Aktuálne 10.7.2019

TiMS | AS Trenčín odštartoval spoluprácu so školou Róberta Hanka

AS Trenčín a akadémia nášho klubu This is my sen Academy sa dohodol na úzkej spolupráci s Futbalovou školou Róberta Hanka (FŠRH). Našim cieľom je poskytnúť deťom, pre ktoré vzhľadom na konkurenciu v starších prípravkách a pri prechode do žiackych tímov nie je miesto v AS Trenčín, alternatívu pre ich pokračovanie v trénovaní a aktívnom pôsobení vo futbale.

Vyriešenie tejto otázky k spokojnosti všetkých zainteresovaných strán je veľmi zložité. Cieľom však zostáva myšlienka poskytnúť deťom šancu pokračovať v ich futbalovom raste. V minulosti sme neraz boli nútení oznámiť hráčom a rodičom ukončenie pôsobenia v klube. Preto sme hľadali alternatívu, ktorá sa nám úzkou spoluprácou s našim bývalým hráčom, skúseným a úspešným mládežníckym trénerom naskytla. Veríme, že aj vďaka tomuto kroku bude pre chlapcov motiváciou šanca na návrat do AS Trenčín.

„V našom meste sú obmedzené možnosti ako pokračovať plnohodnotne v ďalšom futbalovom raste mimo AS Trenčín. Vďaka spolupráci s Róbertom Hankom si dnes môžeme dať za cieľ vrátiť niektorých z hráčov naspäť do mládežníckych tímov AS Trenčín. Prechod bude na základe dohody možný kedykoľvek. Projekt s FŠRH odštartoval pilotnými tréningami v polovici júna. Hoci sme sa stretli s očakávanou nedôverou a pochybnosťami rodičov, už prvé tréningy ukázali, že by mohlo ísť o dobré riešenie pre všetky strany,“ povedal manažér mládeže Pavol Cobori

„Okrem dlhodobých cieľov, ktorým je návrat najlepších chlapcov do AS Trenčín máme pred sebou aj postupné méty. V prvom rade chceme zaujať deti a rodičov tréningom a prístupom. V najkratšej možnej dobe chceme vytvoriť družstvá v spojených ročníkoch, prípadne samostatné tímy pre každý ročník. Cieľom je aj snaha obohatiť žiacke kategórie v Záblatí.“

Chlapci vo Futbalovej škole Róberta Hanka budú mať na jar a v lete k dispozícii ihriská v Záblatí a v jesenných a zimných mesiacoch tréningové plochy na trenčianskom ostrove v priestoroch This is my sen Academy.

FŠRH | Organizácia tréningov
Ročníky narodenia 2008/2009 - 3 tréningy
Ročníky narodenia 2010/2011 - 2-3 tréningy
Autor: astn
Rozpis zápasov
18:00 Senica
Fortuna liga, 30. kolo, 11.7.2020
AS Trenčín - FC Nitra
Prípravný, 5.7.2020
MŠK Púchov - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
ASTV 10.7.2020

ASTV | Čatakovič pred zápasom proti Nitre

ASTV vám prináša rozhovor s Hamzom Čatakovičom pred stretnutím 5. kola nadstavby Fortuna ligy...

A-tím 8.7.2020

Štefánik | Viem si predstaviť, že budem pokračovať v Trenčíne

V kabíne AS Trenčín sa po necelých siedmich rokoch objavila pre mnohých...

A-tím 7.7.2020

A-tím | Julien a Lamine skončili v AS Trenčín

Dvojica Keston Julien a Mohammed Lamine sa počas uplynulých dní rozlúčila s dresom AS Trenčín....

ASTV 6.7.2020

ASTV | Zostrih z prípravného zápasu proti MŠK Púchov

ASTV vám prináša zostrih z prípravného zápasu proti MŠK Púchov (2:0).

orion tip adidas
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín  McDonalds  Edart  aaa auto
 Mercedes Benz  Krusovice  Smoker  SWAN  Machunka  slovlak
×
Dnes v 18:00 |
AS Trenčín
FC Nitra