Aktuálne 20.6.2019

Hádzaná | Mládežnícke tímy získali niekoľko cenných kovov

Hádzanárky HK AS Trenčín majú za sebou vydarený ročník napriek všetkými kategóriami. Výnimkou neboli v ročníku 2018/2019 ani medailové priečky. Viac sa dozviete v nasledujúcom prehľade uplynulých dvanástich mesiacov z pohľadu nádejných hádzanárok patriacich pod krídla Asociácie športov.

Staršie dorastenky vo veku mladších zbierali skúsenosti pre budúce sezóny

Družstvo starších dorasteniek HK AS Trenčín obsadilo v najvyššej slovenskej súťaži konečnú siedmu priečku. „Priebeh uplynulého ročníka môžeme vzhľadom na vek dievčat hodnotiť uspokojivo. Faktom je, že vekom patril o kategóriu nižšie,“ povedal vedúci mužstva Igor Bukovič a pokračoval v hodnotení: „Práve skončená sezóna bola pre družstvo odrazovým mostíkom do ďalších rokov v tejto vekovej kategórii. Čaká nás sezóna, v ktorej sa môžeme posunúť smerom hore. Všetko ale záleží na osobnom prístupe dievčat k tréningovým jednotkám. Hádzaná je kolektívny šport a bez fungujúcej kabíny to nepôjde.“

Mladšie dorastenky prekvapili ligovým bronzom

Mladšie dorastenky vstúpili do sezóny s cieľom byť v prvej polovici tabuľky. Napokon sa pobili o konečné druhé miesto, ktoré by znamenalo účasť v Československom pohári. Tento cieľ napokon nesplnili, ale aj tretiu priečku treba považovať za úspech.

„S uplynulou sezónou som veľmi spokojná. Ukázali sme, že aj s mladším kádrom dokážeme kolektívnou hrou dosiahnuť medailové umiestnenie. V úvode sezóny sme nemali medailové ambície. Chceli sme sa umiestniť v prvej polovici. Teraz sa nám tretie miesto máli. Vedeli sme, ako málo nám chýbalo k účasti v nadnárodnom pohári,“ povedala trénerka Iveta Mičiníková a dodala: „Dievčatá sú ochotné poctivo trénovať. Túžia vyhrávať. Viem, že môžu pomýšľať na krásnu nasledujúcu sezónu.“

Väčšina mladších dorasteniek sa nachádza v reprezentačnom výbere U17. Pod vedením dvojice Iveta Mičiníková – Rastislav Jedinák sa pripravujú na blížiace majstrovstvá Európy kadetiek v Slovinsku. Dievčatá zo širšej nominácie čakajú majstrovstvá Európy v Poľsku v plážovej hádzanej.

Staršie žiačky potešili druhým miestom na majstrovstvách Slovenska

Staršie žiačky sa predstavili v súťaži Trenčianskeho a Žilinského kraja, kde nás zastupovali dve družstvá. A-tím zložený zo starších dievčat skončili na druhom mieste za Partizánskym. B-tím zložený prevažne z mladších hráčok obsadil poslednú priečku, ale v ich prípade nešlo v prvom rade o výsledky a tabuľkové postavenie.

„Dúfali sme, že by sme mohli obhájiť prvú priečku z minulého roka. Škrt cez rozpočet nám však urobili dlhodobé zranenia kľúčových hráčok družstva. Celkovo však môžem s predvedenou hrou a prístupom dievčat k tréningovému procesu vysloviť spokojnosť. Samozrejme, stále je čo zlepšovať,“ povedala na úvod trénerka Katarína Paulínyová.

Druhá priečka v regióne zabezpečila našim mladým hádzanárkam miestenku na majstrovstvách Slovenska v Bardejove, kde obsadili výborné druhé miesto. „Dievčatá ma počas turnaja príjemne prekvapili. Hrali skutočne výborne. Vo finále sme podľahli Dunajskej Strede 18:19 gólom v samom závere. Napriek tomu dievčatá dosiahli skvelý úspech.“

Majstrovstvá Slovenska starších žiačok v Bardejove
Trenčín - Šaľa 19:15
Trenčín - Prešov 17:22
Trenčín - Partizánske 22:15
Štvrťfinále: Trenčín - Bardejov 19:17
Semifinále: Trenčín - Michalovce 16:13
Finále: Trenčín - Dunajská Streda 18:19

Mladšie žiačky vyhrali regionálnu ligu a Československý pohár

Úspešnú sezónu majú za sebou aj obe družstvá mladších žiačok. A-tím vyhral regionálnu súťaž Trenčianskeho a Žilinského kraja, triumfoval v Československom pohári a tretí skončil na turnaji celoslovenskej Strediskovej súťaže SZH. Na záverečnom turnaji majstrovstiev Slovenska siahali na medailu, ale napokon skončili hneď pod stupienkami pre víťazov. Pre B-tím bol minulý ročník prechodným z minihádzanej na veľké ihrisko.

„Sezóna je z každého pohľadu úspešná. Skúsenejšie hráčky dokázali potvrdzovať svoju rolu favorita a mladšie dievčatá z prípravky získavali prvé skúsenosti s týmto typom súťaže. Začiatok bol pre nich ťažký, ale statočne bojovali proti oveľa skúsenejším súperkám. To ale patrí k športu. Deti musíme učiť nielen vyhrávať, ale treba ich naučiť aj spracovať v sebe prehru a poučiť sa z nej,“ povedala trénerka Alena Hrubinová.

Autor: astn
Rozpis zápasov
17:00 Trnava
Fortuna liga, 28. kolo, 24.4.2021
FC Spartak Trnava - AS Trenčín
2:0 Dunajská Streda
Fortuna liga, 27. kolo, 17.4.2021
DAC 1904 Dunajská Streda - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
Komunita / CSR 22.4.2021

Komunita | Deň Zeme vo farbách recyklácie

AS Trenčín sa aj tento rok s podporou spoločnosti Marius Pedersen zapája do projektu pri...

Aktuálne 21.4.2021

Komunita | AS a DAC nabehali 213 km a vyzbierali 800 eur pre Svetielko nádeje

Občianske združenie Svetielko nádeje podporujúce zlepšovanie...

A-tím 19.4.2021

Pirinen | Potrebujeme odstrániť ľahké chyby

Piaty zápas nadstavby Fortuna ligy priniesol piatu prehru tímu Stijna Vrevena. Hoci sa mužstvo...

ASTV 18.4.2021

ASTV | Zostrih zo zápasu Fortuna ligy proti Dunajskej Strede

ASTV vám prináša zostrih zo stretnutia 5. kola nadstavby Fortuna ligy 2020/2021...

orion tip  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  zlaty bazant  Smoker  SWAN  slovlak  aarsleff  mattoni  termomont  monolit  jaaa betonic  terajsok