica Ivan Galád – Ivan Vrabec si pred sobotňajším duelom nenechala ujsť príležitosť vidieť súpera na vlastné oči. „Hlavný kouč bol minulý týždeň v stredu priamo v Rimavskej Sobote na dohrávke 19. kola proti Lučencu (0:1) a ja som videl nedeľňajší súboj v Dunajskej Strede, ktorý sa skončil víťazstvom hostí 2:1,“ prezradil asistent trénera Vrabec.

Trenčania odohrali v aktuálnom ročníku s Rimavskou Sobotou dve stretnutia a obe sa skončili bezgólovou remízou. Dá sa preto predpokladať, že jediný presný zásah môže byť rozhodujúci. „Do stretnutia vstupujeme s cieľom vyhrať. Samozrejme, že ide o zdolateľného súpera. Rimavská Sobota sa mne osobne nezdá až tak silná ako na jeseň,“ doplnil asistent Vrabec.

Jeden z trojice trénerskeho triumvirátu AS napokon prezradil recept, ktorý by mohol viesť k úspechu. „Sú dosť náchylní na rýchlejšiu hru v strede poľa. Pisár a Živanovič hrajú viac staticky, nie sú až také behavé typy. Technicky sú na tom naopak veľmi dobre. Našou silnou stránkou by mohla byť aj hra v pokutovom území súpera. V stretnutí proti Dunajskej Strede mala Rimavská Sobota práve v týchto momentoch problémy,“ dodal asistent trénera AS.

Autor: mg
Rozpis zápasov
1:0 Ružomberok
NIKÉ LIGA, 15. kolo, 24.11.2023
MFK Ružomberok - AS Trenčín
15:00 Štadión Sihoť
NIKÉ LIGA, 16. kolo, 2.12.2023
AS Trenčín - FK Železiarne Podbrezová
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
ASTV 25.11.2023

ASTV | Zostrih zo zápasu Niké ligy proti MFK Ružomberok

ASTV vám prináša zostrih zo zápasu Niké ligy proti MFK Ružomberok.

ASTV 25.11.2023

Kukučka | Vedeli sme, že nás čaká bojovný zápas

V bráne nášho mužstva sa po dlhšom čase predstavil Michal Kukučka. Stále len dvadsaťjeden...

ASTV 25.11.2023

Bariš | Nemáme šťastie v zakončení

Tím okolo kapitána Damiána Bariša odohral ďalší zápas bez plného bodového zisku. Táto negatívna séria sa...

ASTV 25.11.2023

ASTV | Tlačová konferencia po pätnástom zápase Niké ligy proti MFK Ružomberok

ASTV vám prináša tlačovú konferenciu po pätnástom zápase Niké...

Tipsport SK  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  www.tcld.net  Smoker  SWAN  slovlak  mattoni  monolit  https://www.tcld.net/  aarsleff  msport  laugaricio  proreco