Aktuálne 18.6.2019

A-tím | Odštartovala príprava na novú sezónu

AS Trenčín pod vedením Matthiasa Kohlera odštartoval prípravu na novú sezónu Fortuna ligy. Zatiaľ neúplný realizačný tím mal k dispozícii troch brankárov a dvadsaťpäť hráčov do poľa.

Z odchodov je zatiaľ definitívne potvrdený prestup Reubena Yema do belgického KAA Gent. Kontrakty skončili Jakubovi Paurovi a Philippovi van Arnhemovi. Po hosťovaní vo francúzskom Nantes sa nevráti ani Antonio Mance, ktorý by mal prestúpiť do iného klubu.

Do prípravy s prvým mužstvom sa zapojil po návrate z hosťovania v Zlatých Moravciach brankár Adrián Chovan. Z hosťovania v Interi Bratislava prišli strední obrancovia Tomáš Šalata, Jovan Pavlovič a krídelník Issa Adekunle. Do prípravy sa zapojili dorastenci Michal Petráš, Oleksandr Voitiuk, ku ktorým pribudne po absolvovaní maturít Dávid Machara. Už v minulom ročníku trénovali s tímom Jakub Kadák a Marián Pišoja. Novou tvárou je surinamský reprezentačný krídelník Ivenzo Comvalius a belgický mladík Lenny Frank Buyl. Pre chorobu chýbal Abdul Zubairu a až v závere týždňa sa k tímu pripojí rekonvalescent Achraf El Mahdioui. Od stredy bude s tímom na skúške slovenský obranca Sparty Praha Kristián Flak.

Prípravný zápas odohráme v stredu 26. júna v maďarskom mestečku Lipót neďaleko Gabčíkova. Našim súperom bude tamojší druholigový klub ETO FC Györ. O tri dni neskôr hráme v Žiline. V utorok 2. júla v rámci krátkeho sústredenia v Česku bude našim súperom druholigový český tím FK Pardubice. Zápas privíta štadión vo Svratke u Hlinska. Hneď na druhý deň sa stretneme s ďalším českým druholigistom FC Hradec Králové. Proti štvrtému tímu FNL budeme hrať v Hlinsku. Na sobotu 6. júla je naplánovaný dvojzápas proti 1.FC Slovácko, ktorý sa bude hrať v Uherskom Hradišti alebo blízkom okolí.

Generálku pred štartom nového ročníka najvyššej slovenskej súťaže odohráme v piatok 12. júla v poľských Kielcoch, kde narazíme na tretí tím gréckej ligy AEK Atény. O týždeň neskôr odštartuje Fortuna liga.

Aktuálne zloženie tímu na úvod letnej prípravy
Brankári:
Adrián Chovan, Igor Šemrinec, Denis Chudý

Obrancovia: Lukáš Skovajsa, Keston Julien, Martin Šulek, Adrián Slávik, Peter Kleščík, Marián Pišoja, Adam Laczkó, Tomáš Šalata (Inter Bratislava, návrat z hosťovania), Kristián Flak (Sparta Praha, skúška), Jovan Pavlovič (Inter Bratislava, návrat z hosťovania)

Stredopoliari: Desley Ubbink, Abdul Zubairu (pripojí sa neskôr),Jakub Kadák, Achraf El Mahdioui, Mohammed Lamine, Dávid Machara (U19), Ante Roguljič, Milan Corryn

Krídelníci a útočníci: Joey Sleegers, Chukwuemeka Umeh, Osman Bukari, Hamza Čatakovič, Milan Kvocera, Lenny Frank Buyl (Inter Bratislava), Michal Petráš (U19), Issa Adekunle (Inter Bratislava, návrat z hosťovania), Oleksandr Voitiuk (U19), Ivenzo Comvalius (SV Transvaal, Surinam)

2019 PLÁN PRÍPRAVY LETO
23. jún účasť tímu na charitatívnej akcii Hviezdy deťom
26. jún ETO FC Györ - AS Trenčín (Lipót, 18.00)
29. jún MŠK Žilina - AS Trenčín (Žilina)
2. júl FK Pardubice – AS Trenčín (Svratka u Hlinska)
3. júl FC Hradec Králové – AS Trenčín (Hlinsko)
6. júl 1.FC Slovácko – AS Trenčín (ČR, dvojzápas)
12. júl AEK Atény – AS Trenčín (Kielce, 18.00)

Autor: astn
Rozpis zápasov
17:00 Trnava
Fortuna liga, 28. kolo, 24.4.2021
FC Spartak Trnava - AS Trenčín
2:0 Dunajská Streda
Fortuna liga, 27. kolo, 17.4.2021
DAC 1904 Dunajská Streda - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
Komunita / CSR 22.4.2021

Komunita | Deň Zeme vo farbách recyklácie

AS Trenčín sa aj tento rok s podporou spoločnosti Marius Pedersen zapája do projektu pri...

Aktuálne 21.4.2021

Komunita | AS a DAC nabehali 213 km a vyzbierali 800 eur pre Svetielko nádeje

Občianske združenie Svetielko nádeje podporujúce zlepšovanie...

A-tím 19.4.2021

Pirinen | Potrebujeme odstrániť ľahké chyby

Piaty zápas nadstavby Fortuna ligy priniesol piatu prehru tímu Stijna Vrevena. Hoci sa mužstvo...

ASTV 18.4.2021

ASTV | Zostrih zo zápasu Fortuna ligy proti Dunajskej Strede

ASTV vám prináša zostrih zo stretnutia 5. kola nadstavby Fortuna ligy 2020/2021...

orion tip  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  zlaty bazant  Smoker  SWAN  slovlak  aarsleff  mattoni  termomont  monolit  jaaa betonic  terajsok