A-tím 1.6.2018

Realizačný tím v zložení Moniz, Cifranič, Ančic a Belic

Realizačný tím prvého mužstva AS Trenčín sa pred vstupom do nového ročníka Fortuna ligy mení. Hlavným trénerom sa stane rodák z holandského Rotterdamu Ricardo Moniz.

V pozícii asistentov trénera budú pôsobiť Vladimír Cifranič a Juraj Ančic. Trénerom brankárov sa stane Tomáš Belic pôsobiaci doposiaľ pri našich mládežníckych tímoch. Marek Dobiáš sa vracia k mládeži AS Trenčín a bude tvoriť dôležitú úlohu pri prepojení talentovaných hráčov z našich mládežníckych družstiev a prvého tímu. Technickým asistentom bude naďalej Gideon van der Wee.

„Po dôkladnej analýze pôsobenia klubu v poslednom období v prepojení na predstavy športového posunu sme sa rozhodli menovať hlavným trénerom v prvom tíme Ricarda Moniza. Sme presvedčení, že klub je na to pripravený. Verím, že aj novému trénerovi prinesie táto spolupráca progresívne a športovo efektívne napredovanie. Vytvorili sme silný realizačný tím. V prípade fungujúcej komunikácie a výmeny vzájomných skúseností všetkých členov môže z toho ťažiť celý klub. V uplynulej sezóne sme splnili cieľ, ktorým bol postup do pohárovej Európy. Bola to úžasná škola pre Vladimíra Cifraniča a Juraja Ančica. Za ich prácu im treba dať rešpekt a poďakovať. Prichádza nový impulz, ktorý môže byť pre všetkých veľmi silný a motivujúci po odbornej stránke. Sme radi, že zmenu v realizačnom tíme prijali všetci zúčastnení a sú pripravení podporiť Ricarda Moniza a celý klub v ceste k naplneniu ďalších športových cieľov. Dôležitým pre nás je fakt, že Ricardo s nami strávil niekoľko mesiacov. Mal možnosť spoznať prácu a štruktúru fungovania klubu. Prichádza nová a určite zaujímavá výzva v rámci takejto spolupráce,“ povedal generálny manažér klubu Róbert Rybníček.

Päťdesiattriročný Moniz absolvoval počas uplynulého polroka niekoľko návštev Trenčína. Okrem konzultácií s realizačným tímom prvého mužstva stihol zmapovať aj prácu v mládežníckej akadémii klubu. Ako hráč nastúpil na takmer tri stovky zápasov najvyššej holandskej súťaže. Po skončení kariéry sa okamžite vrhol na trénerskú dráhu. Počas uplynulých dvadsiatich rokov má za sebou niekoľko skutočne zaujímavých zastávok. V pozícii asistenta trénera sa objavil vo Feyenoorde Rotterdam, Grasshoppers Zürich alebo Hamburger SV. Pracoval aj v akadémie PSV Eindhoven. Tri roky strávil v organizácii Tottenham Hotspur. Na starosti mal aj akadémie Red Bull Salzburg. Z pozície riaditeľa dohliadal na školy na štyroch kontinentoch. Následne sa stal trénerom prvého mužstva Red Bull, ktoré doviedol k zisku klasického „double“. Dlhšie alebo kratšie obdobie viedol aj Ferencváros TC, Lechiu Gdaňsk, 1860 Mníchov alebo Notts County.

Novou tvárou v realizačnom tíme je aj bývalý brankár Tomáš Belic. Tridsaťdeväťročný odchovanec TTS Trenčín vojenčil v Ozete Dukla. V roku 2006 hosťoval pol roka aj v AS Trenčín. Počas svojej kariéry nastúpil v dresoch Trnavy, Teplíc, Brna, Českých Budějovíc, Panioniosu, Púchova, Banskej Bystrice, Dunajskej Stredy a Myjavy.

Autor: astn
Rozpis zápasov
4:1 Linz
Prípravný, 18.7.2024
Galatasaray SK - AS Trenčín
18:00
NIKÉ LIGA, 1. kolo, 28.7.2024
FC Spartak Trnava - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
Fanúšikovia 23.7.2022

Fanúšikovia | Spúšťame voľný predaj permanentiek na sezónu 2024/2025

Od utorka 23. júla pokračujeme voľným predajom permanentných vstupeniek...

Fotogalérie 20.7.2024

Fotogaléria | Stretnutie prípravy proti Galatasaray SK

Fotogaléria z prípravného zápasu proti Galatasaray SK.

ASTV 19.7.2024

ASTV | Zostrih z prípravného zápasu proti Galatasaray SK

ASTV vám prináša zostrih z prípravného stretnutia proti Galatasaray SK (1:4).

A-tím 19.7.2024

Gajdoš | Prvý polčas sme boli viac ako vyrovnaným tímom

S tureckým Galatasaray SK zaznamenal náš tím prehru 1:4. Aj napriek sile súpera sme...

Tipsport SK  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  Heineken  Smoker  slovlak  mattoni  monolit  aarsleff  msport  laugaricio  bahis sitesi  magnus  TSS Group  ramirent  keraming  Jaaa