Aktuality - archiv 25.11.2009

Devätroční Trenčania zbierajú turnajové víťazstvá

V lete proti AC Miláno, Ajaxu, Seville, Anderlechtu či Evertonu!

Výber trenčianskych mladíkov v kategórii do deväť rokov zaznamenal druhý turnajový triumf v rade. Po nedávnom víťazstve v Bratislave oslavovali aj na víkendovom podujatí v českom Hlučíne.

Na kvalitne obsadenom turnaji začali víťazné ťaženie výhrou nad Krnovom. Prvý zápas bol pre mladých Trenčanov zoznamovací. Nádeje AS sa na halu, povrch i hrací systém prispôsobili rýchlo. Hoci v úvode druhého zápasu s Juventusom Bruntál zaspali úvod a po troch minútach prehrávali už 0:2, zbrane nezložili. Do súpera sa zahryzli, pritlačili ho a napokon vydolovali zo zdanlivo strateného duelu remízu, i keď mali viacero šancí aj na víťazstvo. Ďalšie stretnutie prinieslo víťazstvo nad Opavou. Po tomto súboji nasledoval dôležitý zápas s domácim Hlučínom, brúsiacim si zuby na celkové prvenstvo. Trenčania sa v zápase vytrápili, konečná remíza bola pre nich určite pozitívnym výsledkom. Oba tímy hrali vo vysokom tempe, skóre sa prelievalo z jednej strany na druhú. Bojovnosť zvíťazila nad futbalovosťou. Pochvalu za nasadenie a snahu zvrátiť výhru na svoju stranu si určite zaslúžia obe družstvá.

Po „povinnom“ víťazstve nad FC Ostrava čakali na Trenčanov dva ťažké záverečné súboje s družstvami 1.FC Brno a Sigmou Olomouc. Trenčania ich zvládli s prehľadom nad očakávanie. V oboch súbojoch jasne dominovali. Potešil aj herný prejav družstva, keď na jednej strane dokázalo v obrane eliminovať útočné zbrane súperov a rovnako v útoku dokázalo v niektorých prípadoch rozobrať súperovu obranu tak, že zakončovalo prakticky do odkrytej súperovej bránky. Za posledné dva predvedené výkony si Trenčania prvenstvo určite zaslúžili. Ťažko hodnotiť individuálne výkony, keďže chalani hrali ako jeden tím a každý z nich by si zaslúžil ocenenie individuálneho výkonu. Za zmienku stojí fakt, že organizátori boli rozhodnutí dať cenu pre najlepšieho hráča družstvu prípravky U9 futbalového klubu AS Trenčín, ale nevedeli sa dlho rozhodnúť, komu cenu udelia. Voľba napokon padla na Ondreja Matejku, ktorý si toto ocenenie nielen za výkon na tomto turnaji, ale aj za výkony predchádzajúce určite zaslúžil.

Ďalším úspechom mladých Trenčanov je pozvánka na prestížny turnaj do Holandska, ktorý sa uskutoční 5.6.2010 v holandskom meste Koog aan de Zaan (cca 15 km od Amsterdamu). Minulý rok sa na turnaji zúčastnili družstvá ako Ajax Amsterdam, AC Miláno, FC Everton, FC Sevilla, PSV Eindhoven, RSC Anderlecht, Sparta Rotterdam, Feyenoord Rotterdam, Werder Brémy a ďalšie. Aj tento rok sa na turnaji zúčastní 30 družstiev podobného zvučného mena. Skutočnosť, že medzi kluby z renomovaných európskych adries sa dostal aj Trenčín, je rozhodne veľkým úspechom, nakoľko záujem o uvedený turnaj je na celom svete enormný.

Autor: mm
Rozpis zápasov
Fortuna liga, nadstavba 9, 14.5.2022
FK Senica - AS Trenčín
17:00
Fortuna liga, nadstavba 10, 21.5.2022
AS Trenčín - MFK Zemplín Michalovce
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
Fanúšikovia 16.5.2022

Fanúšikovia | Vstupenky na Michalovce v predaji

Prinášame vám informácie o predaji vstupeniek na posledný zápas nadstavby Fortuna ligy proti...

ASTV 15.5.2022

Tučný | Cieľom však bolo dobre sa pripraviť na baráž

Už pred úvodným hvizdom zápasu na ihrisku skúšaného FK Senica bolo rozhodnuté, že tím...

ASTV 15.5.2022

ASTV | Zostrih zo zápasu Fortuna ligy proti FK Senica

ASTV vám prináša zostrih zo stretnutia 9. kola skupiny o udržanie sa vo Fortuna lige...

A-tím 14.5.2022

FL | Účasť v play-off potvrdená víťazstvom proti Senici

Zverenci trénera Juraja Ančica vyhrali v predposlednom kole nadstavby Fortuna ligy...

Tipsport SK  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  zlaty bazant  Smoker  SWAN  slovlak  mattoni  monolit  jaaa higa  agel