Aktuality - archiv 19.9.2007

Stretnutie s fanúšikmi

Roman Hodál: "Robíme naplno, aby výsledky prišli. Chýba nám aj šťastie."

"Nižšie už nebudeme," povedal na úvod štvrtkového stretnutia s fanúšikmi generálny manažér AS Trenčín Róbert Rybníček. Futbalový klub, ktorý ovládli holandskí investori, sa momentálne nachádza na chvoste tabuľky so štyrmi bodmi a so skóre 9:28. Vedenie však naďalej tvrdí, že Trenčín už čaká len vzostup na vrchol slovenskej špičky a možno aj vyššie.

Na stretnutie prišiel aj tréner Rob McDonald, jeho asistent Martin Stano a niekoľko hráčov. Fanúšikovskú obec zastupovali pamätníci spomínajúci ešte na časy bývalej Jednoty i desiatka najvernejších ultras.

Rybníček s McDonaldom si vypočuli viacero nepríjemných názorov a otázok. Manažér klubu zopakoval niekoľkokrát, že trenčiansky vzostup je behom na dlhú trať. „Nový majiteľ je bohatý a rozumný človek. Svoje investície zvažuje veľmi dôkladne. Káder mohol doplniť o niekoľkých hráčov už v lete. Som ale rád, že príležitosť dostali naši futbalisti. Majú celú jeseň na to, aby zahraničného investora presvedčili. V zime by mali prísť približne štyria hráči. Ak to bude nutné, bude ich viac. Zo súčasného kádra zostanú iba tí silní. Slabí pôjdu preč," povedal Rybníček.

Anglický tréner chápe rozhorčené reakcie najmä postarších fanúšikov. Pripomenul, že vedenie klubu i realizačný tím majú dlhodobú víziu. Odráža sa na nových progresívnych tréningoch. Trenčín je podľa neho veľmi pekné mesto, ale potrebuje vraj rozruch, ktorý, ako dúfa, spôsobia opäť plné tribúny staručkého štadióna na Sihoti. Spomenul, že už zažil podobné stretnutie s fanúšikmi, kde ich prišlo dve až tri tisíc. V Trenčíne ich bolo dokopy asi 30. Tréner neuviedol, koľko bodov by mal klub na jeseň pred avizovaným posilnením získať.

Vedenie je napriek prehrám a obrovskému počtu inkasovaných gólov naďalej optimistické. Hráči sa pridali tiež. „Robíme naplno, aby výsledky prišli. Chýba nám aj šťastie," zamýšľal sa brankár Roman Hodál. Ďalej uviedol, že AS hrá dobrú ofenzívnu hru, avšak po prvom inkasovanom góle obrana mizne. Naposledy sa to takto skončilo debaklom v Košiciach, kde nechýbali ani štyria najvernejší fanúšikovia. Podľa veterána Hodála a kapitána Csabu Horvátha na tom pracujú. „Je to o psychike a o skúsenostiach," pripojil názor Horváth. Starší návštevníci stretnutia sa pýtali aj na odchod Juraja Czinegeho. Rybníček odpovedal, že jeho finančné nároky boli pre klub neprijateľné a ich akceptovaním by vznikla neférová situácia voči ostatným hráčom.

Autor: R. Nemec (SITA)
Rozpis zápasov
4:1 Linz
Prípravný, 18.7.2024
Galatasaray SK - AS Trenčín
18:00
NIKÉ LIGA, 1. kolo, 28.7.2024
FC Spartak Trnava - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
ASTV 19.7.2024

ASTV | Zostrih z prípravného zápasu proti Galatasaray SK

ASTV vám prináša zostrih z prípravného stretnutia proti Galatasaray SK (1:4).

A-tím 19.7.2024

Gajdoš | Prvý polčas sme boli viac ako vyrovnaným tímom

S tureckým Galatasaray SK zaznamenal náš tím prehru 1:4. Aj napriek sile súpera sme...

A-tím 19.7.2024

Bariš | Predvedená hra nás teší

V generálke pred blížiacou sa sezónou sme si zmerali sily s aktuálnym tureckým majstrom Galatasaray SK. Aj...

A-tím 18.7.2024

Príprava | V generálke prehra s tureckým Galatasarayom

Náš tím spod Čákovho hradu zaznamenal v generálke pred blížiacou sa sezónou prehru s...

Tipsport SK  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  Heineken  Smoker  slovlak  mattoni  monolit  aarsleff  msport  laugaricio  bahis sitesi  magnus  TSS Group  ramirent  keraming  Jaaa