Aktuality - archiv 3.8.2009

Gergel: Určite ich nemôžme podceniť

Trenčín nastúpi v stredu o 17.00 h v Bernolákove na 1. kolo Slovenského pohára.

V stredu o 17.00 h vstupuje AS Trenčín do ďalšieho ročníka Slovenského pohára. Prvou prekážkou zverencov Vladimíra Koníka v pohárovej púti bude Bernolákovo. Trenčania v poslednom období v tejto súťaži veľa vody nenamútili. Pred dvoma rokmi síce zdolali Šaľu, ale v nasledujúcom kole vypadli s Košicami. Vlani ich zastavili Vráble dokonca už v prvom kole.

„Pred rokom to bol zvláštny zápas,“ spomína si na nevydarenú konfrontáciu Roman Gergel. „Mysleli sme si, že to bude jednoduché. Napokon sme to nezvládli,“ uvedomuje si technický záložník aj po roku. Poučený vlaňajškom sa na blížiaci zápas pozerá z úplne iného uhla. „Na súboj s Bernolákovom sa musíme poriadne koncentrovať. Určite ich nemôžme podceniť. Pohárové súboje s tímami z nižších súťaží sú vždy komplikované. Papierovo slabší súperi sa chcú vždy vytiahnuť,“ premýšľa mládežnícky reprezentant, majúci v pohárovom dueli špeciálnu motiváciu. „V majstrákoch zatiaľ nenastupujem pravidelne. Dúfam, že v zápase s Bernolákovom sa mi podarí naštartovať sa a definitívne sa presadiť do základu. Bol by som rád, keby my to tam zasa začalo padať,“ neskrýva túžbu autor desiatich gólov v minulom ročníku I. ligy.

Prípravu na pohárového súpera nezanedbávajú ani tréneri AS. „Spolu s Martinom Rusňákom sme sledovali ich posledný zápas,“ vracia sa k nedeľnému duelu Bernolákova s Nemšovou Vladimír Koník. Napriek najtesnejšej prehre najbližšieho súpera Trenčanov si obaja tréneri urobili do notesov viacero poznámok. „Hrajú silovým štýlom. Ich auty mieria často do pokutového územia,“ odkryl časť poznámok tréner AS. „Blížiacu sa konfrontáciu vítam. Zatiaľ som ešte nemal možnosť sledovať mužstvo pri súťažnom nasadení sobota – streda – sobota. Predpokladám, že možno dve – tri zmeny v zostave urobím, ale kostru mužstva meniť nechcem. Nerozlišujem majstrovské, pohárové či prípravné zápasy. V každom by sa malo hrať na víťazstvo. Trenčín má svoj kredit. Hoci Bernolákovo určite nepodceňujem, myslím si, že postúpiť by sme mali my,“ dodal na záver Vladimír Koník.

Autor: ms
Rozpis zápasov
1:1 Štadión Sihoť
Prípravný, Tipsport liga, 18.1.2022
AS Trenčín - MFK Vyškov
13:00 Brno
Prípravný, Tipsport liga, 26.1.2022
FC Zbrojovka Brno - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
ASTV 21.1.2022

TiMS | Gatorade hráčom mesiaca Rocco Baravelli

„Gatorade Mládežnícky hráč mesiaca“ sa stal Rocco Baravelli. V úspešnom projekte sme odmenili...

Fanúšikovia 20.1.2022

Fanúšikovia | Kedy a kde si môžete prevziať benefity z očkovacej kampane

V poslednom mesiaci minulého roka sa klub AS Trenčín prihlásil k...

ASTV 20.1.2022

Coffee Sheep Halftime | Kukučka pri jednej z otázok dostal pod tlak

ASTV vám na prelome rokov prináša už tretiu sériu krátkych videí s...

ASTV 19.1.2022

Pirinen | Náročná zimná príprava nás neospravedlňuje

Po víťazstve proti Sigme Olomouc čakali naši fanúšikovia trojbodový zápis aj v druhom...

Tipsport SK  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  zlaty bazant  Smoker  SWAN  slovlak  mattoni  monolit  jaaa higa