Aktuality - archiv 7.12.2009

Báez sa rozlúčil s jeseňou zranením, Hlohovský gólom

Aldo Báez: "Miesto v základe si chcem udržať aj na jar."

Trenčianskou súťažnou bodkou za jesennou časťou 1. ligy bol víkendový duel v Šali. Na jedinom gólovom okamihu AS mali veľký podiel Aldo Báez a Filip Hlohovský.

Argentínsky stredopoliar sa dostal v posledných kolách do dobrej formy. Patril medzi kľúčových členov AS. V Šali sa nebezpečne vydal smerom k domácej šestnástke. Jeho púť zastavil až nedovolený zákrok súpera. „Zacítil som prudkú bolesť v oblasti kolena. Na rovnakom mieste som cítil nepríjemnosti už počas zápasu v Rimavskej Sobote. V závere polčasu som to ešte skúšal, ale nešlo to. Po prestávke som v zápase pokračovať nemohol,“ konštatoval po stretnutí smutný futbalista. Okrem zranenia ho trápil aj ďalší remízový výsledok. Jediné, čo ho aspoň čiastočne uspokojilo bolo, že práve po faule na neho dali futbalisti AS jediný gól. „Či hrávam alebo nie, vždy sa snažím pracovať na 100%. Je ale oveľa príjemnejšie, keď je tréningová námaha odmenená zápasovou nomináciou,“ uviedol defenzívny záložník, ktorý si v minulých mesiacoch musel často zvykať na pozíciu náhradníka. Po úspešnom závere jesene dúfa, že na jar bude pravidelnou súčasťou zostavy.

V opačnej situácii je Filip Hlohovský. V minulosti bol pravidelným členom otváracej jedenástky. V posledných mesiacoch sa medzi vyvolených presadzuje zriedkavejšie. Napriek tomu často upúta zaujímavým kúskom. Jeden z nich mal nachystaný aj v Šali. Po faule na Báeza v 36. min si postavil loptu necelých 20 metrov od Kolmokovovej brány a z priameho kopu vyslal oblúčik ponad múr do pravého vinkla. „Brankár stál podľa mňa na zlom mieste. Na pravej strane som mal veľa voľného priestoru. Vedel som, že keď to trafím tesne ponad múr k pravej žrdi, bude to gól,“ opísal strelec hviezdny okamih. Po jeho zásahu Trenčín vyhrával 1:0. Nebolo to prvýkrát, čo vzal na seba zodpovednosť pri rozohrávaní dôležitej štandardnej situácie. „V kritických situáciách sa snažím zobrať na seba zodpovednosť. Aj keď nie vždy sa moje štandardky končia gólom, párkrát sa mi z nich už podarilo dať dôležitý gól,“ obzrel sa za niekoľkými zaujímavými gólmi rodák z Prievidze. Neobišiel ani tému vyrovnávajúceho gólu Dusla v závere prvého polčasu: „V strede sme zbytočne stratili loptu. Súper to využil. Škoda. Ak by sme loptu držali na polovici súpera, gól by sme určite nedostali. Bol to vyrovnaný zápas. Šaľania výborne uzatvárali priestor pred ich šestnástkou. Napriek tomu, že v tabuľke sú na dne, zlé mužstvo určite nemajú,“ zamyslel sa nad posledným jesenným zápasom Hlohovský.

Autor: ms
Rozpis zápasov
2:2 Zlaté Moravce
NIKÉ LIGA, 32. kolo, 18.5.2024
FC ViOn Zlaté Moravce - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
ASTV 28.5.2024

ASTV | Zostrih zo zápasu ligy U19 proti MFK Zemplín Michalovce

ASTV vám prináša zostrih zo zápasu I. ligy U19 proti MFK Zemplín Michalovce...

Aktuálne 27.5.2024

Klub | Štartuje proces výmeny hracej plochy Štadióna Sihoť

Proces výmeny hracej plochy Štadióna Sihoť sa dostáva do realizačnej fázy. Počas...

A-tím 25.5.2024

A-tím | Pätica hráčov končí v AS Trenčín

Pred štartom prípravy na nový ročník najvyššej slovenskej súťaže nastávajú v tíme trénera Iliju...

A-tím 22.5.2024

A-tím | Skovajsa s novým dvojročným kontraktom

Lukáš Skovajsa si pod Čákovým hradom prešiel všetkými mládežníckymi kategóriami. Rodák zo...

Tipsport SK  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  Heineken  Smoker  slovlak  mattoni  monolit  aarsleff  msport  laugaricio  casspennant  magnus  TSS Group  ramirent  keraming  Jaaa