Aktuality - archiv 3.9.2007

Godálov premiérový gól na body nestačil

O stabilné miesto v zostave AS sa stále nástojčivejšie hlási dvadsaťročný Boris Godál.

O stabilné miesto v zostave AS Trenčín sa stále nástojčivejšie hlási dvadsaťročný stredopoliar Boris Godál. Odchovanec trenčianskeho futbalu nastúpil proti Dubnici až v druhom polčase. Svoj dobrý výkon však potvrdil exportným gólom spoza šestnástky.

„Je to môj prvý ligový zásah. Som rád, že to tam padlo, ale viac by ma tešilo, ak by nám pomohol k plnému bodovému zisku,“ povedal Godál, ktorý k súboju s Dubnicou dodal: „Opäť sa ukázalo, že si dokážeme vytvoriť šance. Mal som ešte jednu dobrú streleckú pozíciu a raz som hlavičkoval. Na strelenie gólu sa však veľmi nadrieme. Na druhej strane inkasujeme ľahko po hrubých individuálnych chybách. Práve na tomto musíme najviac popracovať.“

Premiérový ligový zásah nezostane bez povšimnutia spoluhráčov a do klubovej kasy pribudne niekoľko „drobných“ navyše. „Mali by to byť asi dve tisícky. Milan Mičenec mi to určite spočíta, ale budem sa snažiť zraziť to nižšie. Už mám za sebou štartovné, prvý ligový štart a teraz prišiel prvý gól,“ dodáva z ľahkým úsmevom mladý stredopoliar.

Tréner Rob McDonald poslal Godála na ihrisko za stavu 0:0 s defenzívnymi úlohami. V prípade zisku lopty však mal podporiť svojou rýchlosťou a prehľadom útočné snahy AS, čo strelením gólu naplnil. „V prvom momente som chcel centrovať do šestnástky, ale vystúpil proti mne hráč súpera, tak som to sekol a trochu potiahol. Následne ma chcel blokovať ďalší protihráč. Nevedel som, čo s loptou a preto som sa zachoval v duchu známeho pravidla - vystrelil som. Trafil som to presne špicom a brankár nestačil zareagovať,“ úprimne dodal Godál.

Autor: MG
Rozpis zápasov
1:0 Ružomberok
NIKÉ LIGA, 15. kolo, 24.11.2023
MFK Ružomberok - AS Trenčín
15:00 Štadión Sihoť
NIKÉ LIGA, 16. kolo, 2.12.2023
AS Trenčín - FK Železiarne Podbrezová
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
ASTV 25.11.2023

ASTV | Zostrih zo zápasu Niké ligy proti MFK Ružomberok

ASTV vám prináša zostrih zo zápasu Niké ligy proti MFK Ružomberok.

ASTV 25.11.2023

Kukučka | Vedeli sme, že nás čaká bojovný zápas

V bráne nášho mužstva sa po dlhšom čase predstavil Michal Kukučka. Stále len dvadsaťjeden...

ASTV 25.11.2023

Bariš | Nemáme šťastie v zakončení

Tím okolo kapitána Damiána Bariša odohral ďalší zápas bez plného bodového zisku. Táto negatívna séria sa...

ASTV 25.11.2023

ASTV | Tlačová konferencia po pätnástom zápase Niké ligy proti MFK Ružomberok

ASTV vám prináša tlačovú konferenciu po pätnástom zápase Niké...

Tipsport SK  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  www.tcld.net  Smoker  SWAN  slovlak  mattoni  monolit  https://www.tcld.net/  aarsleff  msport  laugaricio  proreco