Aktuality - archiv 10.8.2009

Csaba Horváth v nominácii na Island

Csaba Horváth: "Som prekvapený, že som dostal pozvánku na reprezentačný zápas. Beriem to ako ocenenie svojej doterajšej roboty."

Výborné výkony Csabu Horvátha v holandskom Haagu presvedčili aj reprezentačného kormidelníka Vladimíra Weissa. Bývalý úspešný kouč Petržalky povolal vysokého obrancu na priateľský duel Slovenska s Isladnom, ktorý má byť prípravou na nadchádzajúci kvalifikačný dvojzápas so Severným Írskom a Českom. Niekdajší kapitán trenčianskeho AS pravidelne nastupuje v holandskej najvyššej súťaži a mohol by byť v prípade zdravotných problémov stopérskej dvojice Martin Škrtel - Ján Ďurica vhodným adeptom na náhradníka oboch zadákov.

"Cítim sa v dobrej forme. Hrávam síce na poste obrancu, no darí sa mi presadzovať dokonca aj strelecky po štandardných situáciách. Som naozaj v pohode," komentoval svoju momentálnu situáciu Horváth. Dvadsaťsedemročný rodák z Bratislavy je v "krajine tulipánov" spokojný, prestup z druhej najvyššej slovenskej súťaže do holandskej Eredivisie zvládol bez najmenších problémov. "Mužstvá v tamojšej lige sú veľmi kvalitné. Rozdiel medzi ich súťažou a Corgoň ligou je najmä v špičke. Tá je veľmi vyrovnaná a aj v Európe patrí medzi nadpriemer. Je stabilná, každý rok sa vpredu nachádzajú tie isté mužstvá. Slovan dostal v Európskej lige UEFA Ajax Amsterdam a je jasné, že ho čaká veľmi ťažký zápas. Keď budem mať čas, určite sa pôjdem pozrieť. Mám to len 50 kilometrov," dodal bývalý obľúbenec trenčianskeho publika.

Ako obranca to má Csaba Horváth v Haagu ťažké, pretože futbalisti z tradičnej európskej liahne talentov sú vedení k útočnému poňatiu hry a zadné rady mužstiev sú v neustálej permanencii. "Dominuje tu ofenzíva. Teší ma, že hrám v jednej z najkvalitnejších líg a súperím s hráčmi vynikajúcich klubov. Dáva mi to veľa. Cítim sa byť čoraz lepší a lepší."

Neinkasovať a zvíťaziť

Hoci Csaba Horváth podáva kvalitné výkony v silnej európskej súťaži, doteraz aj vďaka konkurencii na svojom poste s ním tréner Vladimír Weiss nepočítal. Vo veku 27 rokov sa napokon dočkal prvej pozvánky. "Som prekvapený. Teší ma, že to prišlo. Beriem to ako ocenenie svojej doterajšej roboty," poznamenal Horváth a na margo nadchádzajúceho duelu s Islandom dodal: "Spokojný budem vtedy, keď duel zvládneme bez inkasovaného gólu a zvíťazíme."

Brat futbalistu trenčianskeho AS Vojtecha Horvátha nastupoval pred odchodom spod hradu Matúša Čáka krátko aj na poste pravého obrancu. "Teraz hrávam už iba stopéra v systéme so štvorčlennou obranou. S trénerom som sa ešte nebavil, no verím, že si nájdeme čas. Nemyslím si, že je pravdepodobné, aby som nastúpil na kraji," naznačil svoje uplatnenie na ihrisku.

Bývalý hráč českého Synotu prišiel do úplne nového kolektívu. "S niektorými reprezentantmi som hrával v mládežníckych kategóriách. Poznám sa so Stanom Šestákom, Janom Ďuricom, Filipom Hološkom a Kamilom Kopúnkom," zakončil Csaba Horváth.

Autor: profutbal.sk
Rozpis zápasov
10:30
Prípravný, 24.6.2023
MŠK Púchov - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
A-tím 9.6.2023

A-tím | V príprave proti izraelskému vicemajstrovi a Sigme Olomouc

Pred štartom nového ročníka najvyššej domácej súťaže odohrá náš...

A-tím 8.6.2023

A-tím | Realizačný tím má definitívnu podobu

Nový tréner AS Trenčín Ilija Stolica uzavrel v uplynulých dňoch realizačný tím, s ktorým bude...

ASTV 7.6.2023

Gól mesiaca | ASTV prináša päť najkrajších gólov za mesiac apríl

ASTV vám prináša ďalšie pokračovanie ankety Gól mesiaca v ročníku...

ASTV 6.6.2023

Coffee Sheep Halftime | Zimen a Kleščík sa ukázali ako znalci kávy

ASTV otvorila štvrtú sériu krátkych videí s nefutbalovou tematikou. Po...

Tipsport SK  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  www.avetec.org  Smoker  SWAN  slovlak  mattoni  monolit  jaaa aarsleff  msport  laugaricio