Aktuality - archiv 26.7.2009

Týždenná robota vyšla nazmar

Lubor Knapp: „Celý týždeň sme sa pripravovali najmä na rýchle brejky Púchova.“

Druhý domáci zápas v novom ročníku a zas proti nováčikovi. Zverenci trénera Vladimíra Koníka sa však opäť trápili. Pokiaľ proti Dolnému Kubínu bodovali naplno, prestížny súboj s Púchovom ich po nečakanej remíze (2:2) stál dva body. „Sme z toho sklamaní. Doma musíme vyhrávať,“ povedal po stretnutí jeden z najskúsenejších Trenčanov Lubor Knapp.

Púchovčania nepredviedli extra kvalitný výkon. Vyšli im ale dva brejky, no to bolo z ich strany takmer všetko. V tomto svetle však vyznieva rozpačito aj výkon AS. „Celý týždeň sme sa pripravovali najmä na ich rýchle kontry. V Zlatých Moravciach takto dvakrát skórovali a proti nám im to opäť vychádzalo. Dvakrát udreli a dali dva góly,“ vracia sa k nevydarenému zápasu bývalý kapitán AS.

Napriek nepriaznivému vývoju súboja si myslím, že zápas mali vo vlastných rukách. „V úvode sme si vytvorili tlak aj šance. Veľmi rýchlo sme síce prehrávali, ale skoro sa nám podarilo vyrovnať. Bolo ešte dosť času, aby sme rozhodli. Chýbalo nám však aj potrebné šťastie. Čím viac sme chceli, tým menej sa nám darilo. V druhom polčase sme hrali do plných. Kombinačnou hrou to nešlo a po dlhých loptách súper strely zblokoval, alebo to išlo vedľa,“ komentoval Knapp.

Pri oboch góloch v sieti Dalibora Rožníka sa mužstvo dopustilo viacerých chýb, čo nezakrýval ani veterán v stredovej formácii AS: „Pri brejku musíme akciu za každú cenu prerušiť a to čím skôr. Pokiaľ sa nám to nepodarí v strede ihriska, pred šestnástkou sa to hasí veľmi ťažko. Obe súperove akcie si určite rozoberieme. Dúfam, že podobných chýb sa budeme dopúšťať menej a menej.“

Len tesne pred štartom sezóny sa v strede záložnej rady vytvorila nová dvojica, ktorá by mala dávať tvár hre trenčianskeho mužstva. Knappa doplnil Vojtech Horváth. „Béla je veľmi dobrý hráč. Dúfam, že od zápasu k zápasu to v našom podaní bude lepšie a lepšie. Ešte nie sme na sto percent zohratí a nemôžme hrať naslepo, ale určité návyky už máme zažité,“ dodal na záver Knapp.

Autor: mg
Rozpis zápasov
1:0 Ružomberok
NIKÉ LIGA, 15. kolo, 24.11.2023
MFK Ružomberok - AS Trenčín
15:00 Štadión Sihoť
NIKÉ LIGA, 16. kolo, 2.12.2023
AS Trenčín - FK Železiarne Podbrezová
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
ASTV 25.11.2023

ASTV | Zostrih zo zápasu Niké ligy proti MFK Ružomberok

ASTV vám prináša zostrih zo zápasu Niké ligy proti MFK Ružomberok.

ASTV 25.11.2023

Kukučka | Vedeli sme, že nás čaká bojovný zápas

V bráne nášho mužstva sa po dlhšom čase predstavil Michal Kukučka. Stále len dvadsaťjeden...

ASTV 25.11.2023

Bariš | Nemáme šťastie v zakončení

Tím okolo kapitána Damiána Bariša odohral ďalší zápas bez plného bodového zisku. Táto negatívna séria sa...

ASTV 25.11.2023

ASTV | Tlačová konferencia po pätnástom zápase Niké ligy proti MFK Ružomberok

ASTV vám prináša tlačovú konferenciu po pätnástom zápase Niké...

Tipsport SK  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  www.tcld.net  Smoker  SWAN  slovlak  mattoni  monolit  https://www.tcld.net/  aarsleff  msport  laugaricio  proreco