A-tím 6.6.2018

Hráčom roka El Mahdioui, mladou hviezdou Mazanovský

AS Trenčín pripravil už ôsmu edíciu výročného oceňovania najlepších hráčov klubu pod názvom „Hviezdy AS Trenčín 2018“. Rovnako ako pred rokom, aj tentoraz sme pripravili slávnostné popoludnie, ktorého sa okrem členov prvého mužstva a najlepších mladých hráčov klubu zúčastnili aj tréneri všetkých mládežníckych tímov nášho klubu.

Členovia realizačného tímu prvého mužstva rozhodli o víťazoch v piatich hlavných kategóriách. Fanúšikovia a kabína prvého mužstva pridali ocenenie pre svojich „Hráčov roka“ a klub rozhodol o držiteľovi tradične udeľovanej „Špeciálnej ceny“. Spoznali sme aj najlepších mladých futbalistov za ročník 2017/2018, najlepšiu hráčku v kategórii žiačky, najlepšiu futbalistku medzi ženami a meno „Mládežníckeho trénera roka“.

Najcennejšiu trofej určenú pre „Hráča roka“ získal stredopoliar Achraf El Mahdioui. Defenzívny stredopoliar je tretím zahraničným hráčom, ktorý získal toto prestížne ocenenie v histórii ankety. Pred Jangom získali toto ocenenie David Depetris, Peter Kleščík, Miloš Volešák, Jakub Holúbek, Stanislav Lobotka, Matúš Bero a Rangelo Janga. El Mahdioui sa rovnako ako Janga pred rokom stal aj „Spoluhráčom roka“ na základe hlasovania hráčov v kabíne prvého mužstva.

„Cenu za tímového ducha“ (Leadership and Team Spirit Award) prisúdila porota masérovi mužstva Jozefovi Liškovi. Ocenila tak dôležitosť práce realizačného tímu v rámci atmosféry v kabíne. Hoci uplynulý ročník nebol celkom podľa našich predstáv, bol práve Jozef Liška jedným z tých, ktorí držali v kabíne dobrú atmosféru.

„Objavom roka“ nielen pre AS Trenčín sa stal nigérijský krídelník Philip Azango. Túto cenu získali v minulosti aj Martin Šulek, Moses Simon alebo Stanislav Lobotka.

„Cenu za najväčší nárast výkonnosti“ v priebehu uplynulého ročníka získalo naše druhé nigérijské krídlo Hilary Gong. Najrýchlejší hráč Fortuna ligy zaznamenal v sezóne 2017/2018 osem gólov a na svojom konte mal ja dvanásť asistencií.

„Bielo-červené srdce“ putovalo do zbierky bývalého hráča Jednoty Trenčín a dlhoročného zamestnanca klubu AS Trenčín Jozefa Bereca, ktorý sa tento rok dožil krásneho životného jubilea 70 rokov. Aj vo svojom veku sa stále denne podieľa na chode klubu.

Posledné z hlavných ocenení „Špeciálna cena“ klub udeľuje za významný prínos pri podpore alebo propagácii značky AS Trenčín a taktiež za špeciálne zásluhy v živote klubu. Toto ocenenie získal Richard Ďorďai pracujúci niekoľko rokov v pozícii vedúceho mužstva pri mládeži, pomáhajúci pri zrode fanshopu klubu a na jar tohto roku dokonca skvele zaskočil za vypadnutého moderátora ASTN párty.

Najlepším mládežníckym futbalistom AS Trenčín sa stal Urban Mazanovský, ktorý bol vyhlásený za najlepšieho aj v kategórii hráčov do pätnásť rokov. Stal sa tak najmladším držiteľom prestížnej trofeje. Futbalista so skúsenosťami z mládežníckych reprezentácií Slovenska dominoval vo svojej kategórii dominoval aj pred rokom (U14). Stal sa tak nasledovníkom futbalistov ako sú Martin Šulek, Matúš Bero alebo Róbert Mazáň.

