Aktuality - archiv 19.11.2009

Do Rimavskej Soboty aj nádejný Štefánik

Po skončení jesennej časti súťaže starších dorastencov dostali piati mladí z úspešnej devätnástky príležitosť pozrieť sa do kabíny prvého mužstva.

Po skončení jesennej časti aktuálnej sezóny najvyššej súťaže starších dorastencov dostali piati mladí z úspešnej devätnástky príležitosť pozrieť sa do kabíny prvého mužstva. Dvojica Samuel Štefánik a Ivan Hladík sa pripravovali s prvým tímom aj pred sobotňajším ligovým stretnutím v Rimavskej Sobote. Tréneri testujú počas ostrej prípravy ich schopnosti adaptácie na seniorský futbal.

Dočká sa Štefánik premiéry ešte na jeseň?

Kreatívny stredopoliar Samuel Štefánik je jedným z lídrov výberu do 19 rokov. Tréneri A-mužstva si jeho schopnosti všimli už dávnejšie a počas zápasu na ihrisku Púchova sa po prvý raz ocitol na súpiske pre zápas druhej najvyššej súťaže. Samozrejme, že mu k tomu pomohla aj zdravotná situácia v kádri prvého mužstva.

„Už predtým som odohral prípravný zápas proti reprezentačnej dvadsaťjednotke,“ spomína na druhopolčasovú premiéru v drese prvého mužstva čerstvo plnoletý Štefánik a priznáva: „Nemohol som si zvyknúť na seniorský futbal. Hra je celkom odlišná ako v doraste.“

Talentovaný záložník sa pred víkendovým súbojom na Gemeri dozvedel, že opäť pocestuje s „áčkom“. „Tréner mi dokonca naznačil, že by som mohol nastúpiť ako striedajúci hráč. Už pozvánka na tréningy s mužmi ma potešila. Štart v I. lige by bol niečím navyše. Zatiaľ nie som nervózny a spávam dobre. Uvidíme aká bude piatková noc,“ komentoval Štefánik snažiaci sa skromne prehliadať všetky narážky na svoj nesporný talent.

Pripomína nám Škrteľa, hovoria o Hladíkovi

Len sedemnásťročný odchovanec myjavského futbalu Ivan Hladík pripomína realizačnému tímu AS niekdajšiu oporu mužstva Martina Škrteľa. „Viem, že mám k nemu ešte veľmi ďaleko. Je však mojím vzorom,“ prezrádza mladý vytiahnutý stopér.

Do seniorskej kabíny sa dostal vôbec po prvý raz. „Celkom dobre to znášam. Snažím sa hrať to isté ako v doraste. Tvrdo a nekompromisne. Aj na tréningu. Musím tvrdo pracovať a uvidíme kam sa až dostanem,“ prezradil mladík a dodal: „Pred sezónou som vedel, že budem bojovať o miesto v staršom doraste. O áčku sa mi ani nesnívalo.“

Autor: mg
Rozpis zápasov
Fortuna liga, nadstavba 9, 14.5.2022
FK Senica - AS Trenčín
17:00
Fortuna liga, nadstavba 10, 21.5.2022
AS Trenčín - MFK Zemplín Michalovce
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
Fanúšikovia 16.5.2022

Fanúšikovia | Vstupenky na Michalovce v predaji

Prinášame vám informácie o predaji vstupeniek na posledný zápas nadstavby Fortuna ligy proti...

ASTV 15.5.2022

Tučný | Cieľom však bolo dobre sa pripraviť na baráž

Už pred úvodným hvizdom zápasu na ihrisku skúšaného FK Senica bolo rozhodnuté, že tím...

ASTV 15.5.2022

ASTV | Zostrih zo zápasu Fortuna ligy proti FK Senica

ASTV vám prináša zostrih zo stretnutia 9. kola skupiny o udržanie sa vo Fortuna lige...

A-tím 14.5.2022

FL | Účasť v play-off potvrdená víťazstvom proti Senici

Zverenci trénera Juraja Ančica vyhrali v predposlednom kole nadstavby Fortuna ligy...

Tipsport SK  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  zlaty bazant  Smoker  SWAN  slovlak  mattoni  monolit  jaaa higa  agel