A-tím 21.9.2017

Energia po zápase počas víťazného pokriku sa nedá opísať, povedal Čögley

Po návrate pod Čákov hrad odohral prvý kompletný zápas. Na ihrisku nechal všetko. Podľa vlastných slov išiel až na pokraj svojich fyzických síl. Aj s prispením Petra Čögleya získal A-tím po siedmich zápasoch bez plného bodového všetky tri. Stalo sa tak v zápase proti dovtedajšiemu lídrovi ligy FC Nitra (2:1).

„Cítim sa veľmi unavený. Jazdil som až na dno síl. V závere som dostával kŕče do nôh. Komunikoval som s trénermi na lavičke. Nechcel som vyrobiť zbytočnú chybu a pripraviť nás o dobrý výsledok. Dlhšiu dobu som nehral tak fyzicky náročný zápas ako proti Nitre. Bolo to podobné ako v českej lige. V Trnave som nabehal priemerne o dva kilometre na zápas menej. Potrebujem ešte týždeň alebo dva a budem na tom oveľa lepšie,“ povedal po záverečnom hvizde vyčerpaný, ale šťastný Peter Čögley.

Naposledy sme brali všetky body ešte v úvodnom stretnutí novej sezóny v Senici. Dlhočizné čakanie na víťazstvo sa po kvalitnom výkone skončilo. „Bol to pre nás ťažký zápas. Chvíľami sme hrali veľmi dobre. Prišli aj momenty, na ktorých musíme ďalej pracovať. Už sme potrebovali zvíťaziť za každú cenu. Verím, že týmto zápasom sme zlomili všetko zlé. Som presvedčený, že pôjdeme v tabuľke iba hore. Kvalitu máme oveľa vyššiu ako momentálne ukazujú výsledky,“ zaželal si rodák z Trenčianskej Turnej.

Na Sihoti sa ukázal silný tímový duch a individuálna kvalita. Dovtedajšieho lídra sme prevýšili našimi tradičnými zbraňami, čo ocenili i fanúšikovia. „Víťazstiev nikdy nie je dosť. Vždy nám veľmi chutili, a tak to aj zostáva. Energia po zápase počas víťazného pokriku sa nedá opísať. Ukázali sme si smer, akým by sme sa mali uberať. Vďaka patrí aj priaznivcom, ktorí nás prišli povzbudiť. Osobne ma potešil milý a vtipný transparent,“ dodal na záver Čögley.

Autor: mj
Rozpis zápasov
0:1 Štadión Sihoť
Fortuna liga, 16. kolo, 27.11.2021
AS Trenčín - DAC 1904 Dunajská Streda
15:00 Trnava
Fortuna liga, 17. kolo, 4.12.2021
ŠKF Sereď - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
ASTV 3.12.2021

Kadák | Musíme si vypracovať šance a premeniť ich

Odvetná časť našej najvyššej futbalovej súťaže pokračuje tento víkend sedemnástym kolom....

A-tím 2.12.2021

SC | V boji o postup do štvrťfinále privítame prekvapenie druhej ligy

Súperom AS Trenčín v osemfinále Slovnaft Cupu bude druholigový FK...

ASTV 2.12.2021

Zákrok mesiaca | ASTV prináša päť októbrových zákrokov mesiaca

ASTV vám prináša novú anketu. Po prvý raz môžete vidieť päť najkrajších...

A-tím 1.12.2021

Klub | Máme jeden z najmladších tímov na svete

Medzinárodné centrum športových štúdií (CIES) aktualizovalo v uplynulých týždňoch viacero...

Tipsport SK  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  zlaty bazant  Smoker  SWAN  slovlak  mattoni  monolit  jaaa higa