Zápasy - archiv 15.11.2009

Dorastenci sa rozlúčili vysokými prehrami

Prehľad výsledkov stretnutí mládežníckych tímov AS Trenčín

Mládežnícke tímy AS sa definitívne rozlúčili s jesennou časťou. Nasledovanejšie výber staršieho a mladšieho dorastu nemajú za sebou najšťastnejší závere prvej polovice sezóny, keď v Košiciach vysoko prehrali 0:4, respektíve 0:3.

Zverenci trénera Radúza Dorňáka sú napriek tomu po 16. kole druhí s odstupom dvoch bodov práve za svojim posledným súperom a šesťbodovým náskokom pred treťou Trnavou. Mladší dorastenci pod vedením Jána Blaháča sú pred jarou tretí.

Rezervné tímy dorastu, respektíve „osemnástka“ a „šestnástka“ privítali na závere doma Ružinov. Starší tím remizoval 0:0 a mladší vyhral 3:1. V tabuľke im patrí siedma a piata priečka.

Starší dorast (U19, I. liga) - 16. kolo:
MFK Košice – AS Trenčín 4:0 (1:0)

AS: Draškovec - Mich. Gajdošík (43. Horčičák), Hladík, Ivicze, Kvasnica - Rybanský - Mondek, Štefánik, Holúbek - Malec (68. Číbik) - Ďanovský

Radúz Dorňák (tréner): „Zápas sa odohral za krajne nepriaznivého počasia. Terén bol už pred výkopom podmočený a s pribúdajúcim časom sa stával nespôsobilým. Domáci mali len dve prehry a to obe na umelom povrchu. Podľa slov trénera práve preto zvolili zápas na nefutbalovom teréne. V úvode mali miernu územnú prevahu, ale šancu si nevypracovali. Zvyšok polčasu bol vyrovnaný, opatrný, taktický a hralo sa prevažne v strednom pásme. V 41. min sa dvojica útočníkov dostala z hraničného postavenia za obranu a zo sólového nájazdu sa ujali vedenia gólom do šatne. Krátko na to sa zranil Gajdošík, ktorý hral veľmi dobre. Aj druhý polčas bol vyrovnaný a vypracovali sme si tri možnosti na zmenu stavu, ale ani Malec, Mondek či Ďanovský neuspeli. Ešte v 75. min bol stav 1:0 a šanca vyrovnať, ale v závere sme v rozmedzí desiatich minút inkasovali tri lacné góly po hrubých individuálnych chybách. Táto skutočnosť totálne skreslila úroveň našej hry a poslala našich hráčov do kolien. Výsledok je veľmi krutý.“

Starší dorast (U18, II. liga) - 16. kolo:
AS Trenčín – Ružinov 0:0

AS: Vozár - Hrnčár (80. Kebísek), Ďuriška, Fraňo, Agafón (70. Grejták) - Vlnka (46. Szabo), Bakalík, Bartoš, Kozic - Bretschneider, Horčičák (63. Lacko)

Miroslav Karas (tréner): „V úvode sme si po získaní viacerých lôpt zásluhou pressingu vypracovali šance, ktoré sme ale nepremenili. Dokonca Horčičák zahodil aj pokutový kop. Súper si vypracoval len jednu príležitosť, pri ktorej nás podržal brankár Vozár. V druhom polčase sme pokračovali v tlaku a zahadzovaní šancí. Napriek snahe sme nedokázali nadviazať na posledné kvalitné výkony.“

Mladší dorast (U17, I. liga) - 16. kolo:
MFK Košice – AS Trenčín 3:0 (3:0)

AS: Vozár - Škvarka, Svatík, Hrošovský (41. Dzurilla), Szántó - Šproch (62. Lobotka), Kyselica, Morong, Červený (41. Schroner) - Vítkovský (41. Mazák), Bezák

Ján Blaháč (tréner): „Vo veľkom vetre sme ťahali za kratší koniec. Dážď, vietor a hrboľatý mokrý terén sa podpísali pod kvalitu tohto stretnutia. Tak ako sme chválili prvé naše vzájomné stretnutie v lete, tak bohužiaľ o tomto to nemôžeme napísať. Na tímy z čela tabuľky je lepšie hrať futbal ako sa tváriť, že konečne niečo máme za sebou. Predohrať toto stretnutie nebolo dobrým ťahom zo strany ľudí zo SFZ. V prvom polčase mali jednoznačne navrch domáci hráči, ktorí za podpory vetra využili všetky tri svoje šance. Keďže vietor fúkal rovnakým smerom aj druhý polčas, navrch sme mali my, ale svoje šance Bezák, Mazák a Kyselica nevyužili. Z nefutbalového posledného majstrovského stretnutia veľa nemáme. Nahradíme si to v tréningovom procese počas prechodného obdobia.“

Mladší dorast (U16, II. liga) - 16. kolo:
AS Trenčín – Ružinov 3:1 (2:0)
Góly AS: Mazáň, vlastný, Čenteš

AS: Žáčik - Kochan (Šulek), Kováčik, Ranko, Mazáň - Chrenko (Líška), Čenteš, Valko, Skovajsa - Michalík (Priecel), Jurica (Jurdík)

Milan Spurný (tréner): „Od začiatku zápasu sme nešetrili pohybom, rýchlo sme pracovali s loptou, presne sme si prihrávali, dokázali sme si vypracovať gólové príležitosti – dve z nich sme premenili. Na ľavej strane dobre zahrali Mazáň so Skovajsom a v strede poľa Čenteš s Valkom. Spokojný som s riešením štandardných situácií. V druhom polčase po vystriedaní tempo našej hry upadlo – stratila sa kvalita. Ružinov počas zápasu dvakrát nebezpečne vystrelil a gól nám dali po chybe nášho brankára.“