Aktuality - archiv 8.7.2009

Martin Ševela novým kapitánom AS, zástupcom Lubor Knapp

František Kubík preberá zodpovednosť za mladých.

Martin Ševela sa stal na základe rozhodnutia trénera Vladimíra Koníka novým kapitánom AS Trenčín. Skúsený obranca má s touto úlohou bohaté skúsenosti. „Kapitánsku pásku som nosil v Interi, Dubnici aj Slovane. Teraz si ju navlečiem na rukáv v Trenčíne. S Lubom sme si vymenili pozíciu, ale žiadne významné zmeny s tým nesúvisia. Naďalej budeme spolupracovať intenzívne ako počas uplynulej jari. V minulosti som túto zodpovednú funkciu možno až priveľmi prežíval. Teraz to už beriem v oveľa väčšej pohode,“ vysvetlil postoj k funkcii šéfa kabíny Ševela.

„S rozhodnutím trénera nemám najmenší problém. Po neúspešnej sezóne som dokonca uvažoval, že pásku odovzdám. Myslím si, že pred nasledujúcim ročníkom môže byť vymenovanie nového kapitána dobrou motiváciou pre celý tím,“ vyjadril sa k personálnej zmene Lubor Knapp. Technicky vybaveného záložníka teší, že sa bude môcť koncentrovať iba na futbal. „V minulej sezóne som mal veľa kapitánskych povinností, teraz to bude výlučne o futbale. Samozrejme, Ševovi sa budem snažiť vo všetkom pomôcť, rovnako ako na jar pomáhal on mne. Za uplynulý polrok sme sa spriatelili. V poslednom období trávime spolu veľa času,“ dodal rodák z Frýdku-Místku.

Nového šéfa majú aj mladí hráči AS. František Kubík sa zhostil novej úlohy doslova príkladne. Už na prvom tréningu po vymenovaní ho bolo plné ihrisko. „Mladí zbierajte lopty“ alebo „mladí preneste bránu“, rozdával pokyny svojim rovesníkom veselý útočník. „Je to pre mňa nová funkcia. Celkom sa mi to páči. Mladí majú na starosti, aby bolo na tréning všetko nachystané. Chalani ma rešpektujú. Všetci sú v pohode,“ uviedol jeden zo štvorice Prievidžanov v kádri AS. S odpoveďou na otázku, ktorý z mladých hráčov je najlenivejší dlho odolával. Napokon z neho vypadlo. „Nechcem hovoriť kto je najlenivejší, aby sa na mňa Aldo nenahneval,“ uzavrel so šibalským úškrnkom dvadsaťročný útočník.

Autor: ms
Rozpis zápasov
17:00 Trnava
Fortuna liga, 28. kolo, 24.4.2021
FC Spartak Trnava - AS Trenčín
2:0 Dunajská Streda
Fortuna liga, 27. kolo, 17.4.2021
DAC 1904 Dunajská Streda - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
Komunita / CSR 22.4.2021

Komunita | Deň Zeme vo farbách recyklácie

AS Trenčín sa aj tento rok s podporou spoločnosti Marius Pedersen zapája do projektu pri...

Aktuálne 21.4.2021

Komunita | AS a DAC nabehali 213 km a vyzbierali 800 eur pre Svetielko nádeje

Občianske združenie Svetielko nádeje podporujúce zlepšovanie...

A-tím 19.4.2021

Pirinen | Potrebujeme odstrániť ľahké chyby

Piaty zápas nadstavby Fortuna ligy priniesol piatu prehru tímu Stijna Vrevena. Hoci sa mužstvo...

ASTV 18.4.2021

ASTV | Zostrih zo zápasu Fortuna ligy proti Dunajskej Strede

ASTV vám prináša zostrih zo stretnutia 5. kola nadstavby Fortuna ligy 2020/2021...

orion tip  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  zlaty bazant  Smoker  SWAN  slovlak  aarsleff  mattoni  termomont  monolit  jaaa betonic  terajsok