A-tím 7.6.2019

ASTN Awards | Hráčom roka Yem, mladou hviezdou Chudý

AS Trenčín pripravil deviatu edíciu výročného oceňovania najlepších hráčov klubu pod názvom „Hviezdy AS Trenčín 2019“. Rovnako ako pred rokom, aj tentoraz sme pripravili slávnostné popoludnie, ktorého sa okrem členov prvého mužstva a najlepších mladých hráčov klubu zúčastnili aj tréneri mládežníckych tímov nášho klubu a rodičia ocenených hráčov This is my sen Academy.

Členovia realizačného tímu prvého mužstva rozhodli o víťazoch v piatich hlavných kategóriách. Fanúšikovia a kabína prvého mužstva pridali ocenenie pre svojich „Hráčov roka“ a klub rozhodol o držiteľovi tradične udeľovanej „Špeciálnej ceny“. Spoznali sme aj najlepších mladých futbalistov za ročník 2018/2019, najlepšie hráčky v kategóriách žiačky, dorastenky, ženy a meno „Mládežníckeho trénera roka“.

Najcennejšiu trofej určenú pre „Hráča roka“ získal nigérijský obranca Reuben Yem. Krajný bek je štvrtým zahraničným hráčom, ktorý získal toto prestížne ocenenie. Pred Yemom získali toto ocenenie David Depetris, Peter Kleščík, Miloš Volešák, Jakub Holúbek, Stanislav Lobotka, Matúš Berom, Rangelo Janga a Achraf El Mahdioui.

„Cenu za tímového ducha“ (Leadership and Team Spirit Award) prisúdila porota stredopoliarovi Philippovi van Arnhemovi. Ocenila tak jeho prístup a vôľu obetovať sa v náročnom závere ťažkej sezóny.

„Objavom roka“ nielen pre AS Trenčín sa stal nádejný brankár Denis Chudý. Túto cenu získali v minulosti aj Martin Šulek, Moses Simon, Stanislav Lobotka alebo Philip Azango.

„Cenu za najväčší nárast výkonnosti“ v priebehu uplynulého ročníka získal odchovanec klubu Adrián Slávik. Jeden z fyzicky najsilnejších hráčov najvyššej súťaže si počas tohto ročníka pripísal trinásť ligových štartov. Dvanásť z nich počas jarnej časti tohto ročníka, čo iba potvrdzuje opodstatnenosť ocenenia.

Najlepším hráčom podľa fanúšikov bol Antonio Mance, ktorý časť sezóny strávil na hosťovaní vo francúzskom Nantes. Počas jesene však odohral osemnásť ligových zápasov so siedmimi gólmi, tri zápasy Slovnaft Cupu s troma gólmi a osem zápasov Európskej ligy so šiestimi presnými zásahmi. „Spoluhráčom roka“ (Team-mate Award) je na základe hlasovania kabíny Hamza Čatakovič.

„Špeciálna cena“ klub, ktorú udeľujeme za významný prínos pri podpore alebo propagácii značky AS Trenčín a za špeciálne zásluhy v živote klubu, putovala do vitríny trénera Ricarda Moniza. Práve on bol hlavným symbolom nášho vydareného pohárového leta.

„Bielo-červené srdce“ získal dlhoročný šéf mládežníckej akadémie klubu AS Trenčín Igor Štefanko, ktorý pomáha futbalu pod Čákovým hradom už šestnásť rokov.

Najlepším mládežníckym futbalistom Denis Chudý

Najlepším mládežníckym futbalistom AS Trenčín sa stal Denis Chudý (2000). Nádejný brankár bol logicky vyhlásený za najlepšieho aj v kategórii do devätnásť rokov. Člen kádra prvého mužstva sa stal nasledovníkom hráčov ako sú Martin Šulek, Matúš Bero alebo Róbert Mazáň.

Hráčom roka do osemnásť rokov sa stal stredopoliar Filip Tatranský (2001), ktorý triumfoval aj pred rokom v kategórii do sedemnásť rokov. V kategórii U17 získal vôbec prvé ocenenie v rámci ankety „Hviezdy AS Trenčín“ Csaba Biricz (2002).

Najlepším v kategórii do šestnásť rokov sa stal Urban Mazanovský (2003). Pre celkového víťaza ankety spred roka to je tretí triumf v rade medzi hráčmi s ročníkom narodenia 2003, keď predtým triumfoval aj v U15 a U14.

