Aktuality - archiv 9.7.2009

Vojtech Horváth novou tvárou AS Trenčín

Deň pred začiatkom súťaže sa skompletizovali aj prestupy Ševelu a Čirika.

Deň pred začiatkom I. ligy bolo na matrike Slovenského futbalového zväzu rušno. Viaceré kluby uzatvárali zostávajúce predsezónne prestupy. Posledné administratívne záležitosti riešil na zväze aj generálny manažér AS Róbert Rybníček. Krátko pred pätnástou hodinou nám do redakcie zatelefonoval potešujúcu správu. Vojtech Horváth sa stáva na nasledovné dva roky hráčom AS Trenčín. Hosťovanie Martina Ševelu sa zmenilo na prestup. S klubom sa dohodol na ročnej spolupráci s možnosťou využitia opcie o ďalší rok. Počas jesene ostáva v Trenčíne aj Ján Čirik. Ľavý záložník predĺžil do zimy svoje hosťovanie zo Šale.

O Čirikovi so Ševelom ako o nových posilách hovoriť nemožno. V Trenčíne strávili už jarnú časť uplynulého ročníka. Novou akvizíciou sa stal ich bývalý spoluhráč z Interu Vojtech Horváth. „Trenčín pre mňa určite nie je neznáma. Od brata som získal o klube mnoho informácií. S Csabom sme sa často bavili o podmienkach a o možnostiach klubu. Na Trenčín má pekné spomienky. Prestup mi jednoznačne odporučil,“ uviedol so spokojným úsmevom mladší zo súrodeneckého dua.

Po minuloročnej vydarenej jeseni v Interi sa v zime presunul do Petržalky. „Jar v Artmedii hodnotím veľmi pozitívne. Boli to pre mňa cenné skúsenosti. Teraz sa ale sústreďujem na Trenčín. Je to pre mňa zaujímavá výzva. Po desiatich rokoch v Bratislave som potreboval zmeniť prostredie. Dúfam, že mužstvu pomôžem zabojovať o Corgoň ligu,“ predostrel svoje plány v novom pôsobisku kreatívny stredopoliar.

Už pred prvým tréningom v novom tíme horlivo diskutoval s mnohými hráčmi AS. „So Ševelom a Čirikom som hral ešte nedávno v Interi. Poznám aj ostatných chalanov. V minulosti sme proti sebe odohrali množstvo zápasov. Dúfam, že čoskoro sa zohráme a budeme si aj na ihrisku rozumieť,“ dodal Horváth, ktorý je využiteľný na krajoch i v strede záložnej formácie.

Autor: ms
Rozpis zápasov
2:2 Zlaté Moravce
NIKÉ LIGA, 32. kolo, 18.5.2024
FC ViOn Zlaté Moravce - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
A-tím 17.6.2024

A-tím | Mičuda odchádza do druhej českej najvyššej súťaže

Odchovanec AS Trenčín Šimon Mičuda zamieril do druhej českej najvyššej súťaže.

A-tím 16.6.2024

A-tím | Tréner Stolica o predchádzajúcej sezóne

Tréner AS Trenčín Ilija Stolica prebral mužstvo po náročnej záchranárskej sezóne. Jeho...

Hviezdy deťom 15.6.2024

Hviezdy deťom | Pripravte sa na víkend plný zábavy, športu a dobra

Už o necelý týždeň sa Trenčín rozžiari v znamení dobra a detského...

A-tím 13.6.2024

A-tím | Sláviček ostáva i naďalej pod Čákovým hradom

Odchovanec našej This is my sen Academy a brankár nášho A-tímu Matúš Sláviček ostáva...

Tipsport SK  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  Heineken  Smoker  slovlak  mattoni  monolit  aarsleff  msport  laugaricio  bahis sitesi  magnus  TSS Group  ramirent  keraming  Jaaa