A-tím 14.1.2020

A-tím | Streda v znamení štartu hernej časti prípravy

Hernú časť prípravy na jarnú polovicu aktuálneho ročníka najvyššej domácej súťaže odštartujeme zápasmi proti MFK Karviná (11.00 h) a MFK Frýdek-Místek (13.00 h).

Aktuálne predposledný tím českej Fortuna ligy pricestuje pod Čákov hrad s dvoma zápasmi v nohách. V rámci zimnej Tipsport ligy remizovala s Pohroním (0:0) a s Baníkom Ostrava (1:1).

Zaujímavosťou je, že dres karvinského klubu oblieka trojica bývalých hráčov AS Trenčín brankár Libor Hrdlička, obranca Milan Rundič a krídelník Dávid Guba.

MFK Karviná vznikol pred necelými sedemnástimi rokmi v roku 2003. Do druhej najvyššej súťaže sa dostal po roku v piatej lige, dvoch rokoch vo štvrtej a dvoch v tretej lige. Do najvyššej súťaže sa prebojoval v ročníku 2015/2016 na štvrtý pokus. V uplynulých troch ročníkoch bol v prvej lige na desiatom, štrnástom a pätnástom mieste. V minulom roku sa zachránil rovnako ako my vďaka úspešnej baráži proti Vysočine Jihlava. Aktuálnym trénerom mužstva je Juraj Jarábek známy zo Zlatých Moraviec a Trnavy.

V druhom zápase bude našim súperom treťoligový MFK Frýdek-Místek. Aktuálne tretí tím MSFL myslí na postup do druhej najvyššej súťaže. Na prvé Blansko stráca päť bodov. Pred rokom mu postup utiekol iba o bod.

Trénerom sliezskeho klubu je Michal Hubník (36). Bývalý hráč SK Sigma Olomouc, SFC Opava, FK Jablonec a Legie Varšava odohral v lige 205 zápasov a dal 48 gólov. Štyrikrát nastúpil v reprezentácii. Najväčšou hviezdou súpera je Adam Varadi (34). Bývalý hráč Baníka Ostrava, FK Teplice, FC Viktoria Plzeň, SK Sigma Olomouc, FK Senica a Dynamo České Budějovice vyhral v roku 2004 ligu s Baníkom a o osem rokov neskôr domáci pohár so Sigmou.

Autor: astn
Rozpis zápasov
1:0 Štadión Sihoť
Prípravný, Tipsport liga, 14.1.2022
AS Trenčín - SK Sigma Olomouc
18:00 Štadión Sihoť
Prípravný, Tipsport liga, 18.1.2022
AS Trenčín - MFK Vyškov
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
A-tím 18.1.2022

Príprava | Dnes doma proti Vyškovu v druhom zápase Tipsport ligy

Zverencov trénera Juraja Ančica čaká druhé vystúpenie v rámci zimnej...

Fotogalérie 15.1.2022

Fotogaléria | Zápas Tipsport ligy proti Olomoucu

Fotogaléria zo zápasu zimnej Tipsport ligy proti SK Sigma Olomouc (1:0).

ASTV 14.1.2022

ASTV | Tréner Ančic, Jendrišek a Mičuda po zápase Tipsport ligy proti Sigme Olomouc

ASTV vám prináša rozhovory s trénerom Jurajom Ančicom,...

Tipsport SK  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  zlaty bazant  Smoker  SWAN  slovlak  mattoni  monolit  jaaa higa