Aktuality - archiv 22.11.2009

Hlohovský sa do základu vrátil vo veľkom štýle

Jeden z najlepších hráčov sa v závere zápasu modlil, napokon oslavoval zisk troch bodov.

Po zápase v Rimavskej Sobote sa ozývali z kabíny AS radostné pokriky víťazov. Niekto z domácich, akoby nemohol oslavné chorály AS počúvať, a rozradostených Trenčanov zamkol v kabíne. Nevadí. Chlapci si mohli aspoň bez vyrušovania a v pokoji vychutnať dlho očakávaný triumf. A keď sa konečne našiel kľúčik od šatne hostí, hráči Trenčína sa začali pomaly trúsiť k autobusu. Z ich tvárí žiarila spokojnosť a úľava. Azda najširší úsmev rozdával Filip Hlohovský. Ofenzívny hráč AS akoby si pred zápasom spomenul na svoje doteraz najhviezdnejšie okamihy a na Gemeri podal veľmi snaživý výkon.

Bolo ho plné ihrisko. Nabehal kvantum kilometrov, dovoľoval si kľučky, keď bolo treba podržal loptu. Skrátka, bol to návrat do úvodnej jedenástky ako sa patrí. „Do základu som sa vrátil po dlhšej dobe. Všetkým som chcel dokázať, že tam patrím. Snáď sa mi to podarilo. Moja túžba hrať bola neopísateľná. Mal som obrovskú motiváciu,“ rozhovoril sa dvadsaťjedenročný futbalista.

Nositeľ trenčianskej trinástky sa pred zápasom pustil do „tajomnej“ debaty s tímovým manažérom Drahošom Bočákom. Obsah rozhovoru vyplával na povrch až po záverečnom hvizde rozhodcu. „Hovoril som mu, nech sa dobre pozerá. Sľúbil som mu, že určite dám gól. Skórovať sa mi síce nepodarilo, ale to mi vôbec nevadí. Góly dali iní. Vyhrali sme a to je to najdôležitejšie,“ tešil sa po stretnutí spokojný útočník.

Pri hodnotení zápasu zvážnel a premýšľajúc sa rozhovoril: „V prvom polčase sme si zvykali na náročný terén. Povrch bol veľmi náročný. Ťažko sme sa naň prispôsobovali. Po prvej časti hry sme dokonca prehrávali. Počas prestávky vládla v kabíne, napriek nepriaznivému vývoju skóre, víťazná atmosféra. Všetci sme verili, že to otočíme.“

Futbalistom AS bolo v 87. minúte, napriek chladnému počasiu, horúco. Keď si Jozef Pisár postavil loptu 17 metrov od brány a chystal sa zahrávať priamy kop, pulzové hodnoty Trenčanov dosahovali rekordné hodnoty. „Hádam prvýkrát v živote som sa modlil,“ netajil po zápase Hlohovský. Po dobrej strele kapitána MŠK, ktorá obtrela ľavú žrď Volešákovej brány, mu padol zo srdca obrovský kameň. „Záver duelu vyšiel v náš prospech. Konečne. Ak by sme opäť inkasovali vyrovnávajúci gól v posledných okamihoch, bola by to obrovská smola a nespravodlivosť,“ ukončil debatu jeden z najlepších hráčov na ihrisku a pobral sa smerom k autobusu.

Autor: ms
Rozpis zápasov
Fortuna liga, nadstavba 9, 14.5.2022
FK Senica - AS Trenčín
17:00
Fortuna liga, nadstavba 10, 21.5.2022
AS Trenčín - MFK Zemplín Michalovce
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
Fanúšikovia 16.5.2022

Fanúšikovia | Vstupenky na Michalovce v predaji

Prinášame vám informácie o predaji vstupeniek na posledný zápas nadstavby Fortuna ligy proti...

ASTV 15.5.2022

Tučný | Cieľom však bolo dobre sa pripraviť na baráž

Už pred úvodným hvizdom zápasu na ihrisku skúšaného FK Senica bolo rozhodnuté, že tím...

ASTV 15.5.2022

ASTV | Zostrih zo zápasu Fortuna ligy proti FK Senica

ASTV vám prináša zostrih zo stretnutia 9. kola skupiny o udržanie sa vo Fortuna lige...

A-tím 14.5.2022

FL | Účasť v play-off potvrdená víťazstvom proti Senici

Zverenci trénera Juraja Ančica vyhrali v predposlednom kole nadstavby Fortuna ligy...

Tipsport SK  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  zlaty bazant  Smoker  SWAN  slovlak  mattoni  monolit  jaaa higa  agel