Prehľad výsledkov stretnutí mládežníckych tímov AS Trenčín

Prehľad výsledkov stretnutí mládežníckych tímov AS Trenčín:

Starší dorast (U19, I. liga) - 11. kolo:
Dukla Banská Bystrica – AS Trenčín 3:0 (2:0)

AS: Draškovec - Mich. Gajdošík, Ivicze, Kvasnica, Bučko (59. Hladík) - Rybanský - Mondek, Štefánik, Mišák (32. Ďanovský), Holúbek - Malec (46. Horčičák)

Radúz Dorňák (tréner): „Zápas sa začal z obidvoch strán otvorene a mal veľmi dobrú úroveň. Zatiaľ, čo naše strelecké pokusy boli nepresné, súper bol efektívny. Už v 11. min Bobok tvrdou prízemnou strelou podstrelil nášho brankára a v 23. min domáci  vyhrávali už 2:0. Bučko nepokryl Slančíka a ten hlavou skóroval. Góly mužstvo nepoložili, ale naopak. Spresnili sme hru, začali sme domácich napádať už pred  ich pokutovým územím a často sme ich nútili k chybám. Pri jednej z nich si domáci stopér nastrelil v núdzi spojnicu vlastnej brány. V druhom polčase sa hralo väčšinou na polovici domácich, ktorí nechceli prísť o náskok. Naša prevaha však bola len po pokutové územie a šance sme si vypracovali len tri. Keď sme hrali vabank – na troch obrancov – tak súper podnikol protiútok, po ktorom sme dostali smolný gól. Brankár Draškovec v snahe odkopnúť dlhú prihrávku trafil na hranici pokutového územia nohu Slančíka a lopta sa odrazila do opustenej bránky. Výsledok je pre naše mužstvo krutý, pretože absolútne nevystihuje dianie na ihrisku. Dostali sme lekciu z efektivity. Domáci v druhom polčase nevystrelili ani raz na bránku a napriek tomu dosiahli gól.“

Starší dorast (U18, II. liga) - 11. kolo:
AS Trenčín – Dubnica 2:1 (1:0)
Góly AS: Horčičák (11 m) a vlastný

AS: Draškovec - Vlnka, Žabár, Fraňo, Agafón - V. Gajdošík (60. Lacko), Szabó (87. Kebísek), Bartoš, Grejták (68. Kozic) - Bretschneider - Hočičák

Miroslav Karas (tréner): „Prvý polčas sme mali hru vo svojej moci, ale dokázali sme streliť len jeden gól po výborne zahranom rohovom kope Agafóna. Predvádzali sme napriek horšiemu terénu pomerne dobré kombinácie najmä po pravej strane a súpera sme nepustili vôbec do ničoho. Po zmene strán sme nepochopiteľne prenechali iniciatívu súperovi a pykali sme z rýchleho protiútoku. Celý druhý polčas sme sa nedostali ku kvalitnej hre, ale bojovali sme a náš tlak vyústil do pokutového kopu, ktorý rozhodol tento zápas rozdielnych polčasov.“

Mladší dorast (U17, I. liga) - 11. kolo:
Dukla Banská Bystrica – AS Trenčín 1:1 (0:1)
Gól AS: Svatík

AS: Vozár - Škvarka, Dzurilla, Svatík, Szántó - Hrošovský (80. Petrovič), Sluka, Kyselica, Schroner (55. Pagáč) - Morong (73. Šproch), Mazák (34. Kadera)

