Aktuality - archiv 9.7.2009

Vojtech Horváth novou tvárou AS Trenčín

Deň pred začiatkom súťaže sa skompletizovali aj prestupy Ševelu a Čirika.

Deň pred začiatkom I. ligy bolo na matrike Slovenského futbalového zväzu rušno. Viaceré kluby uzatvárali zostávajúce predsezónne prestupy. Posledné administratívne záležitosti riešil na zväze aj generálny manažér AS Róbert Rybníček. Krátko pred pätnástou hodinou nám do redakcie zatelefonoval potešujúcu správu. Vojtech Horváth sa stáva na nasledovné dva roky hráčom AS Trenčín. Hosťovanie Martina Ševelu sa zmenilo na prestup. S klubom sa dohodol na ročnej spolupráci s možnosťou využitia opcie o ďalší rok. Počas jesene ostáva v Trenčíne aj Ján Čirik. Ľavý záložník predĺžil do zimy svoje hosťovanie zo Šale.

O Čirikovi so Ševelom ako o nových posilách hovoriť nemožno. V Trenčíne strávili už jarnú časť uplynulého ročníka. Novou akvizíciou sa stal ich bývalý spoluhráč z Interu Vojtech Horváth. „Trenčín pre mňa určite nie je neznáma. Od brata som získal o klube mnoho informácií. S Csabom sme sa často bavili o podmienkach a o možnostiach klubu. Na Trenčín má pekné spomienky. Prestup mi jednoznačne odporučil,“ uviedol so spokojným úsmevom mladší zo súrodeneckého dua.

Po minuloročnej vydarenej jeseni v Interi sa v zime presunul do Petržalky. „Jar v Artmedii hodnotím veľmi pozitívne. Boli to pre mňa cenné skúsenosti. Teraz sa ale sústreďujem na Trenčín. Je to pre mňa zaujímavá výzva. Po desiatich rokoch v Bratislave som potreboval zmeniť prostredie. Dúfam, že mužstvu pomôžem zabojovať o Corgoň ligu,“ predostrel svoje plány v novom pôsobisku kreatívny stredopoliar.

Už pred prvým tréningom v novom tíme horlivo diskutoval s mnohými hráčmi AS. „So Ševelom a Čirikom som hral ešte nedávno v Interi. Poznám aj ostatných chalanov. V minulosti sme proti sebe odohrali množstvo zápasov. Dúfam, že čoskoro sa zohráme a budeme si aj na ihrisku rozumieť,“ dodal Horváth, ktorý je využiteľný na krajoch i v strede záložnej formácie.

Autor: ms
Rozpis zápasov
17:00 Trnava
Fortuna liga, 28. kolo, 24.4.2021
FC Spartak Trnava - AS Trenčín
2:0 Dunajská Streda
Fortuna liga, 27. kolo, 17.4.2021
DAC 1904 Dunajská Streda - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
Komunita / CSR 22.4.2021

Komunita | Deň Zeme vo farbách recyklácie

AS Trenčín sa aj tento rok s podporou spoločnosti Marius Pedersen zapája do projektu pri...

Aktuálne 21.4.2021

Komunita | AS a DAC nabehali 213 km a vyzbierali 800 eur pre Svetielko nádeje

Občianske združenie Svetielko nádeje podporujúce zlepšovanie...

A-tím 19.4.2021

Pirinen | Potrebujeme odstrániť ľahké chyby

Piaty zápas nadstavby Fortuna ligy priniesol piatu prehru tímu Stijna Vrevena. Hoci sa mužstvo...

ASTV 18.4.2021

ASTV | Zostrih zo zápasu Fortuna ligy proti Dunajskej Strede

ASTV vám prináša zostrih zo stretnutia 5. kola nadstavby Fortuna ligy 2020/2021...

orion tip  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  zlaty bazant  Smoker  SWAN  slovlak  aarsleff  mattoni  termomont  monolit  jaaa betonic  terajsok