Aktuality - archiv 13.5.2009

Gergel premiérový, Križko stabilný rozohrávač priamych kopov

Trénera Galáda trojica nových mužov v zostave nesklamala.

Do tretice všetko dobré. Po potupnej prehre v Šali 0:4 a šokujúcej domácej remíze 1:1 sa Trenčania so súperom z dolného toku Váhu konečne dočkali aj plného bodového zisku. Stredajšie popoludnie prinieslo dva zásahy po ďalekonosných strelách z priamych kopov. Gólovými hrdinami stretnutia boli Roman Gergel a Juraj Križko.

Roman Gergel sa počas aktuálnej sezóny rozstrieľal. Najmä na jeseň rozdával súperom jeden gól za druhým. Hoci sa v jarnej časti jeho gólová frekvencia znížila, v Šali dosiahol už svoj 10. gól v sezóne. „Som veľmi šťastný, že sa mi po dlhšom čase podarilo skórovať. Radosť je o to väčšia, že to bol môj premiérový zásah z priameho kopu,“ usmieval sa po zápase tretí najlepší strelec AS. K možnosti rozohrať priamy kop sa dostal vôbec prvýkrát. „Chystal som sa k tomu už v minulých zápasoch. Prednosť ale dostali zakaždým iní chalani. Na tréningoch som im hovoril, že by som si to rád vyskúšal aj ja. Keď sa v Šali naskytla príležitosť, podporil ma aj Maťo Ševela. Postavil som si loptu a vyšlo to,“ neskrýval nadšenie technický stredopoliar.

Podstatne bohatšie skúsenosti s priamymi kopmi má Juraj Križko. V Šali ohrozil Andu dokonca trikrát. „Prvú štandardku som namieril do múru, druhá bola už o niečo lepšia, nuž a tretia znamenala náš gól. Zdalo sa mi, že sa hráči v múre trošku uhli. Bolo to síce z viac ako 30 metrov, ale priamej strely som sa nebál. Tieto nové adidasky lietajú veľmi rýchlo,“ opísal druhý gólový okamih zápasu Križko.

„Nácviku štandardných situácií sa venujeme veľmi intenzívne. V minulých zápasoch sme boli úspešní najmä po voľných priamych kopoch z krajov ihriska alebo po rohoch. V Šali sme uspeli po priamych strelách,“ rozrozprával sa po stretnutí tréner Ivan Galád. Tréner AS vyzdvihol aj prínos trojice Báez, Hlohovský, Godál, ktorá v základe proti Prievidzi nefigurovala. „Chlapci nastúpili na netradičných postoch. S ich výkonmi som spokojný. Som rád, že sa nám podarilo prekvapiť súpera nasadením Báeza na pravý kraj zálohy. Odohral dobrý zápas. Myslím si, že bol jedným z našich kľúčových hráčov. Filip Hlohovský nastúpil na pozícii ofenzívneho záložníka. Na ťažkom poste nesklamal. Nasadenie Borisa Godála na defenzívneho záložníka bolo spôsobené zranením Knappa,“ vysvetlil zostavové rošády tréner.

Autor: ms
Rozpis zápasov
18:00 Štadión Sihoť
Fortuna liga, 31. kolo, 15.5.2021
AS Trenčín - DAC 1904 Dunajská Streda
5:3 Žilina
Fortuna liga, 30. kolo, 8.5.2021
MŠK Žilina - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
A-tím 11.5.2021

A-tím | Slávik podpísal nový dvojročný kontrakt

Mladý krajný obranca Adrián Slávik bude aj v nasledujúcej sezóne obliekať dres AS Trenčín....

A-tím 10.5.2021

Čatakovič | Červená karta definitívne rozhodla zápas

Víkendový zápas pod Dubňom priniesol dve rozdielne tváre AS Trenčín. Všetkých na...

Fotogalérie 9.5.2021

Fotogaléria | Zápas Fortuna ligy proti Žiline

Fotogaléria zo stretnutia Fortuna ligy proti MŠK Žilina (3:5).

ASTV 8.5.2021

ASTV | Zostrih zo zápasu Fortuna ligy proti Žiline

ASTV vám prináša zostrih zo stretnutia 8. kola nadstavby Fortuna ligy 2020/2021 proti MŠK...

orion tip  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  zlaty bazant  Smoker  SWAN  slovlak  aarsleff  mattoni  termomont  monolit  jaaa betonic  terajsok