Medzi hráčmi do pätnásť rokov je pre túto sezónu najlepším Artur Gajdoš (2004). Nádejný stredopoliar má na svojom konte ocenenie aj za ročníky, keď vekom patril do kategórie U13.

Najlepším hráčom AS Trenčín v kategórii do 14 rokov je Tadeáš Hájovský (2005). Medzi futbalistami do trinásť rokov vyhral Jakub Ragan (2006). V ročníku U12 sa ušla cena Karolovi Blaškovi (2007) najlepšiemu pred rokom v U11. Kategóriu do jedenásť rokov vyhral tento rok Timotej Gavenda (2008).

Po šiesty raz v histórii sme spoznali meno najlepšej žiačky, po piaty raz najlepšej futbalistky v kategórii ženy a po prvý raz sme vyhlásili najlepšiu dorastenku. Medzi žiačkami triumfovala Michaela Jurenková, v dorastenkách Simona Levaiová a medzi ženami Michaela Šišková.

Ocenenie pre mládežníckeho trénera roka získal Anton Cintula, ktorý je ako jediný v klubových štruktúrach od vzniku klubu v roku 1992. Najskôr to bolo v pozícii hráča treťoligového mužstva a nasledne v pozícii trénera prípraviek.

Partnermi vyhlasovania držiteľov ocenení v ankete Mladé hviezdy AS Trenčín 2019 bola spoločnosť Futbalový sen, ktorá venovala všetkým víťazom zájazd na Audi Cup 2019 v Mníchove. Trofeje vyrobila skláreň v Lednických Rovniach Rona.

Hviezdy AS Trenčín 2019 / AS Trenčín Awards 2019
Objav roka (Newface of the Year) – Denis Chudý
Trofej za najväčší nárast výkonnosti (MIP Award) – Adrián Slávik
Špeciálna cena (Special Award) – Ricardo Moniz
Hráč roka podľa fanúšikov (Fans Player of the Year) – Antonio Mance
Cena za tímového ducha (Leadership and Team Spirit Award) – Philippe van Arnhem
Spoluhráč roka (Team-mate Award) – Hamza Čatakovič
Hráč roka (Player of the Year) – Reuben Yem
Bielo-červené srdce (White-Red Heart Award) – Igor Štefanko

Mladé hviezdy AS Trenčín 2019
Najlepšia hráčka žiačky – Michaela Jurenková
Najlepšia hráčka dorastenky – Simona Levaiová
Najlepšia hráčka ženy – Michaela Šišková
Najlepší hráč U11 (2008) – Timotej Gavenda
Najlepší hráč U12 (2007) – Karol Blaško
Najlepší hráč U13 (2006) – Jakub Ragan
Najlepší hráč U14 (2005) – Tadeáš Hájovský
Najlepší hráč U15 (2004) – Artur Gajdoš
Najlepší hráč U16 (2003) – Urban Mazanovský
Najlepší hráč U17 (2002) – Csaba Biricz
Najlepší hráč U18 (2001) – Filip Tatranský
Najlepší hráč U19 (2000) – Denis Chudý
Najlepší mládežnícky futbalista – Denis Chudý
Mládežnícky tréner roka – Anton Cintula

Fotogaléria

               
 
Autor: astn
Rozpis zápasov
1:2 Štadión Sihoť
NIKÉ LIGA, 28. kolo, 19.4.2024
AS Trenčín - FC Košice
18:00 Skalica
NIKÉ LIGA, 29. kolo, 27.4.2024
MFK Skalica - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
ASTV 23.4.2024

ASTV | Zostrih zo zápasu ligy U19 proti FC Spartak Trnava

ASTV vám prináša zostrih zo zápasu I. ligy U19 proti FC Spartak Trnava (2:2).

ASTV 22.4.2024

ASTV | Zostrih zo zápasu ligy U19 proti FC Petržalka

ASTV vám prináša zostrih zo zápasu I. ligy U19 proti FC Petržalka (1:0).

Fotogalérie 21.4.2024

Fotogaléria | Zápas Niké ligy proti FC Košice

Fotogaléria Petra Kapustu zo zápasu 6. kola nadstavby Niké ligy proti FC Košice (1:2).

A-tím 21.4.2024

Kozlovský | Neviem, čo na to povedať

Po víťaznom zápase proti Zlatým Moravciam prišla domáca prehra proti FC Košice. Zverencom trénera Iliju...

Tipsport SK  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  Heineken  Smoker  slovlak  mattoni  monolit  aarsleff  msport  laugaricio  proreco  magnus  TSS Group  ramirent  keraming  Jaaa