Aktuality - archiv 30.8.2009

Napriek hetriku stále so sebou nespokojný

Filip Hlohovský: „Stále nedávam tímu to, čo mu môžem odovzdať. Som ale späť na správnej ceste.“

„Tri zásahy potešia, hoci dva som dal z pokutových kopov,“ povedal po stretnutí proti Šali usmiaty autor hetriku Filip Hlohovský. Najmä druhý gól musel fanúšikom pripomenúť nádejného útočníka v niekdajšej forme, ktorá ho dostala aj do reprezentačnej dvadsaťjednotky. Po akcii Roman Gergela si v šestnástke našiel priestor a bez problémov zakončil.

Mladý strelec prežíva jedno z najťažších futbalových období v kariére. Počas uplynulej jari vypadol zo zostavy a trápenie na ihrisku bolo cítiť na každom jeho pohybe. „Bol som presvedčený, že z pokutového kopu uspejem. Penaltám sa v tréningoch venujem dosť často. Veril som si. Ak to nejde z hry, tak aj takýto gól pomôže psychike,“ komentoval dvadsaťjedenročný rodák z Handlovej.

Každému je nad slnko jasnejšie, že Hlohovského potenciál ani zďaleka nekorešponduje s jeho aktuálnou formou. Samotný hráč nie je výnimkou. „Stále nedávam tímu to, čo mu môžem odovzdať. Som ale späť na správnej ceste. Teraz netreba prestať. Musím stále napredovať, aby som bol ešte platnejším hráčom,“ komentovala trenčianska trinástka.

Náročné obdobie mu pomáhali preklenúť takmer všetci, ktorí sa okolo neho pohybujú. „Pomáhali mi chalani v kabíne, rodina a najmä tréneri. Stále opakovali, že vedia, čo sa vo mne skrýva. Verili mi a nechali iba na mne, aby som na sebe pracoval,“ povedal Hlohovský a k víťazstvu nad Šaľou na záver dodal: „Celý tím sa trápil rovnako ako ja. Potrebovali sme sa chytiť. Myslím si, že aj v desiatich sme hrali dobre. Dali sme ešte dva góly a ukázali, že máme svoju silu.“

Autor: mg
Rozpis zápasov
7:1 voestalpine Stadion
Prípravný, 12.7.2025
LASK Linz - AS Trenčín
18:00
Prípravný, 19.7.2025
AS Trenčín - MŠK Púchov
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
Fotogalérie 14.7.2025

Fotogaléria | Prípravné stretnutie proti LASK Linz

Fotogaléria z prípravného stretnutia LASK Linz - AS Trenčín (7:1).

ASTV 13.7.2025

ASTV | Zostrih z prípravného stretnutia proti LASK Linz

ASTV vám prináša zostrih z prípravného stretnutia proti LASK Linz (1:7).

A-tím 13.7.2025

Katič | Linz odhalil naše slabiny

Štvrté stretnutie letnej prípravy nám herne ani výsledkovo vôbec nevyšlo. Rakúsky súper LASK Linz nás...

A-tím 12.7.2025

Príprava | Tvrdá lekcia od LASKu

V prípravnom zápase proti rakúskemu LASK Linz naši futbalisti čelili mimoriadne náročnému súperovi, ktorý...

Tipsport SK  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín  Áesko Kantína
 Mercedes Benz  Heineken  Smoker  mattoni  aarsleff  arena ostrov  laugaricio  karlmarc.com  magnus  TSS Group  ramirent  keraming  Jaaa fajntricko  dobrota  RS Technology  Hisense Antes GM