Rozhovory 21.5.2019

Kleščík | Chlapci sa obetovali jeden za druhého

Istota v osobných súbojoch a presnosť v rozohrávke. Tak vyzeralo víkendové predstavenie Petra Kleščíka v dôležitom zápase proti Podbrezovej. Kapitán ako si ho pamätáme z našich úspešných sezón.

Napriek 250 ligovým štartom a skúsenostiam z ťažkých európskych duelov mu nebolo počas uplynulého týždňa všetko jedno. „Dlho som nebol tak nervózny. Dve noci som poriadne nespal. Pred zápasom som si však povedal. Ak sa nebudú môcť chalani oprieť o skúsenejších hráčov, tak príde veľký problém. Postupne to však opadalo,“ povedal po stretnutí Kleščík.

Najmä po psychickej stránke náročný zápas sme zvládli. Každého, kto súboj nevidel, zaujmú najmä tri premenené pokutové kopy. Mužstvo Ivana Galáda však dominovalo najmä v aktivite v priestoroch, ktoré sú pre súpera najnebezpečnejšie. Taktiež strelecká aktivita potvrdila väčšiu túžbu pobiť sa o víťazstvo.

„Vedeli sme, že to nebude jednoduché. V úvodných dvadsiatich minútach sme však ukázali túžbu po víťazstve. Práve to bolo kľúčové. Boli sme aktívni, čo nám prinieslo penaltové pozície,“ komentoval najskúsenejší člen nášho kádra.

Mužstvo sa vyhlo priamemu zostupu. „Treba sa tešiť z víťazstva, ale stále nie sme ani na polceste. Treba ostať pokorný. Už neraz sme si mysleli, že sa nám to podarilo zlomiť. Potom prišli ďalšie katastrofálne série,“ povedal Kleščík a pokračoval: „Urobili sme dôležitý krok. Videl som chalanov, ako išli jeden za druhého. Joey (Sleegers) prepustil penaltu Čakimu (Čatakovičovi). Máme sa od čoho odraziť,“ verí hráč, ktorý celý svoj profesionálny futbalový život strávil pod Čákovým hradom.

Odborné médiá pripisujú zmenu aj práci trénera Ivana Galáda. „Prišla väčšia energia. Snaží sa poblázniť mužstvo. Tréner dbá na väčšiu organizáciu defenzívy. Dopredu máme veľkú kvalitu. Ak sa však na to niekto vpredu alebo strede vykašle, obrancov to vytrestá. Proti Podbrezovaj to už fungovalo. Stredoví hráči, krídla, ale aj Čatakovič na hrote nám veľmi pomohli. Verím, že v tomto trende budeme pokračovať,“ dodal na záver Kleščík.

Autor: mg
Rozpis zápasov
18:00 Lipót
Prípravný, 26.6.2019
ETO FC Györ - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
Rozhovory 24.6.2019

A-tím | V realizačnom tíme Ančic a Hanek

Realizačný tím AS Trenčín pre nadchádzajúci ročník začína dostávať definitívnu podobu. K trénerovi...

Hviezdy deťom 21.6.2019

Hviezdy deťom | Poznáme program, urobte si plán na 23. júna

Hviezdy deťom vyčarili počas predchádzajúcich desiatich rokov nespočetnému...

Rozhovory 21.6.2019

A-tím | Mance mieri do chorvátskeho Osijeku

Antonio Mance definitívne opúšťa náš klub. Po polročnom hosťovaní vo francúzskom FC Nantes...

Hviezdy deťom 21.6.2019

Hviezdy deťom | Hviezdy privedú do Trenčína ďalšie veľké hviezdy

Najväčšie športovo-charitatívne podujatí na Slovensku Hviezdy deťom pozná...

orion tip adidas
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín  McDonalds  Edart
 Mercedes Benz  Corgoň  Smoker  SWAN  Machunka  VRM  slovlak