Aktuálne 18.6.2019

A-tím | Odštartovala príprava na novú sezónu

AS Trenčín pod vedením Matthiasa Kohlera odštartoval prípravu na novú sezónu Fortuna ligy. Zatiaľ neúplný realizačný tím mal k dispozícii troch brankárov a dvadsaťpäť hráčov do poľa.

Z odchodov je zatiaľ definitívne potvrdený prestup Reubena Yema do belgického KAA Gent. Kontrakty skončili Jakubovi Paurovi a Philippovi van Arnhemovi. Po hosťovaní vo francúzskom Nantes sa nevráti ani Antonio Mance, ktorý by mal prestúpiť do iného klubu.

Do prípravy s prvým mužstvom sa zapojil po návrate z hosťovania v Zlatých Moravciach brankár Adrián Chovan. Z hosťovania v Interi Bratislava prišli strední obrancovia Tomáš Šalata, Jovan Pavlovič a krídelník Issa Adekunle. Do prípravy sa zapojili dorastenci Michal Petráš, Oleksandr Voitiuk, ku ktorým pribudne po absolvovaní maturít Dávid Machara. Už v minulom ročníku trénovali s tímom Jakub Kadák a Marián Pišoja. Novou tvárou je surinamský reprezentačný krídelník Ivenzo Comvalius a belgický mladík Lenny Frank Buyl. Pre chorobu chýbal Abdul Zubairu a až v závere týždňa sa k tímu pripojí rekonvalescent Achraf El Mahdioui. Od stredy bude s tímom na skúške slovenský obranca Sparty Praha Kristián Flak.

Prípravný zápas odohráme v stredu 26. júna v maďarskom mestečku Lipót neďaleko Gabčíkova. Našim súperom bude tamojší druholigový klub ETO FC Györ. O tri dni neskôr hráme v Žiline. V utorok 2. júla v rámci krátkeho sústredenia v Česku bude našim súperom druholigový český tím FK Pardubice. Zápas privíta štadión vo Svratke u Hlinska. Hneď na druhý deň sa stretneme s ďalším českým druholigistom FC Hradec Králové. Proti štvrtému tímu FNL budeme hrať v Hlinsku. Na sobotu 6. júla je naplánovaný dvojzápas proti 1.FC Slovácko, ktorý sa bude hrať v Uherskom Hradišti alebo blízkom okolí.

Generálku pred štartom nového ročníka najvyššej slovenskej súťaže odohráme v piatok 12. júla v poľských Kielcoch, kde narazíme na tretí tím gréckej ligy AEK Atény. O týždeň neskôr odštartuje Fortuna liga.

Aktuálne zloženie tímu na úvod letnej prípravy
Brankári:
Adrián Chovan, Igor Šemrinec, Denis Chudý

Obrancovia: Lukáš Skovajsa, Keston Julien, Martin Šulek, Adrián Slávik, Peter Kleščík, Marián Pišoja, Adam Laczkó, Tomáš Šalata (Inter Bratislava, návrat z hosťovania), Kristián Flak (Sparta Praha, skúška), Jovan Pavlovič (Inter Bratislava, návrat z hosťovania)

Stredopoliari: Desley Ubbink, Abdul Zubairu (pripojí sa neskôr),Jakub Kadák, Achraf El Mahdioui, Mohammed Lamine, Dávid Machara (U19), Ante Roguljič, Milan Corryn

Krídelníci a útočníci: Joey Sleegers, Chukwuemeka Umeh, Osman Bukari, Hamza Čatakovič, Milan Kvocera, Lenny Frank Buyl (Inter Bratislava), Michal Petráš (U19), Issa Adekunle (Inter Bratislava, návrat z hosťovania), Oleksandr Voitiuk (U19), Ivenzo Comvalius (SV Transvaal, Surinam)

2019 PLÁN PRÍPRAVY LETO
23. jún účasť tímu na charitatívnej akcii Hviezdy deťom
26. jún ETO FC Györ - AS Trenčín (Lipót, 18.00)
29. jún MŠK Žilina - AS Trenčín (Žilina)
2. júl FK Pardubice – AS Trenčín (Svratka u Hlinska)
3. júl FC Hradec Králové – AS Trenčín (Hlinsko)
6. júl 1.FC Slovácko – AS Trenčín (ČR, dvojzápas)
12. júl AEK Atény – AS Trenčín (Kielce, 18.00)

Autor: astn
Rozpis zápasov
  Žilina
Fortuna liga, 19. kolo, 15.2.2020
AS Trenčín - MFK Zemplín Michalovce
1:1 Nitra
Fortuna liga, 18. kolo, 7.12.2019
FC Nitra - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
ASTV 7.12.2019

ASTV | Zostrih zo zápasu Fortuna ligy proti Nitre

ASTV vám prináša zostrih zo stretnutia 18. kola Fortuna ligy proti FC Nitra (1:1).

ASTV 7.12.2019

ASTV | Tlačová konferencia po zápase proti Nitre

ASTV vám prináša tlačovú konferenciu po zápase Fortuna ligy proti FC Nitra (1:1).

A-tím 7.12.2019

FL | Nepremenené šance nás obrali o víťazstvo v Nitre

Zverenci trénera Norberta Hrnčára remizovali v zápase záverečného kola jesene na...

ASTV 7.12.2019

ASTV | Tréner Hrnčár pred zápasom proti Nitre

ASTV vám prináša rozhovor s trénerom Norbertom Hrnčárom pred stretnutím 18. kola Fortuna ligy...

orion tip adidas
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín  McDonalds  Edart  aaa auto
 Mercedes Benz  Krusovice  Smoker  SWAN  Machunka  slovlak