Aktuality - archiv 7.12.2009

Báez sa rozlúčil s jeseňou zranením, Hlohovský gólom

Aldo Báez: "Miesto v základe si chcem udržať aj na jar."

Trenčianskou súťažnou bodkou za jesennou časťou 1. ligy bol víkendový duel v Šali. Na jedinom gólovom okamihu AS mali veľký podiel Aldo Báez a Filip Hlohovský.

Argentínsky stredopoliar sa dostal v posledných kolách do dobrej formy. Patril medzi kľúčových členov AS. V Šali sa nebezpečne vydal smerom k domácej šestnástke. Jeho púť zastavil až nedovolený zákrok súpera. „Zacítil som prudkú bolesť v oblasti kolena. Na rovnakom mieste som cítil nepríjemnosti už počas zápasu v Rimavskej Sobote. V závere polčasu som to ešte skúšal, ale nešlo to. Po prestávke som v zápase pokračovať nemohol,“ konštatoval po stretnutí smutný futbalista. Okrem zranenia ho trápil aj ďalší remízový výsledok. Jediné, čo ho aspoň čiastočne uspokojilo bolo, že práve po faule na neho dali futbalisti AS jediný gól. „Či hrávam alebo nie, vždy sa snažím pracovať na 100%. Je ale oveľa príjemnejšie, keď je tréningová námaha odmenená zápasovou nomináciou,“ uviedol defenzívny záložník, ktorý si v minulých mesiacoch musel často zvykať na pozíciu náhradníka. Po úspešnom závere jesene dúfa, že na jar bude pravidelnou súčasťou zostavy.

V opačnej situácii je Filip Hlohovský. V minulosti bol pravidelným členom otváracej jedenástky. V posledných mesiacoch sa medzi vyvolených presadzuje zriedkavejšie. Napriek tomu často upúta zaujímavým kúskom. Jeden z nich mal nachystaný aj v Šali. Po faule na Báeza v 36. min si postavil loptu necelých 20 metrov od Kolmokovovej brány a z priameho kopu vyslal oblúčik ponad múr do pravého vinkla. „Brankár stál podľa mňa na zlom mieste. Na pravej strane som mal veľa voľného priestoru. Vedel som, že keď to trafím tesne ponad múr k pravej žrdi, bude to gól,“ opísal strelec hviezdny okamih. Po jeho zásahu Trenčín vyhrával 1:0. Nebolo to prvýkrát, čo vzal na seba zodpovednosť pri rozohrávaní dôležitej štandardnej situácie. „V kritických situáciách sa snažím zobrať na seba zodpovednosť. Aj keď nie vždy sa moje štandardky končia gólom, párkrát sa mi z nich už podarilo dať dôležitý gól,“ obzrel sa za niekoľkými zaujímavými gólmi rodák z Prievidze. Neobišiel ani tému vyrovnávajúceho gólu Dusla v závere prvého polčasu: „V strede sme zbytočne stratili loptu. Súper to využil. Škoda. Ak by sme loptu držali na polovici súpera, gól by sme určite nedostali. Bol to vyrovnaný zápas. Šaľania výborne uzatvárali priestor pred ich šestnástkou. Napriek tomu, že v tabuľke sú na dne, zlé mužstvo určite nemajú,“ zamyslel sa nad posledným jesenným zápasom Hlohovský.

Autor: ms
Rozpis zápasov
16:00 Štadión Sihoť
Fortuna liga, 23. kolo, 14.3.2021
AS Trenčín - ŠK Slovan Bratislava
2:0 Štadión Sihoť
Fortuna liga, 22. kolo, 6.3.2021
AS Trenčín - FC Spartak Trnava
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
ASTV 7.3.2021

Kukučka | Ustáli sme úvod a to bolo najdôležitejšie

Tím Stijna Vrevena bol na začiatku decembra po šestnástich odohraných kolách bližšie k...

Fotogalérie 7.3.2021

Fotogaléria | Zápas Fortuna ligy proti Trnave

Fotogaléria zo stretnutia Fortuna ligy proti FC Spartak Trnava (2:0).

ASTV 6.3.2021

ASTV | Zostrih zo zápasu Fortuna ligy proti Trnave

ASTV vám prináša zostrih zo stretnutia 22. kola základnej časti Fortuna ligy 2020/2021...

ASTV 6.3.2021

ASTV | Tlačová konferencia po zápase proti Trnave

ASTV vám prináša tlačovú konferenciu po zápase Fortuna ligy proti FC Spartak Trnava (2:0).

orion tip  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  zlaty bazant  Smoker  SWAN  slovlak  aarsleff  mattoni  termomont  monolit  jaaa