Fanúšikovia 10.4.2020

Komunita | Fanúšikovia priniesli takmer 2000 € na vyčistenie pamätníka

Fanúšikovia AS Trenčín prispeli na vyčistenie a skrášlenie Pamätníka umučených v trenčianskom lesoparku Brezina sumou takmer 2000 €. Stalo sa tak vďaka dražbe špeciálnych dresov k 75. výročiu Slovenského národného povstania. Náš tím sa v nich predstavil v ligovom stretnutí proti FC Nitra.

„Všetkým úspešným dražiteľom ešte raz ďakujeme za podporu tejto myšlienky. Sme radi, že sa nám podarilo spojiť našu fanúšikovskú komunitu pre mesto Trenčín,“ zopakovala manažérka akcií klubu Petra Drábová.

Na obnovu pamätníka v mestskom lesoparku putoval výťažok v sume 1911 €. Pamätník je venovaný 69 obetiam fašizmu, ktoré na týchto miestach popravili Nemci v období od októbra 1944 do apríla 1945. Dnes 10. apríla si pripomíname 75 rokov od oslobodenia nášho mesta. Počas bojov za slobodu padlo 1380 rumunských vojakov, 1255 ruských a taktiež desiatky civilného obyvateľstva, ktoré sa postavilo proti okupácii Trenčína.

„V spolupráci s futbalovým klubom AS Trenčín sa nám podarilo zabezpečiť tlakové vyčistenie a impregnáciu pamätníka. Získal tým čistejší vzhľad. Následnou impregnáciou sme zvýšili jeho odolnosť voči znečisteniu. Ďakujeme za pomoc a spoluprácu,“ povedal vedúci Útvar interných služieb mesta Benjamín Lisáček.

V dražbe sa nenachádzal dres dlhoročného kapitána AS Trenčín Petra Kleščíka. Ten klub venoval expozícií Múzea Slovenského národného povstania v Banskej Bystrici.

Grafika na dresoch pripomínala august 1944, kedy vypuklo SNP. Na pozadí je text rozkazu, ktorý podplukovník generálneho štábu Ján Golian vydal 29. augusta 1944 posádkam slovenskej armády. Rozkaz so šifrou „začnite s vysťahovaním“ znamenal začiatok ozbrojeného odporu.

Autor: astn
Rozpis zápasov
14:00 Žilina
Fortuna liga, 17. kolo, 13.12.2020
AS Trenčín - MFK Zemplín Michalovce
2:0 Bratislava
Fortuna liga, 16. kolo, 5.12.2020
ŠK Slovan Bratislava - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
A-tím 5.12.2020

FL | Po penalte a červenej karte prehra na Tehelnom poli

Zverenci trénera Stijna Vrevena prehrali v zápase 16. kola na ihrisku Slovana...

A-tím 4.12.2020

Slávik | Nemáme čo stratiť, ideme zabojovať

V šestnástom kole našej najvyššej súťaže sa náš tím predstaví u súpera najťažšieho možného...

ASTV 4.12.2020

ASTV | Exkluzívne letecké pohľady na Štadión Sihoť

ASTV vám prináša aktuálne letecké pohľady na stavbu štadióna na Sihoti. Veríme, že...

esport 3.12.2020

eSport | Predohrou víkendu na Tehelnom poli virtuálny zápas proti Slovanu

Predohrou víkendového zápasu Fortuna ligy medzi Slovanom...

orion tip adidas
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín  Edart
 Mercedes Benz  Krusovice  Smoker  SWAN  slovlak  aarsleff