Aktuality - archiv 26.11.2009

Domáca premiéra trénera AS proti tímu, ktorý dôverne pozná

Adrián Guľa: "Okrem nasadenia na 100% budem od mojich hráčov vyžadovať ešte niečo navyše.“

Príprava Trenčanov na víkendový duel s Prievidzou vrcholí. Nový šéf realizačného tímu Adrián Guľa sa počas týždňa zameral aj na podrobnú videoanalýzu súpera. Zistenými poznatkami následne oboznámil kabínu.

„Napriek nelichotivej finančnej situácii sa na sobotný zápas pripravujú odhodlane,“ rozhovoril sa tréner AS dodávajúc. „Nacvičujú nové varianty štandardných situácií. Myslím si ale, že vieme, kde sú zraniteľní. Hráčov vedieme k tomu, aby slabiny súpera využili,“ skonštatoval s tajomným výrazom v tvári kouč, ktorý ešte pred piatimi mesiacmi hrával za Prievidzu. „Väčšinu chalanov veľmi dobre poznám. Nebezpeční môžu byť Štefan Pekár a Miro Oršula. Vystupujú síce nenápadne, ale futbalovo sú na tom veľmi dobre. Obaja sú veľkými bojovníkmi. Nevypustia žiaden súboj. V ofenzíve je ďalším z nebezpečných futbalistov vysoký Matúš Pekár. Očakávam, že prídu s prepracovanou defenzívnou taktikou. Okrem obranných povinností sa ale určite budú chcieť ukázať aj smerom dopredu."

Adriánovi Guľovi sa trénerský debut v Rimavskej Sobote vydaril. V sobotu ho čaká premiéra v domácom prostredí. „Súpera rozhodne nesmieme podceniť. Do zápasu musíme vstúpiť minimálne tak aktívne ako sme vstupovali do druhého polčasu v Rimavskej Sobote. Okrem nasadenia na 100% budem od mojich hráčov vyžadovať ešte niečo navyše,“ hlásil niekoľko dní pred zápasom odhodlaný tréner. V príprave na stretnutie vsadil aj na prievidzkú históriu niektorých hráčov AS. „Viem, že k nejakým hecovačkám už prišlo. Dúfam, že to pre nich bude motiváciou navyše. Samozrejme, situáciu musíme mať pod kontrolou, aby u nich nenastal stav premotivovanosti,“ vyjadril sa na adresu Peciara, Kubíka, Mazána a Hlohovského nováčik na slovenskej trénerskej scéne.

Trenčania ťahajú deväťzápasovú sériu bez prehry. Naposledy vyšli naprázdno 19. augusta práve v Prievidzi. „Bol to zvláštny zápas. Hoci sme celkom slušne kontrolovali loptu, smerom dopredu sme boli bez myšlienky. Pre súpera sme neboli vôbec nebezpeční. Už v prvom vzájomnom zápase sme sa utvrdili, že napriek vnútorným klubovým problémom sa hráči FK dokážu na Trenčín vybičovať k dobrému výkonu,“ zdvihol na záver Adrián Guľa varovný prst.

Autor: ms
Rozpis zápasov
2:2 Zlaté Moravce
NIKÉ LIGA, 32. kolo, 18.5.2024
FC ViOn Zlaté Moravce - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
Hviezdy deťom 24.6.2024

Komunita | Máme za sebou 16. ročník charitatívneho podujatia Hviezdy deťom

Najväčšie charitatívne podujatie svojho druhu na Slovensku...

Hviezdy deťom 21.6.2024

Hviezdy deťom | Hviezdy deťom s Chárom, Regendom, Farkašovou a ďalšími

Počas nasledujúceho víkendu nás čaká už šestnásty ročník...

A-tím 20.6.2024

A-tím | Media day pred štartom letnej prípravy

Prípravu na nadchádzajúcu sezónu 2024/2025 odštartoval dnešným dňom aj náš tím. Prvý deň...

A-tím 20.6.2024

A-tím | Prvý tím odštartoval prípravu na novú sezónu

AS Trenčín odštartoval prípravu na nadchádzajúci ročník Niké ligy 2024/2025....

Tipsport SK  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  Heineken  Smoker  slovlak  mattoni  monolit  aarsleff  msport  laugaricio  bahis sitesi  magnus  TSS Group  ramirent  keraming  Jaaa