Aktuality - archiv 25.5.2009

Snáď tento výjazd nebol posledný...

Report po strastiplnej ceste fanúšikov do Michaloviec.

V mene všetkých cestujúcich na nekonečný východ krajiny by som sa chcel klubu, trénerom a hráčom poďakovať za tento nezabudnuteľný zážitok. Výjazd ako aj samotný zápas však bol pre AS veľmi smolný a viackrát chýbali centimetre, aby sme z Michaloviec odchádzali s veľkou radosťou a zvýšenou reálnosťou postupu. Žiaľ, nestalo sa tak a cesta domov bola pre futbalistov aj fanúšikov veľmi smutná.

Organizovaný výjazd do Michaloviec sa kul takmer dva týždne. Aj pre zvýšenú pozornosť fanúšikov s blížiacim sa koncom sezóny sa zdalo, že nebude problém zohnať aspoň 30 ľudí, čo by túto skoro 800-kilometrovú trasu absolvovalo. Klub dodal autobus, hráči a tréneri prispeli na cestu a na vstupenky. Tým pádom sa výjazd stal cenovo znesiteľným pre všetkých. Kapacita sa naplnila už dva dni pred odchodom a v sobotu o 10.00 h 45 ľudí vyrazilo smer východ. V Levoči sa pri stúpani však stalo niečo zlé. Podľa mojich info a strohých technických vedomostí, odišla prevodovka alebo spojka. Každopádne autobus sa stal nepojazdným. Do toho ešte nešťastne pri snahe ho odparkovať zabrzdil premávku. Snaha fanúšikov o odtlačenie sa nevydarila. V Levoči však majú dobre vybavených hasičov a tí autobus odtiahli.

Medzitým sa začali stupňovať obavy a zármutok z toho, že zápas neuvidíme. Do Michaloviec to bolo ešte 150 kilometrov. Tu by som vyzdvihol promptnosť ľudí z klubu, ktorí začali obvolávať všetkých dopravcov a miestne športové kluby. A do hodiny sa aj podarilo nájsť voľný autobus z Popradu. Šoféra vytiahli zo svojho útulného domova a za chvíľu sme smerovali ďalej na východ. Do sektoru sme sa dostali na začiatku druhého polčasu. Snažili sme sa fandiť čo hrdlo dovoľovalo, ale aj silný protivietor. Tak ako šťastena u futbalistov, bol proti nám. Ale tak snáď sme trochu pomohli hráčom.

Bezgólový stav, rýchle zbehnutie po pivo. Zápas sa pomaly končí a my stále veríme. Calgaro nad, nadstavený čas, posledná šanca, Ereros, strela, žrď. No na porazenie. Hráčom tlieskame, ale sklamanie je obrovské. Nasleduje dlhá cesta domov. Napriek remíze a patáliam s busom ešte raz ďakujeme za možnosť byť tam s vami. Snáď tento výjazd nebol posledný. Myslel som, že pridám aj fotodokumentáciu, ale baterka vo foťáku sa mi pre istotu vyšľahala už po ceste, takže vám ani nemôžem poskytnúť záber na zablokovanie hlavnej cesty medzi východom a západom.

Ešte technická vec. Pri stanovení ceny zájazdu sme ju naschvál nadhodnotili, pretože sme nevedeli, koľko ľudí reálne ráno vstane a dostaví sa načas pred štadión. Napokon sa teda vyzbieralo 450 eur. Výjazd stál 200 eur, záloha ďalších 150 eur sa nám vracia. Autobus síce v poriadku nedorazil, ale však naša chyba to nebola. Zbytok financií po demokratickom hlasovaní putuje na ultras konto fanúšikov. Pôvodne sme mysleli, že by sme peniaze dali na výjazd do DS, ale bolo by to nefér voči ľuďom, čo boli na východe a na juh nejdú a naopak.

Autor: shtava
Rozpis zápasov
3:1 Štadión Sihoť
Fortuna liga, 4. kolo, 5.8.2022
AS Trenčín - MFK Zemplín Michalovce
18:00 Ružomberok
Fortuna liga, 5. kolo, 13.8.2022
MFK Ružomberok - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
ASTV 12.8.2022

Lavrinčík | Zápasy sa rozhodujú v šestnástkach, tam musíme byť dostatočne dobrí

V piatom kole našej najvyššej futbalovej súťaže sa...

Fanúšikovia 12.8.2022

Fanúšikovia | Vstupenky na zápas proti Liptovskému Mikulášu v predaji

Už dnes si môžete kúpiť vstupenky na nadchádzajúci domáci zápas AS...

ASTV 12.8.2022

ASTV | Zubairu prestupuje do Mostaru, emotívna rozlúčka po necelých šiestich rokoch

Abdul Zubairu opúšťa po necelých šiestich rokoch AS...

A-tím 11.8.2022

A-tím | Gaži predĺžil zmluvu s AS Trenčín

Stále iba devätnásťročný odchovanec klubu Adam Gaži predĺžil zmluvu s AS Trenčín. Minimálne ďalšie...

Tipsport SK  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  zlaty bazant  Smoker  SWAN  slovlak  mattoni  monolit  jaaa aarsleff  msport