Aktuality - archiv 14.7.2009

Nové dresy odkazujú aj na históriu trenčianskeho futbalu

Igor Schlesinger: „Niekoľkokrát sme to preberali a napokon sme sa rozhodli pre klasickú kombináciu červeno-bielej. Podobnú používal aj TTS.“

Trenčianski futbalisti sa v úvodnom kole nového ročníka predstavili v celkom nových dresoch. Kombinácia červenej s bielou vyvolala rôzne reakcie. Od pozitívnych až po nie príliš pochvalné. „Dúfam, že to nie sú dresy vyradené z kolekcie úradujúceho českého majstra,“ povedal jeden z mladšej generácie fanúšikov AS.

Podobné pocity mal aj zástupca pamätníkov spomínajúci si ešte na pôsobenia mužstva na štadióne Za mostami: „Prvý dojem? Slavia Praha. Je to však celkom milé oživenie. Mne osobne sa najviac páčila šedo-biela kombinácia z čias Hanka s Fabušom. Stále mi pripomína postup do najvyššej súťaže.“

Spokojnosť s novou sadou dresov vyjadril za všetkých hráčov brankár Dalibor Rožník, ktorý má kompletný tím v každej situácii pred očami. „Páčia sa mi rovnako ako tie slavistické. Nesmiem však zabudnúť ani na nový brankársky, ten je rovnako pekný. Ja som so zmenou spokojný,“ komentoval nádejný gólman Trenčína.

Hoci nová farebná kombinácia evokuje podobnosť s Feyenoordom Rotterdam alebo Slaviou Praha. Pôvodná myšlienka je však niekde inde. „Do novej sezóny sme chceli vstúpiť s novou farebnou kombináciou. Niekoľkokrát sme to preberali a napokon sme sa rozhodli pre návrat ku klasickej trenčianskej kombinácii červeno-bielej. Podobnú používal aj TTS,“ povedal marketingový manažér klubu Igor Schlesinger.

Už počas najbližšieho domáceho zápasu by mali byť v predaji repliky dresov pre fanúšikov. „Ide o prvý krok týmto smerom. Postupne chceme rozširovať ponuku fanúšikovských predmetov o šiltovky, hodiny, kľúčenky, náramky a ďalšie veci. Uvidíme aký bude záujem. Okrem predaja prostredníctvom internetovej stránky klubu rozmýšľame aj nad vytvorením klasického kamenného obchodu,“ dodal Schlesinger.

Autor: mg
Rozpis zápasov
17:00 Trnava
Fortuna liga, 28. kolo, 24.4.2021
FC Spartak Trnava - AS Trenčín
2:0 Dunajská Streda
Fortuna liga, 27. kolo, 17.4.2021
DAC 1904 Dunajská Streda - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
Komunita / CSR 22.4.2021

Komunita | Deň Zeme vo farbách recyklácie

AS Trenčín sa aj tento rok s podporou spoločnosti Marius Pedersen zapája do projektu pri...

Aktuálne 21.4.2021

Komunita | AS a DAC nabehali 213 km a vyzbierali 800 eur pre Svetielko nádeje

Občianske združenie Svetielko nádeje podporujúce zlepšovanie...

A-tím 19.4.2021

Pirinen | Potrebujeme odstrániť ľahké chyby

Piaty zápas nadstavby Fortuna ligy priniesol piatu prehru tímu Stijna Vrevena. Hoci sa mužstvo...

ASTV 18.4.2021

ASTV | Zostrih zo zápasu Fortuna ligy proti Dunajskej Strede

ASTV vám prináša zostrih zo stretnutia 5. kola nadstavby Fortuna ligy 2020/2021...

orion tip  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  zlaty bazant  Smoker  SWAN  slovlak  aarsleff  mattoni  termomont  monolit  jaaa betonic  terajsok