Hráčom roka do devätnásť rokov sa stal obranca Adrián Slávik. V kategórii U18 získal cenu dnes už člen prvého tímu AS Trenčín Jakub Kadák. Ten získal už tretie individuálne ocenenie. Dominoval pred dvoma rokmi ako hráč U16 a pred štyrmi rokmi ako hráč U14. Najlepším v kategórii do sedemnásť rokov sa stal Filip Tatranský. Medzi hráčmi do šestnásť rokov je pre túto sezónu najlepším Michal Kukučka, ktorý je druhým oceneným brankárom v histórii ankety. Najlepším hráčom AS Trenčín v kategórii do 14 rokov je Samuel Bednár. Medzi futbalistami do trinásť rokov vyhral Lukáš Mikulaj najlepší v tomto ročníku aj pred rokom. V U12 sa ušla cena Patrikovi Ďuržovi a U11 Karolovi Blaškovi.

Po piaty raz v histórii sme spoznali meno najlepšej žiačky a po štvrtý raz najlepšej futbalistky v kategórii ženy. Medzi žiačkami triumfovala Sofia Anna Škerdová a v ženách Martina Repková.

Po predminuloročnej premiére sme vyhlásili aj najlepšieho mládežníckeho trénera klubu, ktorým sa za prácu pri budovaní štruktúry ženských a dievčenských tímov AS Trenčín stal Andrej Paulíny.

Partnermi vyhlasovania držiteľov ocenení v ankete Mladé hviezdy AS Trenčín 2018 boli spoločnosti PlayStation, Futbalový sen, Cinemax a adidas.

Hviezdy AS Trenčín 2018
Hráč roka (Player of the Year) – Achraf El Mahdioui
Cena za tímového ducha (Leadership and Team Spirit Award) – Jozef Liška
Objav roka (Newface of the Year) – Philip Azango
Trofej za najväčší nárast výkonnosti (MIP Award) – Hilary Gong
Špeciálna cena (Special Award) – Richard Ďorďai
Bielo-červené srdce (White-Red Heart Award) – Jozef Berec
Hráč roka podľa fanúšikov (Fans Player of the Year) – Desley Ubbink
Spoluhráč roka (Team-mate Award) – Aschraf El Mahdioui
Mládežnícky tréner roka – Andrej Paulíny
Najlepšia hráčka ženy – Martina Repková

Mladé hviezdy AS Trenčín 2018
Najlepší mládežnícky futbalista – Urban Mazanovský
Najlepšia hráčka žiačky – Sofia Anna Škerdová
Najlepší hráč U11 (2007) – Karol Blaško
Najlepší hráč U12 (2006) – Patrik Ďurža
Najlepší hráč U13 (2005) – Lukáš Mikulaj
Najlepší hráč U14 (2004) – Samuel Bednár
Najlepší hráč U15 (2003) – Urban Mazanovský
Najlepší hráč U16 (2002) – Michal Kukučka
Najlepší hráč U17 (2001) – Filip Tatranský
Najlepší hráč U18 (2000) – Jakub Kadák
Najlepší hráč U19 (1999) – Adrián Slávik

Fotogaléria

               
 
Autor: astn
Rozpis zápasov
2:2 Zlaté Moravce
NIKÉ LIGA, 32. kolo, 18.5.2024
FC ViOn Zlaté Moravce - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
ASTV 12.6.2024

ASTV | Zostrih z finálového zápasu československého pohára

ASTV vám prináša zostrih z finálového zápasu Československého pohára proti AC...

Aktuálne 8.6.2024

Klub | Generálny manažér Rybníček o výmene trávnika

Proces výmeny hracej plochy Štadióna Sihoť odštartoval v priebehu tohto týždňa. Počas...

ASTV 5.6.2024

Zákrok mesiaca | ASTV prináša päť najkrajších zákrokov mesiaca apríl

ASTV vám prináša ďalšie pokračovanie ankety Zákrok mesiaca. Pozrite si...

ASTV 5.6.2024

Gól mesiaca | ASTV prináša päť najkrajších gólov mesiaca apríl

ASTV vám prináša ďalšie pokračovanie ankety gól mesiaca. Pozrite si päť...

Tipsport SK  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  Heineken  Smoker  slovlak  mattoni  monolit  aarsleff  msport  laugaricio  bahis sitesi  magnus  TSS Group  ramirent  keraming  Jaaa