Aktuálne 19.4.2018

Florbalisti AS Trenčín skončili na piatom mieste

Florbalisti AS Trenčín skončili v aktuálnom ročníku najvyššej domácej súťaže mužov na piatom mieste. Napriek predsezónnemu cieľu, ktorým bola účasť v semifinále a umiestenie v elitnej štvorke po základnej časti, môžu byť zverenci hrajúceho trénera Juraja Matejku spokojní. Do kádra sa podarilo zapracovať viacero mladíkov. Tí sú obrovským prísľubom do budúcnosti. Šancu zahrať si extralige dostalo až 27 hráčov. Široký a omladený káder tak má pred sebou zaujímavú budúcnosť.

Prehra v rozhodujúcom piatom zápase štvrťfinále proti Florku Košice napriek tomu bolí. Mnohí ju doteraz nevedia poriadne stráviť. Streliť Florku na jeho palubovke sedem gólov je úctyhodný počin, avšak inkasovať jedenásť v tak dôležitom zápase je priveľa. V sérii sa ukázalo, aká dôležitá je výhoda domáceho prostredia.

Dobre organizovaná obrana súpera a nacvičené prechody do útoku robili Trenčanom spočiatku série hranej na tri víťazné stretnutia problémy, zápasy však boli nesmierne vyrovnané a o víťazovi rozhodovali detaily v koncovkách posledných tretín. Po návrate série na palubovku M-Šport centra za stavu série 2:0 pre Florko prišli dve víťazstvá AS.

Vo štvrťfinále extraligy sa darilo najviac Petrovi Helešovi, ktorý zaťažil konto súpera piatimi gólmi a pridal štyri asistencie. Zdatne mu sekundovali Miroslav Mikolaj a Juraj Matejka. Nazbierali šesť, resp. päť bodov. Z obrancov už tradične vyčnieval reprezentant Matúš Machara s piatimi bodmi a jeho obranná dvojička Samuel Dávidek. Druhý menovaný bol s troma gólmi najlepšie strieľajúcim obrancom a príjemným prekvapením celej série.

„V rozhodujúcom zápase štvrťfinále som sa do ľavej nohy nemohol poriadne zaprieť, čo bolo vidieť aj na mojom žalostnom výkone. Chalanom sa za to ospravedlňujem. Verím, že ak by som bol v poriadku, zabránil by som minimálne trom-štyrom gólom. Možno sme mohli pokračovať v sezóne. Bohužiaľ, nestalo sa tak. Zaostali sme za očakávaniami,“ dodal jediný seniorský reprezentant florbalového klubu AS Trenčín Matúš Machara.

Do hry zasiahli aj obaja brankári Peter Melicher a Gabriel Mészáros. Viac sa darilo druhému menovanému, ktorý mal 4,84 inkasovaného gólu na zápas. Zaradil sa na šieste miesto spomedzi všetkých brankárov v play-off. Peter Melicher mal 6,5 inkasovaného gólu na zápas, čo znamenalo deviate miesto v štatistikách.

„V sezóne som do dresu AS vhupol až počas jej priebehu. Teší ma, že mi Juraj Matejka dal dôveru a umožnil mi návrat do bránky. Bolo pomerne náročné zvyknúť si opäť na extraligové tempo. Myslím si, že som striedal lepšie zápasy s horšími. Trápil som sa so zranením pravej ruky. Nielen ja, ale ani tím sa nevyvaroval kolísavým výkonom. Najviac ma mrzia prehry po predĺžení a nájazdoch proti košickým celkom. Nakoniec nám práve jeden bod navyše na oba tímy chýbal. To nás odsunulo na piate miesto. Vo štvrťfinálovej séria rozhodovali detaily. Mrzí ma, že práve v piatom zápase nás vyškolili z efektivity. Asi som si všetko šťastie vybral v prvých štyroch zápasoch. Vypadnutie mrzí, ale život ide ďalej. Plánujem si od florbalu poriadne oddýchnuť. Dochádzať z Bratislavy víkend, čo víkend, bolo náročné. Mojim cieľom bude v lete okrem kvalitnej prípravy presvedčiť Mikyho Mikolaja, aby potiahol ešte sezónu,“ povedal Mészáros.