Ján Blaháč (tréner): „Po Ružomberku nás čakal ďalší kvalitný super. Počas posledného týždňa vypadlo z tréningového procesu viacero hráčov kvôli chorobám alebo zraneniam. I preto nastalo v základnej zostave oproti poslednému stretnutiu šesť zmien. Máme dosť široký káder na to, aby každý bol nahraditeľný. To sa v plnej miere ukázalo aj v tomto stretnutí. Konečne sa vo výbornom svetle ukázali hráči, ktorí to dovtedy nedokázali – Škvarka, Sluka, Hrošovský, alebo vynikajúci Szántó. Predovšetkým kolektív však ukázal silu a kvalitu. Odohrali sme opäť veľmi dobré stretnutie a najmä v prvom polčase sme boli lepším tímom. Gól sme dosiahli v 40. min, keď veľký dôraz ukázal v pokutovom území súpera Svatík. Hneď v prvej minúte druhého polčasu previedla útočná dvojica Kadera – Morong veľmi peknú kombinačnú akciu, ale s nepresným zakončením. Boli sme veľmi dobre organizovaní a výborne sme vykrývali  nebezpečné priestory pred našim pokutovým územím. V druhom polčase boli aktívnejší domáci hráči, ale nevypracovali si vyloženú gólovú šancu. Veľká škoda zahodených príležitostí Kaderom, ale najmä Morongom, ktorý postupoval sám na domáceho brankára. Ten mu ale včasným vybehnutím zblokoval strelu. Domáci  sústredili všetky sily na záverečný tlak, ale nebyť našej individuálnej chyby v pokutovom území, zostal by stav nezmenený. Bohužiaľ, vedenie sme neudržali a v poslednej sekunde stretnutia sme si strelili vlastný gól. Všetci hráči si za predvedený výkon zaslúžia pochvalu.“

Mladší dorast (U16, II. liga) - 11. kolo:
AS Trenčín – Dubnica 2:2 (1:1)
Góly AS: Jurica, Čenteš

AS: Žáčik - Habánek, Jurdík, Ranko, Mazáň - Molnár (Chrenko), Čakloš, Valko, Skovajsa (Kochan) - Michalík (Čenteš), Jurica

Milan Spurný (tréner): „Prvých 20 minút sa hralo na jednu bránku – dubnickú. Dali sme gól, mali sme ďalšiu šancu. Molnár miesto strely prihrával nikomu. Potom sme nepochopiteľne prestali behať, nebránili sme, nepodržali loptu a súper po Molnárovej individuálnej chybe vyrovnal. V tomto góle boli zapletení aj Valko a Ranko. V druhom polčase Dubnica z rohového kopu otočila skóre na 2:1. Tento moment nás zmrazil a chvíľu trvalo, kým sme sa z toho spamätali. Oživenie do našej hry priniesol Chrenko, ktorý svojou aktivitou na súpera platil. Naše šance postupne zahodili Čakloš, Chrenko a Čenteš. Dubnica v tom čase hrala na rýchle protiútoky. Vyrovnali sme po dôraze Čenteša, ktorý loptu dorazil hlavou v ťažkej situácii. Dnes v našej hre chýbala organizácia, komunikácia medzi hráčmi a vôľa hýbať sa celý zápas.“

Starší žiaci (U15, I. liga) - 12. kolo:
Petržalka – AS Trenčín 3:0 (2:0)

AS: Amcha - Antošík, Ďuráči, Škarbala, Vlado - Krasňan, Kucharík, Juliny, Ábel - Repa, Gažo (50. Stankovič)

Eduard Pagáč (tréner): „Prvý polčas bol z našej strany veľmi slabý, hrali sme bez pohybu, nedokázali sme si presne prihrať, v obrannej fáze sme neskoro dostupovali k hráčom súpera. Petržalka nás predčila pohybom a aktivitou po strate lopty. V druhom polčase sme zlepšili pohyb, najmä obrancovia sa začali zapájať aj do útočnej fázy. Vypracovali sme si aj šance, ktoré sme nedokázali premeniť. Celkovo to bol z našej strany veľmi slabý zápas.“

Starší žiaci (U14, I. liga) - 12. kolo:
Petržalka – AS Trenčín 2:1 (2:0)
Gól AS: Vasko

AS: Zemanovič - Kohout, Blažej, Valaštín, Vasko - Polhorský, Jančo, Holíček, Hladký - Jánošík, Sedláček

Ľubomír Paraska (tréner): „Na zápas sme nastupovali v oklieštenej zostave a na ihrisku sa to prejavilo. Snahu nebolo možne uprieť, ale hra bola nesúrodá, bez nejakej myšlienky a bez reálnej šance ohroziť bránku súpera. Súper sa predviedol zodpovedným kolektívnym výkonom a dokázal využiť v prvom polčase dve zaváhania našej obrany. My sme v prvom polčase neboli vôbec nebezpeční. Začiatok druhého polčasu mal podobný priebeh. Až ku koncu zápasu sme ožili a po strelenom góle sme sa dostali trošku do tlaku a mali sme aj nejaké náznaky šancí, ale s výsledkom sme už nič nespravili. Celkovo to bol bojovný výkon, ale chýbalo mi viac sebavedomia a pokoja.“

