Aktuality - archiv 6.8.2009

David Depetris sa vracia do Trenčína

Argentínsky hrot nastúpi možno už v Lučenci.

David Depetris sa po viac ako mesačnom účinkovaní v Utrechte vracia v piatok večer do Trenčína. Nad jeho prípadným prestupom do tradičného holandského tímu visel dlho otáznik. Po zohľadnení všetkých skutočností sa napokon zainteresované strany rozhodli pre jeho návrat na Slovensko.

Počas niekoľkotýždňového pôsobenia v Holandsku zanechal argentínsky útočník skvelý dojem. „Podľa dostupných informácií boli funkcionári aj tréner s Davidom veľmi spokojní. Jeho herný štýl ale celkom nekorešponduje so systémom, ktorým Utrecht hrá. Depetris je typickým šestnástkovým hráčom, holandský tím naopak využíva rýchle krídla. Napriek tomu bol záujem o Davidove služby enormný. Holanďania chceli na ňom počas jesene pracovať a prerobiť ho na ich herný štýl. Po dôkladnom zvážení všetkých faktov sa ale obe strany dohodli, že zatiaľ sa vráti na Slovensko. Je to lepšie pre jeho herný rast ako aj pre potreby AS Trenčín,“ uvádza dôvody návratu najlepšieho strelca uplynulého ročníka I. ligy hovorca klubu Marek Svátek. FC Utrecht bude aj v nasledujúcom období sledovať výkonnostnú krivku talentovaného hrotového hráča. Je pravdepodobné, že v zime sa prestupové rozhovory otvoria opäť.

Vladimír Koník sa o návrate Depetrisa dozvedel v piatok ráno. „Pre mňa je to vynikajúca informácia. Davidove kvality poznám veľmi dobre. Ak príde z Utrechtu bez zranenia a nebude príliš unavený, určite ho vezmeme už na zápas do Lučenca. Do poslednej chvíle sme čakali ako sa vyvinie jeho prestup. V prípade, že by ostal v Holandsku, uvažovali sme o doplnení kádra o jedného útočníka,“ uviedol spokojný tréner AS Trenčín.

Autor: mg
Rozpis zápasov
2:2 Zlaté Moravce
NIKÉ LIGA, 32. kolo, 18.5.2024
FC ViOn Zlaté Moravce - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
A-tím 22.5.2024

Niké liga | Kmeť a Bondarenko lídrami ligy v minutáži a presnosti prihrávok

Uplynulá sezóna priniesla nielen zvrat v športovej výkonnosti...

ASTV 21.5.2024

ASTV | Zostrih zo zápasu ligy U19 proti FC DAC 1904 Dunajská Streda

ASTV vám prináša zostrih zo zápasu I. ligy U19 proti FC DAC 1904...

Aktuálne 19.5.2024

Akadémia | Devätnástka s majstrovským titulom

Náš tím do devätnásť rokov sa stal Majstrom Slovenska v sezóne 2023/2024. Zverenci trénera...

ASTV 19.5.2024

ASTV | Zostrih zo zápasu Niké ligy proti FC Vion Zlaté Moravce

ASTV vám prináša zostrih z nadstavbovej časti Niké ligy proti FC ViOn Zlaté...

Tipsport SK  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  Heineken  Smoker  slovlak  mattoni  monolit  aarsleff  msport  laugaricio  casspennant  magnus  TSS Group  ramirent  keraming  Jaaa