A-tím 1.6.2018

Realizačný tím v zložení Moniz, Cifranič, Ančic a Belic

Realizačný tím prvého mužstva AS Trenčín sa pred vstupom do nového ročníka Fortuna ligy mení. Hlavným trénerom sa stane rodák z holandského Rotterdamu Ricardo Moniz.

V pozícii asistentov trénera budú pôsobiť Vladimír Cifranič a Juraj Ančic. Trénerom brankárov sa stane Tomáš Belic pôsobiaci doposiaľ pri našich mládežníckych tímoch. Marek Dobiáš sa vracia k mládeži AS Trenčín a bude tvoriť dôležitú úlohu pri prepojení talentovaných hráčov z našich mládežníckych družstiev a prvého tímu. Technickým asistentom bude naďalej Gideon van der Wee.

„Po dôkladnej analýze pôsobenia klubu v poslednom období v prepojení na predstavy športového posunu sme sa rozhodli menovať hlavným trénerom v prvom tíme Ricarda Moniza. Sme presvedčení, že klub je na to pripravený. Verím, že aj novému trénerovi prinesie táto spolupráca progresívne a športovo efektívne napredovanie. Vytvorili sme silný realizačný tím. V prípade fungujúcej komunikácie a výmeny vzájomných skúseností všetkých členov môže z toho ťažiť celý klub. V uplynulej sezóne sme splnili cieľ, ktorým bol postup do pohárovej Európy. Bola to úžasná škola pre Vladimíra Cifraniča a Juraja Ančica. Za ich prácu im treba dať rešpekt a poďakovať. Prichádza nový impulz, ktorý môže byť pre všetkých veľmi silný a motivujúci po odbornej stránke. Sme radi, že zmenu v realizačnom tíme prijali všetci zúčastnení a sú pripravení podporiť Ricarda Moniza a celý klub v ceste k naplneniu ďalších športových cieľov. Dôležitým pre nás je fakt, že Ricardo s nami strávil niekoľko mesiacov. Mal možnosť spoznať prácu a štruktúru fungovania klubu. Prichádza nová a určite zaujímavá výzva v rámci takejto spolupráce,“ povedal generálny manažér klubu Róbert Rybníček.

Päťdesiattriročný Moniz absolvoval počas uplynulého polroka niekoľko návštev Trenčína. Okrem konzultácií s realizačným tímom prvého mužstva stihol zmapovať aj prácu v mládežníckej akadémii klubu. Ako hráč nastúpil na takmer tri stovky zápasov najvyššej holandskej súťaže. Po skončení kariéry sa okamžite vrhol na trénerskú dráhu. Počas uplynulých dvadsiatich rokov má za sebou niekoľko skutočne zaujímavých zastávok. V pozícii asistenta trénera sa objavil vo Feyenoorde Rotterdam, Grasshoppers Zürich alebo Hamburger SV. Pracoval aj v akadémie PSV Eindhoven. Tri roky strávil v organizácii Tottenham Hotspur. Na starosti mal aj akadémie Red Bull Salzburg. Z pozície riaditeľa dohliadal na školy na štyroch kontinentoch. Následne sa stal trénerom prvého mužstva Red Bull, ktoré doviedol k zisku klasického „double“. Dlhšie alebo kratšie obdobie viedol aj Ferencváros TC, Lechiu Gdaňsk, 1860 Mníchov alebo Notts County.

Novou tvárou v realizačnom tíme je aj bývalý brankár Tomáš Belic. Tridsaťdeväťročný odchovanec TTS Trenčín vojenčil v Ozete Dukla. V roku 2006 hosťoval pol roka aj v AS Trenčín. Počas svojej kariéry nastúpil v dresoch Trnavy, Teplíc, Brna, Českých Budějovíc, Panioniosu, Púchova, Banskej Bystrice, Dunajskej Stredy a Myjavy.

Autor: astn
Rozpis zápasov
3:2 Štadión Sihoť
Prípravný, Tipsport liga, 25.11.2022
AS Trenčín - FC Trinity Zlín
10:30 Štadión Sihoť
Prípravný, Tipsport liga, 29.11.2022
AS Trenčín - FC Spartak Trnava
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
Fanúšikovia 26.11.2022

Akadémia | Máme za sebou ďalší úspešný tréning pre mladých brankárov

AS Trenčín pripravil pre všetkých mladých brankárov nepatriacich pod...

Fotogalérie 26.11.2022

Fotogaléria | Zápas Tipsport ligy proti FC Trinity Zlín

Fotogaléria Petra Kapustu zo zápasu Tipsport ligy proti FC Trinity Zlín.

ASTV 25.11.2022

Zimen | Zápas ukázal, na čom musíme ďalej pracovať

Netradičný záver roka spôsobený ešte menej tradičným termínom futbalových majstrovstiev...

ASTV 25.11.2022

ASTV | Zostrih zo zápasu Tipsport ligy proti FC Trinity Zlín

ASTV vám prináša zostrih zo stretnutia Tipsport ligy proti FC Trinity Zlín.

Tipsport SK  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  zlaty bazant  Smoker  SWAN  slovlak  mattoni  monolit  jaaa aarsleff  msport