Aktuality - archiv 1.7.2009

Sedem mladíkov klope na dvere základnej zostavy AS

O pozíciu v "áčku" Trenčína sa uchádzajú aj Bizub, Adi a Mazán.

Až sedem hráčov z dorastu AS Trenčín sa pokúša v týchto dňoch presadiť sa do prvého tímu. V bráne púta pozornosť Ľuboš Draškovec. V obrane sa pasujú s konkurenciou Milan Marušinec, Tomáš Bizub a Peter Valla. Nachystaní sú aj Marek Zvala, Fanendo Adi a Peter Mazán. V dvojdielnom seriáli sa pokúsime návštevníkom klubového webu predstaviť mladé nádeje AS. Po krátkom informatívnom komentári pripájame názor futbalistu na prechod z mládežníckej kategórie medzi mužov a krátke hodnotenie asistenta Adriána Guľu. V prvej časti prinášame informácie o trojici Bizub, Adi, Mazán.

Tomáš Bizub (narodený 9. novembra 1990, pravý obranca)

V uplynulom období bol jednou z kľúčových súčastí defenzívy staršieho dorastu AS Trenčín. Tréner Radúz Dorňák využíval nielen jeho obranné schopnosti, ale aj danosť nebezpečne zaútočiť. V nasledujúcom období sa bude snažiť rozvíjať svoje futbalové vlastnosti v tíme mužov.

Tomáš Bizub: „Je to pre mňa nová skúsenosť. Presadiť sa v prvom tíme nebude určite jednoduché. Je to o niečom úplne inom. Medzi mužmi sa hrá oveľa dôraznejšie a rýchlejšie. Žiadne špekulovanie – všetko ide na jeden – dva dotyky. V minulosti som bol zvyknutý hrať celé zápasy, teraz budem musieť byť trpezlivý. Musím čakať na šancu a tvrdo na sebe pracovať."

Adrián Guľa: „Zatiaľ si ho viem predstaviť ako alternatívu na post pravého obrancu. Určite to ešte nie je na 18 zápasov počas jesene. Ak si osvojí systém hry a taktické varianty v mužskom tíme, určite bude ešte lepší. Je ale úplne prirodzené, že musí prejsť aj týmto náročným preklenovacím obdobím. Ak bude na sebe robiť, zlepšenie v osobných súbojoch ako i v ďalších prvkoch príde samé."

Fanendo Adi (narodený 10. októbra 1990, útočník)

Do Trenčína prišiel v zime. Už od prvých tréningov dokazoval, že dávanie gólov je mu rovnako prirodzené ak večerné líhanie si do postele. Na prestížnom halovom turnaji v Prahe sa stal najlepším strelcom podujatia. Gólové zápisy si so železnou pravidelnosťou pripisoval ja v dorasteneckých ligových zápasoch. V predposlednom kole uplynulého ročníka nastúpil proti Humennému ako striedajúci hráč. Za veľký aplauz publika sa revanšoval už po tridsiatich sekundách. Prvý dotyk s loptou premenil vo svojom seniorskom debute na prvý gól.

Fanendo Adi: „Vlani som hrával najmä za dorast. Medzi mužmi som nastúpil iba na pár minút. Cítim, že v nasledujúcom ročníku to môže byť úplne inak. Rozdiely v mládežníckom a seniorskom futbale sú samozrejme obrovské. Aj v zápase proti Banskej Bystrici som sa presvedčil, že medzi mužmi sa hrá oveľa rýchlejšie a dôraznejšie. Hráči sú silnejší a skúsenejší. Mám ale pocit, že som pripravený. Aj vďaka trénerovi Guľovi, ktorý mi venuje veľa času."

Adrián Guľa: „Priznám sa, pre mňa je veľkým prekvapením. Po tom, čo sme trošku zmenili systém hry, dokázal uhrať veľmi veľa lôpt. Skrýva sa v ňom obrovský potenciál. Je typom Kollerovskej veže. Musí na sebe veľa pracovať, stále sa totiž môže zlepšovať. Toto je ale výzva pre nás. Kolega Koník má svoju prácu postavenú najmä na tvrdej každodennej drine s hráčmi."

Peter Mazán (narodený 13. mája 1990, ofenzívny záložník, útočník)

Seniorský futbal si "oťukal" už ako sedemnásťročný. Na sústredení v Holandsku patril medzi najmladších, rozhodne však nie medzi najutiahnutejších futbalistov. Má veľký potenciál. Nechýba mu zdravá drzosť. Potvrdil to aj v príprave proti Banskej Bystrici. Nezľakol sa ani skúseného ligového matadora Martina Poljovku. Počas jari absolvoval tréningový kemp v Panathinaikose Atény. Neskrýva ambíciu v budúcnosti sa presadiť v zahraničí trvalejšie.

Peter Mazán: „Pre každého futbalistu je presun zo staršieho dorastu do seniorskej kategórie najväčším skokom v kariére. Hrať za dorast a za mužov je niečo úplne odlišné. S mužmi som absolvoval už dve zimné prípravy, takže neprišiel som do úplne neznámeho prostredia. Obavu zo zápasov vo vyššej kategórii nemám. V stretnutiach si rešpekt pred skúsenejšími súpermi nepripúšťam.

Adrián Guľa: „Má solídne veci. Nechýba mu ťah na bránu. Zbytočne s loptou nešpekuluje. Myslím si, že nebude mať problém so zapadnutím do mužského futbalu. Je dostatočne dravý a má pravú futbalovú šťavu. Samozrejme, aj na ňom je ešte kopa roboty. Keď si zvykne na určité herné situácie, ktoré v doraste neriešil, verím v jeho výrazné napredovanie."

Autor: ms
Rozpis zápasov
1:0 Ružomberok
NIKÉ LIGA, 15. kolo, 24.11.2023
MFK Ružomberok - AS Trenčín
15:00 Štadión Sihoť
NIKÉ LIGA, 16. kolo, 2.12.2023
AS Trenčín - FK Železiarne Podbrezová
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
ASTV 25.11.2023

ASTV | Zostrih zo zápasu Niké ligy proti MFK Ružomberok

ASTV vám prináša zostrih zo zápasu Niké ligy proti MFK Ružomberok.

ASTV 25.11.2023

Kukučka | Vedeli sme, že nás čaká bojovný zápas

V bráne nášho mužstva sa po dlhšom čase predstavil Michal Kukučka. Stále len dvadsaťjeden...

ASTV 25.11.2023

Bariš | Nemáme šťastie v zakončení

Tím okolo kapitána Damiána Bariša odohral ďalší zápas bez plného bodového zisku. Táto negatívna séria sa...

ASTV 25.11.2023

ASTV | Tlačová konferencia po pätnástom zápase Niké ligy proti MFK Ružomberok

ASTV vám prináša tlačovú konferenciu po pätnástom zápase Niké...

Tipsport SK  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  www.tcld.net  Smoker  SWAN  slovlak  mattoni  monolit  https://www.tcld.net/  aarsleff  msport  laugaricio  proreco