Aktuality - archiv 7.12.2009

Báez sa rozlúčil s jeseňou zranením, Hlohovský gólom

Aldo Báez: "Miesto v základe si chcem udržať aj na jar."

Trenčianskou súťažnou bodkou za jesennou časťou 1. ligy bol víkendový duel v Šali. Na jedinom gólovom okamihu AS mali veľký podiel Aldo Báez a Filip Hlohovský.

Argentínsky stredopoliar sa dostal v posledných kolách do dobrej formy. Patril medzi kľúčových členov AS. V Šali sa nebezpečne vydal smerom k domácej šestnástke. Jeho púť zastavil až nedovolený zákrok súpera. „Zacítil som prudkú bolesť v oblasti kolena. Na rovnakom mieste som cítil nepríjemnosti už počas zápasu v Rimavskej Sobote. V závere polčasu som to ešte skúšal, ale nešlo to. Po prestávke som v zápase pokračovať nemohol,“ konštatoval po stretnutí smutný futbalista. Okrem zranenia ho trápil aj ďalší remízový výsledok. Jediné, čo ho aspoň čiastočne uspokojilo bolo, že práve po faule na neho dali futbalisti AS jediný gól. „Či hrávam alebo nie, vždy sa snažím pracovať na 100%. Je ale oveľa príjemnejšie, keď je tréningová námaha odmenená zápasovou nomináciou,“ uviedol defenzívny záložník, ktorý si v minulých mesiacoch musel často zvykať na pozíciu náhradníka. Po úspešnom závere jesene dúfa, že na jar bude pravidelnou súčasťou zostavy.

V opačnej situácii je Filip Hlohovský. V minulosti bol pravidelným členom otváracej jedenástky. V posledných mesiacoch sa medzi vyvolených presadzuje zriedkavejšie. Napriek tomu často upúta zaujímavým kúskom. Jeden z nich mal nachystaný aj v Šali. Po faule na Báeza v 36. min si postavil loptu necelých 20 metrov od Kolmokovovej brány a z priameho kopu vyslal oblúčik ponad múr do pravého vinkla. „Brankár stál podľa mňa na zlom mieste. Na pravej strane som mal veľa voľného priestoru. Vedel som, že keď to trafím tesne ponad múr k pravej žrdi, bude to gól,“ opísal strelec hviezdny okamih. Po jeho zásahu Trenčín vyhrával 1:0. Nebolo to prvýkrát, čo vzal na seba zodpovednosť pri rozohrávaní dôležitej štandardnej situácie. „V kritických situáciách sa snažím zobrať na seba zodpovednosť. Aj keď nie vždy sa moje štandardky končia gólom, párkrát sa mi z nich už podarilo dať dôležitý gól,“ obzrel sa za niekoľkými zaujímavými gólmi rodák z Prievidze. Neobišiel ani tému vyrovnávajúceho gólu Dusla v závere prvého polčasu: „V strede sme zbytočne stratili loptu. Súper to využil. Škoda. Ak by sme loptu držali na polovici súpera, gól by sme určite nedostali. Bol to vyrovnaný zápas. Šaľania výborne uzatvárali priestor pred ich šestnástkou. Napriek tomu, že v tabuľke sú na dne, zlé mužstvo určite nemajú,“ zamyslel sa nad posledným jesenným zápasom Hlohovský.

Autor: ms
Rozpis zápasov
Fortuna liga, nadstavba 9, 14.5.2022
FK Senica - AS Trenčín
17:00
Fortuna liga, nadstavba 10, 21.5.2022
AS Trenčín - MFK Zemplín Michalovce
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
Fanúšikovia 18.5.2022

Fanúšikovia | Návod ako naložiť s kreditom vo vernostnom programe po skončení sezóny

Už počas nasledujúceho víkendu odohráme posledný domáci...

Fanúšikovia 16.5.2022

Fanúšikovia | Vstupenky na Michalovce v predaji

Prinášame vám informácie o predaji vstupeniek na posledný zápas nadstavby Fortuna ligy proti...

ASTV 15.5.2022

Tučný | Cieľom však bolo dobre sa pripraviť na baráž

Už pred úvodným hvizdom zápasu na ihrisku skúšaného FK Senica bolo rozhodnuté, že tím...

ASTV 15.5.2022

ASTV | Zostrih zo zápasu Fortuna ligy proti FK Senica

ASTV vám prináša zostrih zo stretnutia 9. kola skupiny o udržanie sa vo Fortuna lige...

Tipsport SK  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  zlaty bazant  Smoker  SWAN  slovlak  mattoni  monolit  jaaa higa  agel