Aktuality - archiv 26.7.2009

Týždenná robota vyšla nazmar

Lubor Knapp: „Celý týždeň sme sa pripravovali najmä na rýchle brejky Púchova.“

Druhý domáci zápas v novom ročníku a zas proti nováčikovi. Zverenci trénera Vladimíra Koníka sa však opäť trápili. Pokiaľ proti Dolnému Kubínu bodovali naplno, prestížny súboj s Púchovom ich po nečakanej remíze (2:2) stál dva body. „Sme z toho sklamaní. Doma musíme vyhrávať,“ povedal po stretnutí jeden z najskúsenejších Trenčanov Lubor Knapp.

Púchovčania nepredviedli extra kvalitný výkon. Vyšli im ale dva brejky, no to bolo z ich strany takmer všetko. V tomto svetle však vyznieva rozpačito aj výkon AS. „Celý týždeň sme sa pripravovali najmä na ich rýchle kontry. V Zlatých Moravciach takto dvakrát skórovali a proti nám im to opäť vychádzalo. Dvakrát udreli a dali dva góly,“ vracia sa k nevydarenému zápasu bývalý kapitán AS.

Napriek nepriaznivému vývoju súboja si myslím, že zápas mali vo vlastných rukách. „V úvode sme si vytvorili tlak aj šance. Veľmi rýchlo sme síce prehrávali, ale skoro sa nám podarilo vyrovnať. Bolo ešte dosť času, aby sme rozhodli. Chýbalo nám však aj potrebné šťastie. Čím viac sme chceli, tým menej sa nám darilo. V druhom polčase sme hrali do plných. Kombinačnou hrou to nešlo a po dlhých loptách súper strely zblokoval, alebo to išlo vedľa,“ komentoval Knapp.

Pri oboch góloch v sieti Dalibora Rožníka sa mužstvo dopustilo viacerých chýb, čo nezakrýval ani veterán v stredovej formácii AS: „Pri brejku musíme akciu za každú cenu prerušiť a to čím skôr. Pokiaľ sa nám to nepodarí v strede ihriska, pred šestnástkou sa to hasí veľmi ťažko. Obe súperove akcie si určite rozoberieme. Dúfam, že podobných chýb sa budeme dopúšťať menej a menej.“

Len tesne pred štartom sezóny sa v strede záložnej rady vytvorila nová dvojica, ktorá by mala dávať tvár hre trenčianskeho mužstva. Knappa doplnil Vojtech Horváth. „Béla je veľmi dobrý hráč. Dúfam, že od zápasu k zápasu to v našom podaní bude lepšie a lepšie. Ešte nie sme na sto percent zohratí a nemôžme hrať naslepo, ale určité návyky už máme zažité,“ dodal na záver Knapp.

Autor: mg
Rozpis zápasov
17:00 Trnava
Fortuna liga, 28. kolo, 24.4.2021
FC Spartak Trnava - AS Trenčín
2:0 Dunajská Streda
Fortuna liga, 27. kolo, 17.4.2021
DAC 1904 Dunajská Streda - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
Komunita / CSR 22.4.2021

Komunita | Deň Zeme vo farbách recyklácie

AS Trenčín sa aj tento rok s podporou spoločnosti Marius Pedersen zapája do projektu pri...

Aktuálne 21.4.2021

Komunita | AS a DAC nabehali 213 km a vyzbierali 800 eur pre Svetielko nádeje

Občianske združenie Svetielko nádeje podporujúce zlepšovanie...

A-tím 19.4.2021

Pirinen | Potrebujeme odstrániť ľahké chyby

Piaty zápas nadstavby Fortuna ligy priniesol piatu prehru tímu Stijna Vrevena. Hoci sa mužstvo...

ASTV 18.4.2021

ASTV | Zostrih zo zápasu Fortuna ligy proti Dunajskej Strede

ASTV vám prináša zostrih zo stretnutia 5. kola nadstavby Fortuna ligy 2020/2021...

orion tip  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  zlaty bazant  Smoker  SWAN  slovlak  aarsleff  mattoni  termomont  monolit  jaaa betonic  terajsok