This is my sen 28.3.2019

TiMS | West Ham United po štvrtý raz na This is my sen U11

Už o dva týždne privíta štadión na Sihoti piaty ročník turnaja „This is my sen“ určený pre hráčov kategórie U11. Zápolenie najstarších prípraviek sa napriek svojej krátkej histórii stalo najlepšie obsadeným turnajom pre mladých futbalistov do jedenásť rokov nielen na Slovensku. Hrať sa po prvý raz bude tri dni. Turnaj odštartuje v piatok 12. apríla popoludní a vyvrcholí v nedeľu 14. apríla.

Premiérový ročník TiMS 2015 vyhral domáci AS Trenčín v konkurencii Ajaxu Amsterdam, Ferencvárosu Budapešť, Slavie Praha a ďalších veľkých futbalových značiek. O rok neskôr sa radovali chlapci zo Slovana Bratislava, ktorí skončili pred West Ham United, Zaglebie Lubin a našim tímom. Pred dvoma rokmi putovala cenná trofej do mládežníckej „siene slávy“ budapeštianskeho Ferencvárosu, ktorý nechal za sebou aj španielsku Valenciu. Minuloročný turnaj vyhrala Slavia Praha v spoločnosti turínskeho Juventusu, AS Rím, West Ham United FC, Sparty Praha a ďalších silných značiek.

Tohtoročný „This is my sen“ bude mať opäť šestnásťčlenné štartové pole. Hrať na ňom budú kluby zo šiestich krajín – šesť zo Slovenska vrátane dvoch výberov AS Trenčín, päť z Česka, dva z Poľska, a po jednom z Anglicka, Turecka a Talianska.

Prvým tímom, ktorý vám menovite predstavíme je už tradičný účastník TiMS. Jedným z najväčších lákadiel tohtoročnej edície bude rovnako ako v posledných troch rokoch West Ham United. Tím „kladivárov“ do jedenásť rokov skončil pred troma rokmi na druhej priečke. Pred dvoma rokmi bol štvrtý a minuloročnú edíciu zakončil na ôsmej priečke.

„Úroveň turnaja sa každým rokom zlepšuje. Kvalita tímov je vysoká. Je to pre nás skvelá konfrontácia. Tento turnaj máme v našom kalendári zapísaný ako prvý. Odohráme pätnásť kvalitných stretnutí a pre našich hráčov to je veľký test. Máme príležitosť vidieť, na čo naši chlapci majú,“ povedal šéftréner prípraviek akadímie WHU Dave Johnson.

Akadémia WHU je jednou z najúspešnejších futbalových akadémií na Britských ostrovoch. Medzi jej odchovancov patria Bobby Moore, Michael Carrick, Rio Ferdinand, Frank Lampard, Joe Cole, Kieran Richardson, Jermain Defoe alebo Glen Johnson.

Názov turnaja TiMS nesie dnes nezabudnuteľný výrok odchovanca trenčianskeho futbalu Stanislava Lobotku vypovedaný po príchode do Ajaxu Amsterdam: „This is my sen.“ Každý jeden z chlapcov, ktorí sa predstavia na Sihoti, majú svoj sen. Sen stať sa raz veľkým futbalistom...

Autor: astn
Rozpis zápasov
1:0 Ružomberok
NIKÉ LIGA, 15. kolo, 24.11.2023
MFK Ružomberok - AS Trenčín
15:00 Štadión Sihoť
NIKÉ LIGA, 16. kolo, 2.12.2023
AS Trenčín - FK Železiarne Podbrezová
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
ASTV 25.11.2023

ASTV | Zostrih zo zápasu Niké ligy proti MFK Ružomberok

ASTV vám prináša zostrih zo zápasu Niké ligy proti MFK Ružomberok.

ASTV 25.11.2023

Kukučka | Vedeli sme, že nás čaká bojovný zápas

V bráne nášho mužstva sa po dlhšom čase predstavil Michal Kukučka. Stále len dvadsaťjeden...

ASTV 25.11.2023

Bariš | Nemáme šťastie v zakončení

Tím okolo kapitána Damiána Bariša odohral ďalší zápas bez plného bodového zisku. Táto negatívna séria sa...

ASTV 25.11.2023

ASTV | Tlačová konferencia po pätnástom zápase Niké ligy proti MFK Ružomberok

ASTV vám prináša tlačovú konferenciu po pätnástom zápase Niké...

Tipsport SK  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  www.tcld.net  Smoker  SWAN  slovlak  mattoni  monolit  https://www.tcld.net/  aarsleff  msport  laugaricio  proreco