Aktuality - archiv 7.12.2009

Báez sa rozlúčil s jeseňou zranením, Hlohovský gólom

Aldo Báez: "Miesto v základe si chcem udržať aj na jar."

Trenčianskou súťažnou bodkou za jesennou časťou 1. ligy bol víkendový duel v Šali. Na jedinom gólovom okamihu AS mali veľký podiel Aldo Báez a Filip Hlohovský.

Argentínsky stredopoliar sa dostal v posledných kolách do dobrej formy. Patril medzi kľúčových členov AS. V Šali sa nebezpečne vydal smerom k domácej šestnástke. Jeho púť zastavil až nedovolený zákrok súpera. „Zacítil som prudkú bolesť v oblasti kolena. Na rovnakom mieste som cítil nepríjemnosti už počas zápasu v Rimavskej Sobote. V závere polčasu som to ešte skúšal, ale nešlo to. Po prestávke som v zápase pokračovať nemohol,“ konštatoval po stretnutí smutný futbalista. Okrem zranenia ho trápil aj ďalší remízový výsledok. Jediné, čo ho aspoň čiastočne uspokojilo bolo, že práve po faule na neho dali futbalisti AS jediný gól. „Či hrávam alebo nie, vždy sa snažím pracovať na 100%. Je ale oveľa príjemnejšie, keď je tréningová námaha odmenená zápasovou nomináciou,“ uviedol defenzívny záložník, ktorý si v minulých mesiacoch musel často zvykať na pozíciu náhradníka. Po úspešnom závere jesene dúfa, že na jar bude pravidelnou súčasťou zostavy.

V opačnej situácii je Filip Hlohovský. V minulosti bol pravidelným členom otváracej jedenástky. V posledných mesiacoch sa medzi vyvolených presadzuje zriedkavejšie. Napriek tomu často upúta zaujímavým kúskom. Jeden z nich mal nachystaný aj v Šali. Po faule na Báeza v 36. min si postavil loptu necelých 20 metrov od Kolmokovovej brány a z priameho kopu vyslal oblúčik ponad múr do pravého vinkla. „Brankár stál podľa mňa na zlom mieste. Na pravej strane som mal veľa voľného priestoru. Vedel som, že keď to trafím tesne ponad múr k pravej žrdi, bude to gól,“ opísal strelec hviezdny okamih. Po jeho zásahu Trenčín vyhrával 1:0. Nebolo to prvýkrát, čo vzal na seba zodpovednosť pri rozohrávaní dôležitej štandardnej situácie. „V kritických situáciách sa snažím zobrať na seba zodpovednosť. Aj keď nie vždy sa moje štandardky končia gólom, párkrát sa mi z nich už podarilo dať dôležitý gól,“ obzrel sa za niekoľkými zaujímavými gólmi rodák z Prievidze. Neobišiel ani tému vyrovnávajúceho gólu Dusla v závere prvého polčasu: „V strede sme zbytočne stratili loptu. Súper to využil. Škoda. Ak by sme loptu držali na polovici súpera, gól by sme určite nedostali. Bol to vyrovnaný zápas. Šaľania výborne uzatvárali priestor pred ich šestnástkou. Napriek tomu, že v tabuľke sú na dne, zlé mužstvo určite nemajú,“ zamyslel sa nad posledným jesenným zápasom Hlohovský.

Autor: ms
Rozpis zápasov
0:0 Dunajská Streda
NIKÉ LIGA, 17. kolo, 10.12.2023
DAC 1904 Dunajská Streda - AS Trenčín
15:00 Štadión Sihoť
NIKÉ LIGA, 18. kolo, 16.12.2023
AS Trenčín - FC ViOn Zlaté Moravce
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
Fanúšikovia 11.12.2023

Fanúšikovia | Charitatívny McHappy Day v trenčianskom McDonalds opäť s AS Trenčín

McDonald´s rozbehol od 24. novembra už tradičnú...

ASTV 11.12.2023

ASTV | Zostrih zo zápasu Niké ligy proti FC DAC 1904 Dunajská Streda

ASTV vám prináša zostrih zo zápasu Niké ligy proti FC DAC 1904 Dunajská...

ASTV 11.12.2023

Gajdoš | Červená karta nám viac uškodila ako pomohla

Náš tím si z Dunajskej Stredy odniesol bod po bezgólovej remíze. V ôsmom zápase v rade...

Tipsport SK  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  www.tcld.net  Smoker  SWAN  slovlak  mattoni  monolit  https://www.tcld.net/  aarsleff  msport  laugaricio  proreco