Aktuality - archiv 13.5.2009

Gergel premiérový, Križko stabilný rozohrávač priamych kopov

Trénera Galáda trojica nových mužov v zostave nesklamala.

Do tretice všetko dobré. Po potupnej prehre v Šali 0:4 a šokujúcej domácej remíze 1:1 sa Trenčania so súperom z dolného toku Váhu konečne dočkali aj plného bodového zisku. Stredajšie popoludnie prinieslo dva zásahy po ďalekonosných strelách z priamych kopov. Gólovými hrdinami stretnutia boli Roman Gergel a Juraj Križko.

Roman Gergel sa počas aktuálnej sezóny rozstrieľal. Najmä na jeseň rozdával súperom jeden gól za druhým. Hoci sa v jarnej časti jeho gólová frekvencia znížila, v Šali dosiahol už svoj 10. gól v sezóne. „Som veľmi šťastný, že sa mi po dlhšom čase podarilo skórovať. Radosť je o to väčšia, že to bol môj premiérový zásah z priameho kopu,“ usmieval sa po zápase tretí najlepší strelec AS. K možnosti rozohrať priamy kop sa dostal vôbec prvýkrát. „Chystal som sa k tomu už v minulých zápasoch. Prednosť ale dostali zakaždým iní chalani. Na tréningoch som im hovoril, že by som si to rád vyskúšal aj ja. Keď sa v Šali naskytla príležitosť, podporil ma aj Maťo Ševela. Postavil som si loptu a vyšlo to,“ neskrýval nadšenie technický stredopoliar.

Podstatne bohatšie skúsenosti s priamymi kopmi má Juraj Križko. V Šali ohrozil Andu dokonca trikrát. „Prvú štandardku som namieril do múru, druhá bola už o niečo lepšia, nuž a tretia znamenala náš gól. Zdalo sa mi, že sa hráči v múre trošku uhli. Bolo to síce z viac ako 30 metrov, ale priamej strely som sa nebál. Tieto nové adidasky lietajú veľmi rýchlo,“ opísal druhý gólový okamih zápasu Križko.

„Nácviku štandardných situácií sa venujeme veľmi intenzívne. V minulých zápasoch sme boli úspešní najmä po voľných priamych kopoch z krajov ihriska alebo po rohoch. V Šali sme uspeli po priamych strelách,“ rozrozprával sa po stretnutí tréner Ivan Galád. Tréner AS vyzdvihol aj prínos trojice Báez, Hlohovský, Godál, ktorá v základe proti Prievidzi nefigurovala. „Chlapci nastúpili na netradičných postoch. S ich výkonmi som spokojný. Som rád, že sa nám podarilo prekvapiť súpera nasadením Báeza na pravý kraj zálohy. Odohral dobrý zápas. Myslím si, že bol jedným z našich kľúčových hráčov. Filip Hlohovský nastúpil na pozícii ofenzívneho záložníka. Na ťažkom poste nesklamal. Nasadenie Borisa Godála na defenzívneho záložníka bolo spôsobené zranením Knappa,“ vysvetlil zostavové rošády tréner.

Autor: ms
Rozpis zápasov
Slovnaft Cup, Slovnaft Cup, 27.9.2023
OK Častkovce - AS Trenčín
18:00 Štadión Sihoť
NIKÉ LIGA, 9. kolo, 30.9.2023
AS Trenčín - MFK Dukla Banská Bystrica
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
A-tím 27.9.2023

SC | Napriek dramatickému záveru zápas v Častkovciach pod kontrolou

Zverenci trénera Iliju Stolicu postúpili do ďalšieho kola Slovnaft Cupu....

A-tím 27.9.2023

NAŽIVO | Záznam zápasu Slovnaft Cupu proti OK Častkovce

Futbalnet TV vám prináša záznam zápasu Slovnaft Cupu proti OK Častkovce (2:1).

A-tím 26.9.2023

Slovnaft Cup | V ďalšom kole domáceho pohára nás vyzvú Častkovce

Zverencov trénera Iliju Stolicu čaká po ligových povinnostiach 3. kolo...

Aktuálne 26.9.2023

Napísali o nás | Výzvou je vypredaný štadión, prezradil Stolica pre MY Trenčín

Tréner AS Trenčín Ilija Stolica poskytol redaktorovi...

Tipsport SK  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  www.avetec.org  Smoker  SWAN  slovlak  mattoni  monolit  jaaa aarsleff  msport  laugaricio