Aktuality - archiv 26.11.2009

Domáca premiéra trénera AS proti tímu, ktorý dôverne pozná

Adrián Guľa: "Okrem nasadenia na 100% budem od mojich hráčov vyžadovať ešte niečo navyše.“

Príprava Trenčanov na víkendový duel s Prievidzou vrcholí. Nový šéf realizačného tímu Adrián Guľa sa počas týždňa zameral aj na podrobnú videoanalýzu súpera. Zistenými poznatkami následne oboznámil kabínu.

„Napriek nelichotivej finančnej situácii sa na sobotný zápas pripravujú odhodlane,“ rozhovoril sa tréner AS dodávajúc. „Nacvičujú nové varianty štandardných situácií. Myslím si ale, že vieme, kde sú zraniteľní. Hráčov vedieme k tomu, aby slabiny súpera využili,“ skonštatoval s tajomným výrazom v tvári kouč, ktorý ešte pred piatimi mesiacmi hrával za Prievidzu. „Väčšinu chalanov veľmi dobre poznám. Nebezpeční môžu byť Štefan Pekár a Miro Oršula. Vystupujú síce nenápadne, ale futbalovo sú na tom veľmi dobre. Obaja sú veľkými bojovníkmi. Nevypustia žiaden súboj. V ofenzíve je ďalším z nebezpečných futbalistov vysoký Matúš Pekár. Očakávam, že prídu s prepracovanou defenzívnou taktikou. Okrem obranných povinností sa ale určite budú chcieť ukázať aj smerom dopredu."

Adriánovi Guľovi sa trénerský debut v Rimavskej Sobote vydaril. V sobotu ho čaká premiéra v domácom prostredí. „Súpera rozhodne nesmieme podceniť. Do zápasu musíme vstúpiť minimálne tak aktívne ako sme vstupovali do druhého polčasu v Rimavskej Sobote. Okrem nasadenia na 100% budem od mojich hráčov vyžadovať ešte niečo navyše,“ hlásil niekoľko dní pred zápasom odhodlaný tréner. V príprave na stretnutie vsadil aj na prievidzkú históriu niektorých hráčov AS. „Viem, že k nejakým hecovačkám už prišlo. Dúfam, že to pre nich bude motiváciou navyše. Samozrejme, situáciu musíme mať pod kontrolou, aby u nich nenastal stav premotivovanosti,“ vyjadril sa na adresu Peciara, Kubíka, Mazána a Hlohovského nováčik na slovenskej trénerskej scéne.

Trenčania ťahajú deväťzápasovú sériu bez prehry. Naposledy vyšli naprázdno 19. augusta práve v Prievidzi. „Bol to zvláštny zápas. Hoci sme celkom slušne kontrolovali loptu, smerom dopredu sme boli bez myšlienky. Pre súpera sme neboli vôbec nebezpeční. Už v prvom vzájomnom zápase sme sa utvrdili, že napriek vnútorným klubovým problémom sa hráči FK dokážu na Trenčín vybičovať k dobrému výkonu,“ zdvihol na záver Adrián Guľa varovný prst.

Autor: ms
Rozpis zápasov
Fortuna liga, nadstavba 9, 14.5.2022
FK Senica - AS Trenčín
17:00
Fortuna liga, nadstavba 10, 21.5.2022
AS Trenčín - MFK Zemplín Michalovce
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
Fanúšikovia 16.5.2022

Fanúšikovia | Vstupenky na Michalovce v predaji

Prinášame vám informácie o predaji vstupeniek na posledný zápas nadstavby Fortuna ligy proti...

ASTV 15.5.2022

Tučný | Cieľom však bolo dobre sa pripraviť na baráž

Už pred úvodným hvizdom zápasu na ihrisku skúšaného FK Senica bolo rozhodnuté, že tím...

ASTV 15.5.2022

ASTV | Zostrih zo zápasu Fortuna ligy proti FK Senica

ASTV vám prináša zostrih zo stretnutia 9. kola skupiny o udržanie sa vo Fortuna lige...

A-tím 14.5.2022

FL | Účasť v play-off potvrdená víťazstvom proti Senici

Zverenci trénera Juraja Ančica vyhrali v predposlednom kole nadstavby Fortuna ligy...

Tipsport SK  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  zlaty bazant  Smoker  SWAN  slovlak  mattoni  monolit  jaaa higa  agel