florbal 19.10.2018

Machara na hosťovanie do majstrovského Tsunami

Slovenský florbalový reprezentant Matúš Machara odchádza na hosťovanie do tímu majstrovského Tsunami Záhorská Bystrica. Opora Florbalového klubu AS Trenčín bude pôsobiť v Bratislave do skončenia decembrového svetového šampionátu v Prahe. Cieľom tejto zmeny je príprava na nadchádzajúce majstrovstvá sveta a súhra s reprezentačnými kolegami obliekajúcimi práve dres Tsunami.

„Bude to pre mňa nová skúsenosť prinášajúca nové možnosti. Odísť na hosťovanie počas rozbehnutej sezóny nie je jednoduché. Je to ako nastúpiť do rozbehnutého kolotoča. Snáď to zvládnem a pomôžem Tsunami. Som rád, že Juraj Matejka reprezentujúci klub AS Trenčín a moji súčasní spoluhráči pochopili, čo je dnes mojou prioritou,“ povedal Machara.

Už počas víkendu sa predstaví na práve štartujúcom turnaji Six Nations Cup v Prešove, kde bude okrem Slovenska štartovať Dánsko, Nórsko, Lotyšsko, Poľsko a Nemecko. „Som nesmierne rád. Dúfam, že trénerovi Koutnému sa za to odvďačím dobrými výkonmi. Teším sa na kvalitný florbal. Práve takéto zápasy ma posunú ďalej,“ komentoval Machara.

Reprezentačný tréner prejavil AS Trenčín uznanie

Reprezentačný tréner slovenských florbalistov Petr Koutný vyjadril nášmu klubu uznanie. „Klobúk dolu za to čo Juraj Matejka a AS Trenčín urobili nielen pre Matúša ale najmä pre reprezentáciu. Bude to prínos pre obe strany. Veľmi si vážim takýchto ľudí,“ povedal Koutný.

V trenčianskom derby opäť aj s Macharom

AS Trenčín chápe pohnútky svojho kľúčového obrancu. „Rozvoj hráča a záujmy reprezentácie sme povýšili nad naše klubové ciele. Je dobré, že pred majstrovstvami sveta sa bude môcť zohrať so spoluhráčmi z reprezentácie. Spolupráca s Maťom Kubovičom môže priniesť nejeden gól,“ povedal šéf FBK AS Trenčín Juraj Matejka a dodal: „Hosťovanie je do skončenia pražského šampionátu. Po turnaji by sa mal pripojiť opäť k nášmu tímu. K dispozícii bude už na derby zápas proti 1. FBC Florbal Trenčín, ktorý hráme 14. decembra.“

Autor: astn
Rozpis zápasov
NIKÉ LIGA, 22. kolo, 2.3.2024
MFK Skalica - AS Trenčín
15:00
NIKÉ LIGA, 23. kolo, 9.3.2024
FC Košice - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
ASTV 3.3.2024

ASTV | Zostrih zo zápasu Niké ligy proti MFK Skalica

ASTV vám prináša zostrih zo zápasu 22. kola základnej časti Niké ligy proti MFK...

ASTV 3.3.2024

Bariš | Sme sklamaní, budeme sa snažiť vyhrať spodnú šestku

Bezgólová remíza nám napokon k postupu do prvej šestky nestačila. Do gólového...

ASTV 3.3.2024

Kmeť | Celú sezónu sme podávali dobré výkony, no zlyhali sme v koncovke

V poslednom zápase základnej časti Niké ligy zaznamenal náš tím...

ASTV 3.3.2024

ASTV | Tlačová konferencia po zápase Niké ligy proti MFK Skalica

ASTV vám prináša tlačovú konferenciu po zápase 22. kola základnej časti...

Tipsport SK  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  www.tcld.net  Smoker  SWAN  slovlak  mattoni  monolit  https://www.tcld.net/  aarsleff  msport  laugaricio  proreco  magnus