Aktuality - archiv 3.9.2007

Godálov premiérový gól na body nestačil

O stabilné miesto v zostave AS sa stále nástojčivejšie hlási dvadsaťročný Boris Godál.

O stabilné miesto v zostave AS Trenčín sa stále nástojčivejšie hlási dvadsaťročný stredopoliar Boris Godál. Odchovanec trenčianskeho futbalu nastúpil proti Dubnici až v druhom polčase. Svoj dobrý výkon však potvrdil exportným gólom spoza šestnástky.

„Je to môj prvý ligový zásah. Som rád, že to tam padlo, ale viac by ma tešilo, ak by nám pomohol k plnému bodovému zisku,“ povedal Godál, ktorý k súboju s Dubnicou dodal: „Opäť sa ukázalo, že si dokážeme vytvoriť šance. Mal som ešte jednu dobrú streleckú pozíciu a raz som hlavičkoval. Na strelenie gólu sa však veľmi nadrieme. Na druhej strane inkasujeme ľahko po hrubých individuálnych chybách. Práve na tomto musíme najviac popracovať.“

Premiérový ligový zásah nezostane bez povšimnutia spoluhráčov a do klubovej kasy pribudne niekoľko „drobných“ navyše. „Mali by to byť asi dve tisícky. Milan Mičenec mi to určite spočíta, ale budem sa snažiť zraziť to nižšie. Už mám za sebou štartovné, prvý ligový štart a teraz prišiel prvý gól,“ dodáva z ľahkým úsmevom mladý stredopoliar.

Tréner Rob McDonald poslal Godála na ihrisko za stavu 0:0 s defenzívnymi úlohami. V prípade zisku lopty však mal podporiť svojou rýchlosťou a prehľadom útočné snahy AS, čo strelením gólu naplnil. „V prvom momente som chcel centrovať do šestnástky, ale vystúpil proti mne hráč súpera, tak som to sekol a trochu potiahol. Následne ma chcel blokovať ďalší protihráč. Nevedel som, čo s loptou a preto som sa zachoval v duchu známeho pravidla - vystrelil som. Trafil som to presne špicom a brankár nestačil zareagovať,“ úprimne dodal Godál.

Autor: MG
Rozpis zápasov
4:1 Linz
Prípravný, 18.7.2024
Galatasaray SK - AS Trenčín
18:00
NIKÉ LIGA, 1. kolo, 28.7.2024
FC Spartak Trnava - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
ASTV 19.7.2024

ASTV | Zostrih z prípravného zápasu proti Galatasaray SK

ASTV vám prináša zostrih z prípravného stretnutia proti Galatasaray SK (1:4).

A-tím 19.7.2024

Gajdoš | Prvý polčas sme boli viac ako vyrovnaným tímom

S tureckým Galatasaray SK zaznamenal náš tím prehru 1:4. Aj napriek sile súpera sme...

A-tím 19.7.2024

Bariš | Predvedená hra nás teší

V generálke pred blížiacou sa sezónou sme si zmerali sily s aktuálnym tureckým majstrom Galatasaray SK. Aj...

A-tím 18.7.2024

Príprava | V generálke prehra s tureckým Galatasarayom

Náš tím spod Čákovho hradu zaznamenal v generálke pred blížiacou sa sezónou prehru s...

Tipsport SK  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  Heineken  Smoker  slovlak  mattoni  monolit  aarsleff  msport  laugaricio  bahis sitesi  magnus  TSS Group  ramirent  keraming  Jaaa