Aktuality - archiv 16.7.2009

David Depetris bojuje o pozíciu v zostave FC Utrecht

Argentínsky útočník v stopách Dirka Kuyta.

David Depetris je už tri týždne v Utrechte, kde sa pripravuje na nasledujúci ročník Eredivisie. „Situácia s mojim prestupom ešte nie je úplne vyriešená. Niektoré kroky kluby už medzi sebou podnikli, ale k definitívnemu podpisu zmluvy ešte nedošlo,“ uviedol najlepší strelec uplynulého ročníka prvej ligy. V Holandsku sa začína súťaž v prvý augustový víkend, čo je zhodou okolností termín, kedy Depetrisovi vyprší päťzápasový dištanc za červenú kartu z konca minulej sezóny. Do tohto termínu by sa mala otázka jeho najbližšej budúcnosti uzavrieť.

Novú skúsenosť si Depetris zatiaľ pochvaľuje. „S tímom sa mi pracuje naozaj výborne. Páči sa mi ich prístup. Je tu viacero talentovaných hráčov a veľmi milí ľudia. Odkedy som prišiel do Holandska, pomáhajú mi na tréningoch i mimo nich. Všetci hovoria po anglicky, čiže s komunikáciou nemám najmenší problém. Rozumieme si, čo napomáha k vytváraniu dobrej partie. Generálny manažér mi poukazoval štadión a všetky veci súvisiace s klubom. Je to obrovský komplex, pozostávajúci nielen z futbalového ihriska a tribún. Nachádzajú sa tu reštaurácie, kaviarne, relaxačné miestnosti pre hráčov, ďalej priestory pre novinárov, rokovacie sály. V areáli nechýba dokonca múzeum ani obchod so suvenírmi.“

Počas krátkeho času vybadal útočný hrot viacero rozdielov medzi slovenským a holandským vnímaním futbalu. „Rozdielov je skutočne veľa. Napríklad v rýchlosti. Hráči sa snažia dotknúť lopty viackrát. Sú trpezliví. Dokážu si prihrávať tak dlho, pokiaľ nenastane najvhodnejší okamih na útok. Holanďania sa vďaka technickej vyspelosti neboja hrať s loptou v zóne obrany. Tento prvok robí futbal oveľa atraktívnejším. Samozrejme, odlišná je aj starostlivosť o klub. Na jeho chode sa podieľa veľa zamestnancov. Hráč sa nemusí starať o nič. Jeho úlohou je len hrať futbal,“ chváli podmienky ďalší z Trenčanov s reálnou šancou zahrať si v najvyššej holandskej lige.

Utrecht patrí medzi jednu z najtradičnejších futbalových bášt v Holandsku. V jednom z mestských klubov odštartoval svoju hviezdnu kariéru aj Marco van Basten. „To je pre mňa nová informácia. Viem ale, že Utrecht vychoval viacero špičkových futbalistov. Za všetkých spomeniem Dirka Kuyta z FC Liverpool,“ uvádza Depetris meno svojho predchodcu v tíme, v ktorom v minulosti hrávali aj európski šampióni Hans van Breukelen a Jan Wouters.

Argentínsky útočník vie, že v boji o utrechtský červeno-biely dres zvedie ešte tvrdý boj. V konkurencii ale problém nevidí. „V súčasnosti je v tíme päť hrotov. Tréner využíva systém s dvoma alebo troma útočníkmi. Musím sa snažiť, aby som sa dostal medzi nich, alebo aspoň na lavičku. Viem, že zo začiatku bude boj o prvú jedenástku náročný, ale dúfam, že snahou a tvrdou drinou sa presadím,“ konštatuje odhodlane dvadsaťročný strelec.

Hoci David tvrdo zarezáva v krajine tulipánov, kontrakt ho ešte stále viaže ku klubu na Považí. Prostredníctvom internetu sleduje dianie v AS veľmi pozorne. „Viem, že prvý zápas sme vyhrali 1:0. Martin (Ševela) skóroval už v úvode. Zaujímam sa o všetky novinky z klubovej kuchyne. Pravidelne navštevujem webovú stránku. S tímom aj s fanúšikmi cítim. V dobrom aj zlom,“ uzavrel David Depetris súhrn informácií z Utrechtu.

Redakcia klubového webu Ďakuje "Krchovi" za sprostredkovanie reakcií Davida Depetrisa.

Autor: astn
Rozpis zápasov
17:00 Trnava
Fortuna liga, 28. kolo, 24.4.2021
FC Spartak Trnava - AS Trenčín
2:0 Dunajská Streda
Fortuna liga, 27. kolo, 17.4.2021
DAC 1904 Dunajská Streda - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
Komunita / CSR 22.4.2021

Komunita | Deň Zeme vo farbách recyklácie

AS Trenčín sa aj tento rok s podporou spoločnosti Marius Pedersen zapája do projektu pri...

Aktuálne 21.4.2021

Komunita | AS a DAC nabehali 213 km a vyzbierali 800 eur pre Svetielko nádeje

Občianske združenie Svetielko nádeje podporujúce zlepšovanie...

A-tím 19.4.2021

Pirinen | Potrebujeme odstrániť ľahké chyby

Piaty zápas nadstavby Fortuna ligy priniesol piatu prehru tímu Stijna Vrevena. Hoci sa mužstvo...

ASTV 18.4.2021

ASTV | Zostrih zo zápasu Fortuna ligy proti Dunajskej Strede

ASTV vám prináša zostrih zo stretnutia 5. kola nadstavby Fortuna ligy 2020/2021...

orion tip  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  zlaty bazant  Smoker  SWAN  slovlak  aarsleff  mattoni  termomont  monolit  jaaa betonic  terajsok