„Po minuloročnom druhom mieste sme si stanovili vysoké ciele, ktoré sa nám nepodarilo naplniť. Sezóna ako taká prebiehala bez problémov. Dokázali sme odohrať veľmi pekné zápasy. Teraz z odstupom času môžeme povedať, že zlomový zápas ovplyvňujúci naše celkové umiestnenie, bol súboj proti Lidu Bratislava. Prehrali sme 2:3. Tieto body nám chýbali. Mohli sme skončiť tretí po základnej časti. Nakoniec sme skončili piaty a mali sme horšiu pozíciu pred play-off. Vo štvrťfinále sme odohrali vynikajúce a vyrovnané zápasy. Rozhodovalo domáce prostredie. Konečné piate miesto je pre nás na jednu stranu sklamanie, ale na druhú stranu chýbalo veľmi málo a sezóna mohla byť úspešná,“ zhodnotil uplynulý ročník kapitán a tréner Juraj Matejka.

Play-off – štvrťfinále
Florko Košice – FBK AS Trenčín 3:2 (0:1, 2:0, 1:1)
Góly AS: Mikolaj (Heleš), Baroš (Heleš)

Florko Košice – FBK AS Trenčín 6:4 (3:2, 0:1, 3:1)
Góly AS: Kusenda (Baroš), Heleš (Mikolaj), Machara (Kusenda), Baroš (Machara)

FBK AS Trenčín – Florko Košice 5:4 pp (1:2, 2:1, 1:1 - 1:0)
Góly AS: Múčka (Baroš), Dávidek, Heleš (Matejka), Matejka (Dávidek), Matejka(Mikolaj)

FBK AS Trenčín – Florko Košice 6:4 (0:1, 2:2, 4:1)
Góly AS: Dávidek (Heleš), Heleš (Matejka), Dávidek (Machara), Heleš (Machara), Múčka (Mišák), Meliš

Florko Košice – FBK AS Trenčín 11:7 (3:1, 4:1, 4:5)
Góly AS: Mikolaj, Heleš (Matejka), Múčka (Baroš), Mikolaj (Klapita), Mikolaj (Heleš), Múčka (Kováč), Kováč (Machara)

Zostava AS Trenčín v play-off: Mészáros, Melicher – Klapita, Kováč, Machara, Dávidek – Heleš, Matejka, Mikolaj – Baroš, Múčka, Kusenda – Mišák, Ellinger, Stopka

Autor: astn
Rozpis zápasov
NIKÉ LIGA, 21. kolo, 25.2.2024
AS Trenčín - ŠK Slovan Bratislava
17:00
NIKÉ LIGA, 22. kolo, 2.3.2024
MFK Skalica - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
Fanúšikovia 27.2.2024

Výjazd | Poďte s nami na výjazd do Skalice, tím potrebuje vašu podporu

Tím okolo kapitána Damiána Bariša čaká záverečný zápas základnej...

ASTV 25.2.2024

ASTV | Zostrih zo zápasu Niké ligy proti ŠK Slovan Bratislava

ASTV vám prináša zostrih zo zápasu 21. kola základnej časti Niké ligy proti...

ASTV 25.2.2024

Kmeť | Ukázali sme svoju kvalitu

V predposlednom kole základnej časti našej najvyššej futbalovej súťaže sme na domácom trávniku podľahli...

ASTV 25.2.2024

ASTV | Tlačová konferencia po zápase Niké ligy proti ŠK Slovan Bratislava

ASTV vám prináša tlačovú konferenciu po zápase 21. kola základnej...

Tipsport SK  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  www.tcld.net  Smoker  SWAN  slovlak  mattoni  monolit  https://www.tcld.net/  aarsleff  msport  laugaricio  proreco  magnus