A-tím 25.2.2020

Bergsen | Zaslúžili sme si viac

Náš premiérový zápas na novom Tehelnom poli mohol skončiť celkom inak. Vytvorili sme si niekoľko vyložených gólových príležitostí, boli sme strelecky aktívnejší a jednoznačne futbalovejším mužstvom. Na to sa však nielen v situácii, keď nám ide o miestenku v hornej šestke, nehrá.

„Odohrali sme dobrý zápas a zaslúžili sme si viac. Nepremenili sme však naše gólové príležitosti,“ povedal len dvadsaťročný brankár Menno Bergsen, ktorý je v úvode jari brankárskou jednotkou trénera Norberta Hrnčára.

„Nehrali sme zle. Dokázali sme veľmi účinne oslabiť tlak zo strany domáceho mužstva. Nedokázali sme však skórovať. Hrali sme veľmi futbalovo a aktívne. V takomto zápase príde logicky k stratám, ale aj takéto situácie sme vyriešili. Inkasovali sme naopak po situáciách, kedy sme góly dostať nemuseli.“

Odchovanec vysoko hodnotenej akadémie Sparty Rotterdam nemal svoj podiel na góloch. Naopak, minimálne v dvoch prípadoch skvele zasiahol pri šanciach „belasých“. „Prvému gólu sa vďaka teču dalo iba ťažko zabrániť. Pri druhom som bol v dobrej pozícii, ale súper to trafil. Nechali sme mu veľa miesta. Ako brankár však chcem chytiť každú strelu a s našim trénerom rozoberieme, čo som mohol urobiť lepšie,“ vrátil sa k obom situáciám Bergsen a pokračoval: „Hoci som niečo chytil, vôbec nie som spokojný. Prehrali sme a to je to dôležité.“

Mladý holandský brankár verí, že štvrťfinále Slovnaft Cupu hrané na žilinskom štadióne bude z pohľadu výsledku celkom iné. „Ukázali sme svoju kvalitu. Proti veľmi kvalitnému súperovi sme predviedli dobrú hru a preto nie sme bez šance v našom ďalšom zápase. Verím, že uspejeme,“ dodal pred budúcotýždňovým Slovenským pohárom Bergsen.

Autor: astn, foto: tasr
Rozpis zápasov
14:30 Štadión Sihoť
Fortuna liga, 22. kolo, 6.3.2021
AS Trenčín - FC Spartak Trnava
0:1 Žiar nad Hronom
Fortuna liga, 21. kolo, 27.2.2021
FK Pohronie - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
A-tím 1.3.2021

Čatakovič | Mal som dobrý prvý dotyk a to rozhodlo

„Pred dvoma mesiacmi by sme takýto zápas prehrali,“ povedal už po druhý raz v rade na...

ASTV 27.2.2021

ASTV | Zostrih zo zápasu Fortuna ligy proti Pohroniu

ASTV vám prináša zostrih zo stretnutia 21. kola základnej časti Fortuna ligy 2020/2021...

Fotogalérie 27.2.2021

Fotogaléria | Zápas Fortuna ligy proti Pohroniu

Fotogaléria zo stretnutia Fortuna ligy proti FK Pohronie (1:0).

ASTV 27.2.2021

ASTV | Tlačová konferencia po zápase proti Pohroniu

ASTV vám prináša tlačovú konferenciu po zápase Fortuna ligy proti FK Pohronie (1:0).

orion tip  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  zlaty bazant  Smoker  SWAN  slovlak  aarsleff  mattoni  termomont  monolit  jaaa