Aktuality - archiv 18.11.2009

Kvalifikačná prehra dvadsaťjednotky pohľadom Trenčanov

V stretnutí Slovensko „21“ – Chorvátsko „21“ nastúpila dvojica hráčov AS, tretí bol na tribúne.

V stredu popoludní sa pozornosť slovenskej futbalovej verejnosti sústredila do Zlatých Moraviec. V kľúčovom kvalifikačnom zápase o postup na majstrovstvá Európy do 21 rokov hostil slovenský výber rovesníkov z Chorvátska. V súboji o prvé miesto v tabuľke sa z výhry tešili hostia (2:1). Ich rozhodujúci gól vsietil v 87. min Vida. Celý zápas odohrala aj dvojica Trenčanov Tomáš Peciar a Roman Gergel. Druhý menovaný sa vrátil zo zrazu s výrazným modrajúcim pozdravom pod ľavým okom. Gergel získal ukážkový monokel po jednom z tvrdých osobných súbojov s jedným zo súperov. Duo trenčianskych "juniorov" vo výbere Borisa Kitku doplnil Peter Kleščík, ktorý sa ale na zápasovú súpisku nevpratal. V nasledujúcom článku prinášame pohľady hráčov AS na dôležitý kvalifikačný duel.

Tomáš Peciar: Po zmene strán to bolo oveľa lepšie

„Zápas by som rozdelil na dve etapy. Prvý polčas bol z našej strany slabší, po zmene strán to bolo oveľa lepšie a súpera sme naraz pritlačili. Chorváti ťažili najmä z hry Rakitiča. V strede poľa sme ho spočiatku nedokázali poriadne prikryť. Po jeho famóznej prihrávke sme dostali prvý gól. Po zmene strán sme si začali viac veriť, vyrovnali sme a vypracovali sme si ďalšie príležitosti. Oživením v druhom polčase bol určite príchod Maka. Obrovská škoda gólu v závere, ktorý sa zrodil po brejku bezprostredne po našom rohu. Po zápase sme si povedali, že hoci sme klesli na druhé miesto (strata na Chorvátov je 2 body, pozn. redakcie), o postup bojujeme ďalej. V roku 2010 nás čaká ešte viacero ťažkých zápasov.“

Roman Gergel: Veľmi ma mrzí, že sme to neudržali

„Bol to kvalitný duel vo vynikajúcej atmosfére. Veľmi ma mrzí, že sme to v závere neudržali. V prvom polčase som hral v stredovej formácii, po prestávke som sa presunul na post pravého obrancu. Trénerovo rozhodnutie ma neprekvapilo. O tejto alternatíve sme sa zhovárali už v minulosti. V príprave som si to dokonca na tomto poste už vyskúšal. Tréner Kitka ma pripravoval na to, že Chorváti sú v krídelných priestoroch rýchli a technicky veľmi dobre vybavení. Chcel, aby som ich pokrýval. Z postu pravého obrancu som sa dostával aj k zahrávaniu dlhých autov. Niekoľko ich prešlo až do pokutového územia hostí, ale nič sme z nich nevyťažili. Po góle v závere duelu sme boli veľmi sklamaní. Najmä v druhom polčase sme hrali celkom slušne.“

Peter Kleščík: Víťazstvo Chorvátov je zaslúžené

„Do 20. min to bol vyrovnaný zápas. Chorváti potom prebrali iniciatívu. Ich tlak vyústil až do pokutového kopu, ktorý Dúbravka zlikvidoval. Myslel som si, že tento moment pozitívne ovplyvní našu hru, ale už po niekoľkých minútach vyslal Rakitič perfektnú prihrávku Kaliničovi a ten skóroval. V druhom polčase sme boli oveľa nebezpečnejší ako v prvej polovici. Najskôr, po krídelnej akcii Maka, vyrovnal Sylvestr na 1:1 a potom sme mali viacero nebezpečných štandardiek. Škoda, že ich chalani nedokázali premeniť na góly. Lopta viackrát preletela tesne vedľa zadnej žrde. Chorváti rozhodli o víťazstve v závere duelu z brejkovej situácie. Z tribúny sa mi zdalo, že akciu mohli prerušiť už naši záložníci. Žiaľ, nepodarilo sa. Hoci sa mi to nehovorí ľahko, nazdávam sa, že víťazstvo Chorvátov je zaslúžené.“