Aktuality - archiv 9.7.2009

Vojtech Horváth novou tvárou AS Trenčín

Deň pred začiatkom súťaže sa skompletizovali aj prestupy Ševelu a Čirika.

Deň pred začiatkom I. ligy bolo na matrike Slovenského futbalového zväzu rušno. Viaceré kluby uzatvárali zostávajúce predsezónne prestupy. Posledné administratívne záležitosti riešil na zväze aj generálny manažér AS Róbert Rybníček. Krátko pred pätnástou hodinou nám do redakcie zatelefonoval potešujúcu správu. Vojtech Horváth sa stáva na nasledovné dva roky hráčom AS Trenčín. Hosťovanie Martina Ševelu sa zmenilo na prestup. S klubom sa dohodol na ročnej spolupráci s možnosťou využitia opcie o ďalší rok. Počas jesene ostáva v Trenčíne aj Ján Čirik. Ľavý záložník predĺžil do zimy svoje hosťovanie zo Šale.

O Čirikovi so Ševelom ako o nových posilách hovoriť nemožno. V Trenčíne strávili už jarnú časť uplynulého ročníka. Novou akvizíciou sa stal ich bývalý spoluhráč z Interu Vojtech Horváth. „Trenčín pre mňa určite nie je neznáma. Od brata som získal o klube mnoho informácií. S Csabom sme sa často bavili o podmienkach a o možnostiach klubu. Na Trenčín má pekné spomienky. Prestup mi jednoznačne odporučil,“ uviedol so spokojným úsmevom mladší zo súrodeneckého dua.

Po minuloročnej vydarenej jeseni v Interi sa v zime presunul do Petržalky. „Jar v Artmedii hodnotím veľmi pozitívne. Boli to pre mňa cenné skúsenosti. Teraz sa ale sústreďujem na Trenčín. Je to pre mňa zaujímavá výzva. Po desiatich rokoch v Bratislave som potreboval zmeniť prostredie. Dúfam, že mužstvu pomôžem zabojovať o Corgoň ligu,“ predostrel svoje plány v novom pôsobisku kreatívny stredopoliar.

Už pred prvým tréningom v novom tíme horlivo diskutoval s mnohými hráčmi AS. „So Ševelom a Čirikom som hral ešte nedávno v Interi. Poznám aj ostatných chalanov. V minulosti sme proti sebe odohrali množstvo zápasov. Dúfam, že čoskoro sa zohráme a budeme si aj na ihrisku rozumieť,“ dodal Horváth, ktorý je využiteľný na krajoch i v strede záložnej formácie.

Autor: ms
Rozpis zápasov
1:0 Ružomberok
NIKÉ LIGA, 15. kolo, 24.11.2023
MFK Ružomberok - AS Trenčín
15:00 Štadión Sihoť
NIKÉ LIGA, 16. kolo, 2.12.2023
AS Trenčín - FK Železiarne Podbrezová
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
ASTV 25.11.2023

ASTV | Zostrih zo zápasu Niké ligy proti MFK Ružomberok

ASTV vám prináša zostrih zo zápasu Niké ligy proti MFK Ružomberok.

ASTV 25.11.2023

Kukučka | Vedeli sme, že nás čaká bojovný zápas

V bráne nášho mužstva sa po dlhšom čase predstavil Michal Kukučka. Stále len dvadsaťjeden...

ASTV 25.11.2023

Bariš | Nemáme šťastie v zakončení

Tím okolo kapitána Damiána Bariša odohral ďalší zápas bez plného bodového zisku. Táto negatívna séria sa...

ASTV 25.11.2023

ASTV | Tlačová konferencia po pätnástom zápase Niké ligy proti MFK Ružomberok

ASTV vám prináša tlačovú konferenciu po pätnástom zápase Niké...

Tipsport SK  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  www.tcld.net  Smoker  SWAN  slovlak  mattoni  monolit  https://www.tcld.net/  aarsleff  msport  laugaricio  proreco