Aktuality - archiv 16.7.2009

David Depetris bojuje o pozíciu v zostave FC Utrecht

Argentínsky útočník v stopách Dirka Kuyta.

David Depetris je už tri týždne v Utrechte, kde sa pripravuje na nasledujúci ročník Eredivisie. „Situácia s mojim prestupom ešte nie je úplne vyriešená. Niektoré kroky kluby už medzi sebou podnikli, ale k definitívnemu podpisu zmluvy ešte nedošlo,“ uviedol najlepší strelec uplynulého ročníka prvej ligy. V Holandsku sa začína súťaž v prvý augustový víkend, čo je zhodou okolností termín, kedy Depetrisovi vyprší päťzápasový dištanc za červenú kartu z konca minulej sezóny. Do tohto termínu by sa mala otázka jeho najbližšej budúcnosti uzavrieť.

Novú skúsenosť si Depetris zatiaľ pochvaľuje. „S tímom sa mi pracuje naozaj výborne. Páči sa mi ich prístup. Je tu viacero talentovaných hráčov a veľmi milí ľudia. Odkedy som prišiel do Holandska, pomáhajú mi na tréningoch i mimo nich. Všetci hovoria po anglicky, čiže s komunikáciou nemám najmenší problém. Rozumieme si, čo napomáha k vytváraniu dobrej partie. Generálny manažér mi poukazoval štadión a všetky veci súvisiace s klubom. Je to obrovský komplex, pozostávajúci nielen z futbalového ihriska a tribún. Nachádzajú sa tu reštaurácie, kaviarne, relaxačné miestnosti pre hráčov, ďalej priestory pre novinárov, rokovacie sály. V areáli nechýba dokonca múzeum ani obchod so suvenírmi.“

Počas krátkeho času vybadal útočný hrot viacero rozdielov medzi slovenským a holandským vnímaním futbalu. „Rozdielov je skutočne veľa. Napríklad v rýchlosti. Hráči sa snažia dotknúť lopty viackrát. Sú trpezliví. Dokážu si prihrávať tak dlho, pokiaľ nenastane najvhodnejší okamih na útok. Holanďania sa vďaka technickej vyspelosti neboja hrať s loptou v zóne obrany. Tento prvok robí futbal oveľa atraktívnejším. Samozrejme, odlišná je aj starostlivosť o klub. Na jeho chode sa podieľa veľa zamestnancov. Hráč sa nemusí starať o nič. Jeho úlohou je len hrať futbal,“ chváli podmienky ďalší z Trenčanov s reálnou šancou zahrať si v najvyššej holandskej lige.

Utrecht patrí medzi jednu z najtradičnejších futbalových bášt v Holandsku. V jednom z mestských klubov odštartoval svoju hviezdnu kariéru aj Marco van Basten. „To je pre mňa nová informácia. Viem ale, že Utrecht vychoval viacero špičkových futbalistov. Za všetkých spomeniem Dirka Kuyta z FC Liverpool,“ uvádza Depetris meno svojho predchodcu v tíme, v ktorom v minulosti hrávali aj európski šampióni Hans van Breukelen a Jan Wouters.

Argentínsky útočník vie, že v boji o utrechtský červeno-biely dres zvedie ešte tvrdý boj. V konkurencii ale problém nevidí. „V súčasnosti je v tíme päť hrotov. Tréner využíva systém s dvoma alebo troma útočníkmi. Musím sa snažiť, aby som sa dostal medzi nich, alebo aspoň na lavičku. Viem, že zo začiatku bude boj o prvú jedenástku náročný, ale dúfam, že snahou a tvrdou drinou sa presadím,“ konštatuje odhodlane dvadsaťročný strelec.

Hoci David tvrdo zarezáva v krajine tulipánov, kontrakt ho ešte stále viaže ku klubu na Považí. Prostredníctvom internetu sleduje dianie v AS veľmi pozorne. „Viem, že prvý zápas sme vyhrali 1:0. Martin (Ševela) skóroval už v úvode. Zaujímam sa o všetky novinky z klubovej kuchyne. Pravidelne navštevujem webovú stránku. S tímom aj s fanúšikmi cítim. V dobrom aj zlom,“ uzavrel David Depetris súhrn informácií z Utrechtu.

Redakcia klubového webu Ďakuje "Krchovi" za sprostredkovanie reakcií Davida Depetrisa.

Autor: astn
Rozpis zápasov
1:0 Ružomberok
NIKÉ LIGA, 15. kolo, 24.11.2023
MFK Ružomberok - AS Trenčín
15:00 Štadión Sihoť
NIKÉ LIGA, 16. kolo, 2.12.2023
AS Trenčín - FK Železiarne Podbrezová
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
ASTV 25.11.2023

ASTV | Zostrih zo zápasu Niké ligy proti MFK Ružomberok

ASTV vám prináša zostrih zo zápasu Niké ligy proti MFK Ružomberok.

ASTV 25.11.2023

Kukučka | Vedeli sme, že nás čaká bojovný zápas

V bráne nášho mužstva sa po dlhšom čase predstavil Michal Kukučka. Stále len dvadsaťjeden...

ASTV 25.11.2023

Bariš | Nemáme šťastie v zakončení

Tím okolo kapitána Damiána Bariša odohral ďalší zápas bez plného bodového zisku. Táto negatívna séria sa...

ASTV 25.11.2023

ASTV | Tlačová konferencia po pätnástom zápase Niké ligy proti MFK Ružomberok

ASTV vám prináša tlačovú konferenciu po pätnástom zápase Niké...

Tipsport SK  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  www.tcld.net  Smoker  SWAN  slovlak  mattoni  monolit  https://www.tcld.net/  aarsleff  msport  laugaricio  proreco