Aktuality - archiv 27.9.2009

Volešák mal šťastie, na Kubíka si sadla smola

Miloš Volešák: "V nasledujúcich zápasoch musíme pridať."

Trenčania v Liptovskom Mikuláši veľa vody nenamútili. Bojovnosť domácich bola pre nich obrovskou prekážkou. Zápas sa skončil bezgólovou remízou, hoci obe mužstvá si vypracovali po jednej vyloženej príležitosti. Šťastným hrdinom prvého momentu bol Miloš Volešák, smutnou postavou druhého okamihu bol František Kubík.

Prvý polčas sa blížil ku koncu. Diváci na štadióne už-už dvíhali ruky a nadychovali sa k výkriku góóól. Po zákroku Miloša Volešáka ale ostal vytúžený výkrik zamrznutý v hrdle. „Mal som šťastie. Prvý pokus som vyrazil reflexívne nohou, no a následná dorážka sa dostala priamo ku mne. Bolo to z bezprostrednej blízkosti. Ak by išla lopta len o kúsok ďalej, mohol byť z toho problém,“ opísal kľúčovú situáciu zápasu trenčiansky brankár. Okrem uvedenej šance mal prácu aj pri niekoľkých nebezpečných centroch domácich. „Nepríjemné boli najmä ich štandardky a rohové kopy. Zahrávali to veľmi dobre,“ skonštatoval smutný gólman hľadajúc príčiny prvopolčasového výkonnostného výbuchu. „Hrali s piatimi záložníkmi, čo nám spôsobovalo problémy. Ich tvorca hry Bella bol vždy voľný. My sme pôsobili chaoticky. V druhom polčase sme sa síce zlepšili, ale nevedeli sme sa presadiť. Neostáva nám iné, iba v nasledujúcich zápasoch poriadne pridať,“ vyslovil odhodlanie muž, ktorý nepustil loptu za svoj chrbát už 360 minút.

Na začiatku druhého polčasu ponúkli Trenčania modernú priamočiaru akciu. Boris Godál vysunul dlhou prihrávkou Jorgeho Salinasa, ten perfektne odcentroval na číhajúceho Kubíka. Inak ako gólom sa to ani nemohlo skončiť. Hlavičkujúci strelec ale v poslednej chvíli „zluftoval“ a bolo po šanci. „Bol som pripravený. Premýšľal som kam loptu umiestnim. V poslednej chvíli predo mnou nepochopiteľne zaplávala. Nie, slnko mi do očí nesvietilo. Tieto adidasky poznám, hrávali sme s nimi aj v Prievidzi. Aj tam lopta občas v poslednej chvíli zmenila smer,“ snažil sa nájsť vysvetlenie premárnenej tutovky František Kubík.

Autor: ms
Rozpis zápasov
2:0 Staré Město
Prípravný, 25.6.2022
1.FC Slovácko - AS Trenčín
15:30 Krásna Ves
Prípravný, 2.7.2022
MŠK Púchov - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
ASTV 25.6.2022

ASTV | Zostrihy zo zápasu letnej prípravy proti 1.FC Slovácko

ASTV vám prináša zostrih zo stretnutia letnej prípravy proti 1:FC Slovácko...

A-tím 25.6.2022

Príprava | Prehra proti víťazovi Českého pohára

Zverenci trénera Petra Hyballu nevyhrali ani druhý zápas letnej prípravy, keď podľahli...

ASTV 25.6.2022

ASTV | Zýznam z prípravného zápasu proti 1.FC Slovácko

ASTV vám prináša záznam z prípravného zápasu proti 1.FC Slovácko (11.00 h).

A-tím 23.6.2022

A-tím | Kvarteto opôr predĺžilo zmluvy

Kvarteto opôr predĺžilo kontrakt s AS Trenčín. Jedná sa o Philipa Azanga, Filipa Bainoviča, Njegoša...

Tipsport SK  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  zlaty bazant  Smoker  SWAN  slovlak  mattoni  monolit  jaaa higa  agel