This is my sen 23.4.2018

Slavia Praha víťazom This is my sen 2018

Štvrtý ročník mládežníckeho turnaja This is my sen hraný pod patronátom odchovanca klubu a slovenského reprezentanta Stanislava Lobotku vyhrala Slavia Praha. V konkurencii šestnástich tímov zo šiestich krajín nechala za sebou veľké talianske futbalové značky AS Rím a Juventus FC.

„Zošívaní“ boli od úvodu turnaja jedným z hlavných kandidátov na zisk najcennejšej trofeje. Hoci zaváhali v derby s konkurenčnou Spartou, v poslednom zápase turnaja podľahli Žiline a remizovali s bielym tímom AS Trenčín, získali zaslúžene prvé miesto. O svojom triumfe rozhodli víťazstvami proti tímom na druhom a treťom mieste. „Máme za sebou veľmi zaujímavý turnaj. Narazili sme na skutočne kvalitných súperov,“ povedal jeden z trénerov víťazného tímu Martin Mišovec.

Druhú priečku obsadil pri rovnosti bodov s Juventusom zásluhou víťazstva v talianskom derby AS Rím. „V mene organizácie AS Rím chceme poďakovať za pozvanie. Turnaj bol veľmi dobre zorganizovaný. Odohrali sme pätnásť veľmi kvalitných zápasov. Medzinárodná konfrontácia je pre vývoj našich hráčov veľmi dôležitá,“ povedal šéf mládežníckej sekcie klubu od prípraviek po tím U15 prof. Gianmarco Migliorati.

Podobnú spätnú väzbu sme dostali od veľmi dôležitého člena klubu Juventus FC, ktorý pricestoval do Trenčína s tímom „i bianconeri“ Michele Cavalli. „Sme to my, ktorí musia poďakovať za možnosť hrať na turnaji. V Trenčíne sme našli vynikajúce podmienky. Bola to pre našich mladých hráčov skvelá skúsenosť. Pre náš klub je veľmi dôležité konfrontovať sa s rôznymi hernými štýlmi,“ povedal koordinátor tímov Juventusu od U16 po U19 Cavalli.

Turnaj This is my sen má za sebou štyri vydarené ročníky. Na posledných troch štartovala jedna z najlepších anglických akadémií, ktorou disponuje West Ham United FC. Pred dvoma rokmi obsadil druhú priečku, pred rokom bol štvrtý a tento rok ôsmy. „Turnaj rastie z roka na rok. Je to pre naše mužstvo výborná previerka. Už dnes sa tešíme na ďalší ročník. Tento turnaj zameraný na vekovú kategóriu jedenásťročných je vďaka svojej kvalite jednou z našich priorít. Dáva nám skvelú možnosť otestovať našich hráčov,“ zhodnotil tri účasti na TiMS tréner West Hamu Dave Johnson.

VÝSLEDKY TURNAJA THIS IS MY SEN 2018

Na turnaji sa predstavili aj dva tímy AS Trenčín. Biely tím obsadil konečnú deviatu priečku so šiestimi víťazstvami, troma remízami a šiestimi prehrami. Za piatym Spartakom Trnava, ktorý bol najlepším zo Slovákov, zaostal o štyri body. Červený tím remizoval iba v jednom zápase, ale príkladne bojujúce družstvo odohralo viaceré výborné stretnutia, keď len o jeden gól podľahli Trnave, obom pražským „S“ a Prešovu.

„O vyrovnanosti a kvalite turnaja hovorí fakt, že tímy umiestnené na prvých troch priečkach majú na svojom konte po dve prehry,“ povedal na úvod hlavný organizátor turnaja Miroslav Karas a pokračoval: „Vďaka podpore partnerov a rodičov máme za sebou ďalší skvelý turnaj. Všetci chlapci podali obdivuhodné výkony. Boli to náročné, ale inšpiratívne dva dni. Siedmim slovenským klubom sme dali možnosť odohrať vynikajúci turnaj. Práve toto je cesta, ktorou môžeme posúvať slovenský mládežnícky futbal.“

Individuálne ocenenia si odnieslo kvarteto futbalistov. Špeciálnu cenu dres Stanislava Lobotku pre najlepšieho domáceho hráča získal Patrik Straňák. Najlepším strelcom bol zásluhou 21 zásahov Stefano Merola z Juventus FC. Najlepším brankárom bol gólman víťaznej Slavie Martin Dostalík a najlepším hráčom sa stal futbalista West Ham United Musaka Divin.

KONEČNÉ PORADIE TURNAJA THIS IS MY SEN 2018

Účasť tímov Juventus FC a AS Rím na turnaji „This is my sen 2018“ nám pomohol zabezpečiť Radoslav Mlynár zo spoločnosti RM Group / RM Sport vďaka jeho dlhoročným osobným kontaktom s oboma klubmi.

Fotogaléria

               
 
Autor: mg
Rozpis zápasov
1:2 Štadión Sihoť
NIKÉ LIGA, 16. kolo, 2.12.2023
AS Trenčín - FK Železiarne Podbrezová
17:30 Dunajská Streda
NIKÉ LIGA, 17. kolo, 10.12.2023
DAC 1904 Dunajská Streda - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
ASTV 9.12.2023

Kozlovský | Chýbajú nám góly a pokoj pri zakončení

Náš tím pod taktovkou trénera Iliju Stolicu čaká ďalšie stretnutie na súperovej pôde. V...

ASTV 8.12.2023

Komunita | Víťazstvo z MikulAS Cupu po siedmykrát pre Hodžovú

AS Trenčín pripravil pre žiakov prvého stupňa základných škôl už jedenásty...

ASTV 7.12.2023

Gól mesiaca | ASTV prináša päť najkrajších gólov za mesiac november

ASTV vám prináša ďalšie pokračovanie ankety Gól mesiaca v ročníku...

ASTV 7.12.2023

Zákrok mesiaca | ASTV prináša päť najkrajších zákrokov mesiaca november

ASTV vám prináša ďalšie pokračovanie ankety Zákrok mesiaca. Pozrite...

Tipsport SK  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  www.tcld.net  Smoker  SWAN  slovlak  mattoni  monolit  https://www.tcld.net/  aarsleff  msport  laugaricio  proreco
×
Dnes v 17:30 |
DAC 1904 Dunajská Streda
AS Trenčín