Aktuality - archiv 22.7.2009

Trenčín privíta v sobotu ďalšieho nováčika

Tréneri budú mať k dispozícii aj Františka Kubíka a Tomáša Peciara.

Trenčania budú po Dolnom Kubíne hostiť ďalšieho nováčika. FK Púchov nazbieral v úvodných dvoch kolách štyri body, ambíciu na ďalší zisk neskrýva ani pred sobotňajším zápasom.

Z Trenčanov pozná púchovskú situáciu najlepšie jeho bývalý hráč Adrián Guľa. „Na Púchov mám iba pekné spomienky. Spoznal som tam viacero skvelých ľudí. Či už Vladimíra Martinka a Pavla Holeščáka na funkcionárskych postoch, alebo hráčov Tomáša Bernádyho, Ivana Beláka a ďalších. Bolo to moje prvé ligové pôsobisko na Slovensku. Predtým som hral v Jablonci. Bolo to krásne obdobie. S Milanom Lešickým sme sa zachránili na úkor Slovana,“ vracia sa pár rokov do histórie bývalý kapitán „gumárov“.

Dnes jeden z asistentov trénera AS odloží pri víkendovom zápase nostalgické spomienky do zásuvky. Koncentrovať sa bude iba na úspech Trenčína. „Na zápas sa veľmi teším. S viacerými chalanmi som ešte hrával. Už v minulosti som si všimol veľký talent Janka Chovanca. Za posledných pár rokov urobil obrovský progres. O súperovi máme podrobné informácie. Predpokladám, že sa budú spoliehať na rýchle protiútoky. Určite sa budú pokúšať o agresívnu hru,“ zamyslel sa nad silnými stránkami nováčika Guľa.

Ďalším z tých, čo sa nevedia dočkať zápasu je František Kubík. Po odpykaní si jednozápasového disciplinárneho trestu bude trénerom opäť k dispozícii. „Mužstvu aj fanúšikom mám čo vracať. Nezmyselné vylúčenie v prvom kole sa pokúsim odčiniť kvalitným výkonom proti Púchovu. Podľa mojich informácií majú dobré mužstvo. V Zlatých Moravciach prehrali iba tesne, v domácej premiére proti Šali zabodovali naplno. Hral som proti nim ešte za Prievidzu. V pohári sme s nimi vypadli,“ oprašuje minuloročnú pohárovú epizódu Prievidze ofenzívny ľavák.

Ďalším hráčom, ktorý pribudol do zoznamu využiteľných, je Tomáš Peciar. V Zlatých Moravciach pauzoval pre zranenie zadného stehenného svalu. A hoci veľmi chcel, po diskusii s Martinom Rusňákom proti bývalému účastníkovi Corgoň ligy nenastúpil. Pred Púchovom sa už ale cíti úplne v poriadku. „Je to výborné. Už ma to nebolí. Na zápas s Púchovom budem určite pripravený,“ hlásil so širokým úsmevom Tomáš Peciar.

Autor: ms
Rozpis zápasov
17:00 Trnava
Fortuna liga, 28. kolo, 24.4.2021
FC Spartak Trnava - AS Trenčín
2:0 Dunajská Streda
Fortuna liga, 27. kolo, 17.4.2021
DAC 1904 Dunajská Streda - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
Komunita / CSR 22.4.2021

Komunita | Deň Zeme vo farbách recyklácie

AS Trenčín sa aj tento rok s podporou spoločnosti Marius Pedersen zapája do projektu pri...

Aktuálne 21.4.2021

Komunita | AS a DAC nabehali 213 km a vyzbierali 800 eur pre Svetielko nádeje

Občianske združenie Svetielko nádeje podporujúce zlepšovanie...

A-tím 19.4.2021

Pirinen | Potrebujeme odstrániť ľahké chyby

Piaty zápas nadstavby Fortuna ligy priniesol piatu prehru tímu Stijna Vrevena. Hoci sa mužstvo...

ASTV 18.4.2021

ASTV | Zostrih zo zápasu Fortuna ligy proti Dunajskej Strede

ASTV vám prináša zostrih zo stretnutia 5. kola nadstavby Fortuna ligy 2020/2021...

orion tip  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  zlaty bazant  Smoker  SWAN  slovlak  aarsleff  mattoni  termomont  monolit  jaaa betonic  terajsok