Aktuálne 22.3.2018

Reakcia na iniciatívu "Trenčín chce štadión"

Futbalový klub AS Trenčín vníma znepokojenie fanúšikov týkajúce sa posunu začiatku výstavby nového štadióna. S rešpektom akceptujeme aj súčasnú kultivovanosť vystúpenia členov občianskeho združenia Légia Laugaricio (OZ LL) a spôsob komunikácie. Práve takto dnes vnímame a chceme vnímať vzťah klubu s našimi fanúšikmi. Preto sa v nasledujúcich riadkoch pokúsime zhrnúť náš postoj k posledným iniciatívam OZ LL.

Záujem o budúcnosť nášho/vášho klubu je pre nás veľmi dôležitý. Iniciatívu OZ LL „Trenčín chce štadión“ aj vďaka tomu vnímame v širších súvislostiach. Zásadnú otázku chceme zodpovedať nielen skupine našich najaktívnejších podporovateľov, ale všetkým, ktorým záleží na osude trenčianskeho futbalu. Taktiež všetkým, ktorí by radi prežívali najmä úspechy trenčianskeho futbalu. Tak ako tomu bolo počas uplynulých rokov.

Na otázku týkajúcu sa výstavby nového štadióna sa denne snažíme zodpovedať predovšetkým sami sebe. Odpoveď však hľadáme postupne. Postupne rozpletáme klbko problémov. V uplynulých mesiacoch sme deklarovali, že klub pokračuje v projekte výstavby nového štadióna. Za týmto tvrdením si stojíme, hoci na vlastné oči toho ešte veľa nevidieť. Doposiaľ sme preinvestovali z vlastných zdrojov približne jeden milión eur. Tieto prostriedky pokryli už skôr odprezentované práce. Našim cieľom je vybudovať futbalový stánok, ktorý nebude len štadiónom na prechodné obdobie. Projekt výstavby štadióna je investičnou akciou, ktorá nemá v tomto regióne obdoby. Čas, ktorý dnes ide proti nám je dvojsečný. Na druhej strane nám pomáha pri maximálnej optimalizácii projektu. Je to aj vďaka nezanedbateľnému využitiu skúseností z výstavby iných štadiónov, ktoré rastú na Slovensku. Zodpovednosť sme prebrali napriek minoritnej podpore mesta, štátu a regiónu. Väčšinovú ťarchu zodpovednosti vzal na svoje plecia klub. Nesmelo si dovolíme tvrdiť, že v prenesenom význame do veľkej miery aj vy.

Nechceme a nebudeme sa sťažovať. Napriek len malým skúsenostiam vytrvalo a trpezlivo pracujeme na projekte. Hľadáme partnerov, ktorí nám pomôžu preinvestovať výstavbu. Budú akoukoľvek mierou participovať s nami na výstavbe nového štadióna. Hľadáme aj možnosti so zahraničnými partnermi, keďže odozva regiónu je v tomto smere veľmi, resp. takmer celkom obmedzená.

Skúsenosti nás naučili nehazardovať s termínmi, ktoré klub dostávajú pod ešte väčší tlak okolia. Denne podnikáme kroky smerujúce k realizácii projektu. Chápeme znepokojenie. Faktom však naďalej zostáva, že práve klub je subjektom, ktorý je najviac dotknutý zdržaním projektu v porovnaní s ideálnym časovým harmonogramom. Žiaľ, niektoré reakcie v nás vyvolávajú dojem, že mnohí prijali názor zámerného zdržovania projektu výstavby. Týmto však nemyslíme iniciatívu „Trenčín chce štadión“.

Môžeme potvrdiť, že nie je ohrozené čerpanie dotácie vo výške 2,4 milióna s prostriedkov Slovenského futbalového zväzu. Práve táto dotácia nám mala uľahčiť začiatok viditeľnej výstavby novej hlavnej tribúny. Aktuálne pracujeme na tendroch pre piloty tribúny, prefabrikované betónové dielce a časti týkajúcej sa elektrických inštalácií.

Našim cieľom bolo informovať o zásadných pokrokoch pri výstavbe štadióna. Po dobre známych faktoch, ktoré zasiahli do časového harmonogramu projektu, sme pristúpili k rozhodnutiu obmedziť komunikáciu. Hoci to vyvoláva pochybnosti, rozhodli sme sa vyhnúť protichodným a nepresným vyjadreniam. Mnohé veci sú totiž mimo nášho vplyvu. Nebudeme sa pozerať na ostatných. Nemôžeme a nechceme sa s nimi porovnávať. Chceme postaviť štadión pre AS Trenčín a pre fanúšikov klubu. To je náš cieľ, pre ktorý robíme to najlepšie. Blíži sa však doba, keď prostredníctvom našich médií budeme oveľa častejšie informovať aj o čiastkových úspechoch projektu výstavby štadióna.

Ďakujeme za dôveru, podporu a trpezlivosť.

Autor: astn
Rozpis zápasov
19:00 Zlaté Moravce
Fortuna liga, 4. kolo, 22.9.2020
ŠKF Sereď - AS Trenčín
3:2 Žilina
Fortuna liga, 7. kolo, 19.9.2020
AS Trenčín - FC Nitra
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
This is my sen 22.9.2020

TiMS | Víťazom turnaja This is my sen inak domáci AS Trenčín

Pandémia koronavírusu stojí za zrušením viacerých športových podujatí nielen na...

A-tím 22.9.2020

Ligeon | Ak zopakujeme výkon proti Nitre, nebojím sa o výsledok

Po víťaznom stretnutí proti Nitre čaká našich futbalistov ďalší ligový...

A-tím 21.9.2020

Čatakovič | Konečne to prišlo

Zásluhou prvého víťazstva v tomto ročníku najvyššej domácej súťaže sa naše mužstvo odpútalo z poslednej...

ASTV 20.9.2020

ASTV | Zostrih zo zápasu Fortuna ligy proti Nitre

ASTV vám prináša zostrih zo stretnutia 7. kola základnej časti Fortuna ligy 2020/2021...

orion tip adidas
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín  Edart
 Mercedes Benz  Krusovice  Smoker  SWAN  slovlak
×
Dnes v 19:00 |
ŠKF Sereď
AS Trenčín