Mladší žiaci (U13, I. liga) - 7. kolo:
Topoľčany – AS Trenčín 3:4 (1:3)
Góly AS: Prekop 2, A. Mizerák, Šulek

AS: J. Škultéty (31. Mihala) - Kopecký (41. Marušinec), Šulek, A. Mizerák - Bulejko - L. Mizerák (41. Jakúbek), Bariš (41. Škára), V. Škultéty (41. Petruš) - Prekop (41. Švehla)

Roman Rýdzi (tréner): „Bol to zápas , kde dominovali ofenzívy nad defenzívami. Z našej strany toto stretnutie patrilo medzi najhoršie, čo sa týka kombinačnej hry. Prispôsobili sme sa súperovi, ktorý loptu len nakopával. Keď sme sa dostali ku kombinácii, tá viazla v nepresnosti prihrávok a v individuálnych chybách jednotlivcov.“

Mladší žiaci (U13, I. liga) - 8. kolo:
AS Trenčín – Púchov 1:1 (0:1)
Gól AS: Kolesár

AS: Mihala (31. J. Škultéty) - Marušinec (41. Kopecký), Šulek, A. Mizerák - Kolesár - L. Mizerák, Škára (41. Bariš), Petruš - Prekop (31. Švehla)

Roman Rýdzi (tréner): „Bol to náš najhorší výkon v jesennej časti. Súper sa v podstate len bránil a my sme sa nedokázali presadiť voči jeho bojovnosti. Hrali sme bez myšlienky, kombinácie, zbytočne stredom a nevyužívali sme kraje ihriska. Nakopávanými loptami a individuálnou technikou sme sa proti neustále brániacemu sa a húževnatému súperovi nepresadili.“

Mladší žiaci (U12, I. liga) - 7. kolo:
Topoľčany – AS Trenčín 3:0 (1:0)

AS: Minaroviech - Arnold, Gróf, Gyurek - Čvanda - Rechtorík, Halgoš, Marcinát - Gregorovič
Striedali: Blízik, Cenkner, Miškolci, Orság, Palman, Rezníček, Ševčík, Zemanovič

Vladimír Cifranič (tréner): „Zápas mal z našej strany veľmi dobrú úroveň a aj keď sme prehrali boli sme 50 minút lepší ako domáci. Od začiatku sme dobre kombinovali, hrali rýchlo po zemi a domácich sme k ničomu nepustili. Opäť sme ale doplatili na slabú koncovku. Napriek prehre hodnotím zápas veľmi kladne a považujem ho za najlepší, aký sme doteraz odohrali.“

Mladší žiaci (U12, I. liga) - 8. kolo:
AS Trenčín – Púchov 1:2 (1:1)
Gól AS: Štefánik

AS: Minaroviech - Arnold, Čvanda, Gróf - Getta, Halgoš, Marcinát - Štefánik, Gregorovič
Striedali: Adamať, Blízik, Cenkner, Orság, Rechtorík, Rezníček, Vančo

Vladimír Cifranič (tréner): „Zápas sme začali veľmi dobre, hrali sme aktívne s dobrým pohybom. V 10. min sme sa ujali vedenia po peknej strele Štefánika. Celý prvý polčas sme mali hru pod kontrolou a mohli sme viesť aj vyšším skóre, bohužiaľ sme šance nepremenili a súper skóroval po ojedinelom brejku. Druhý polčas už nebol z našej strany tak kvalitný, ale aj napriek tomu sme mali hru pod kontrolou. Pri našom najväčšom tlaku sme opäť inkasovali po brejku a na vyrovnanie nám už zostalo málo času.“

A-tím 19.4.2024

Niké liga | Domáca prehra proti Košiciam

Zverenci trénera Iliju Stolicu prehrali v šiestom zápase nadstavbe Niké ligy na domácom trávniku...