Fanúšikovia 10.4.2020

Komunita | Fanúšikovia priniesli takmer 2000 € na vyčistenie pamätníka

Fanúšikovia AS Trenčín prispeli na vyčistenie a skrášlenie Pamätníka umučených v trenčianskom lesoparku Brezina sumou takmer 2000 €. Stalo sa tak vďaka dražbe špeciálnych dresov k 75. výročiu Slovenského národného povstania. Náš tím sa v nich predstavil v ligovom stretnutí proti FC Nitra.

„Všetkým úspešným dražiteľom ešte raz ďakujeme za podporu tejto myšlienky. Sme radi, že sa nám podarilo spojiť našu fanúšikovskú komunitu pre mesto Trenčín,“ zopakovala manažérka akcií klubu Petra Drábová.

Na obnovu pamätníka v mestskom lesoparku putoval výťažok v sume 1911 €. Pamätník je venovaný 69 obetiam fašizmu, ktoré na týchto miestach popravili Nemci v období od októbra 1944 do apríla 1945. Dnes 10. apríla si pripomíname 75 rokov od oslobodenia nášho mesta. Počas bojov za slobodu padlo 1380 rumunských vojakov, 1255 ruských a taktiež desiatky civilného obyvateľstva, ktoré sa postavilo proti okupácii Trenčína.

„V spolupráci s futbalovým klubom AS Trenčín sa nám podarilo zabezpečiť tlakové vyčistenie a impregnáciu pamätníka. Získal tým čistejší vzhľad. Následnou impregnáciou sme zvýšili jeho odolnosť voči znečisteniu. Ďakujeme za pomoc a spoluprácu,“ povedal vedúci Útvar interných služieb mesta Benjamín Lisáček.

V dražbe sa nenachádzal dres dlhoročného kapitána AS Trenčín Petra Kleščíka. Ten klub venoval expozícií Múzea Slovenského národného povstania v Banskej Bystrici.

Grafika na dresoch pripomínala august 1944, kedy vypuklo SNP. Na pozadí je text rozkazu, ktorý podplukovník generálneho štábu Ján Golian vydal 29. augusta 1944 posádkam slovenskej armády. Rozkaz so šifrou „začnite s vysťahovaním“ znamenal začiatok ozbrojeného odporu.

Autor: astn
Rozpis zápasov
1:2 Štadión Sihoť
NIKÉ LIGA, 28. kolo, 19.4.2024
AS Trenčín - FC Košice
18:00 Skalica
NIKÉ LIGA, 29. kolo, 27.4.2024
MFK Skalica - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
Fotogalérie 21.4.2024

Fotogaléria | Zápas Niké ligy proti FC Košice

Fotogaléria Petra Kapustu zo zápasu 6. kola nadstavby Niké ligy proti FC Košice (1:2).

A-tím 21.4.2024

Kozlovský | Neviem, čo na to povedať

Po víťaznom zápase proti Zlatým Moravciam prišla domáca prehra proti FC Košice. Zverencom trénera Iliju...

ASTV 20.4.2024

ASTV | Zostrih zo zápasu Niké ligy proti FC Košice

ASTV vám prináša zostrih z nadstavbovej časti Niké ligy proti FC Košice (1:2).

ASTV 20.4.2024

ASTV | Tlačová konferencia po zápase Niké ligy proti FC Košice

ASTV vám prináša tlačovú konferenciu po zápase nadstavbovej časti Niké ligy...

Tipsport SK  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  Heineken  Smoker  slovlak  mattoni  monolit  aarsleff  msport  laugaricio  proreco  magnus  TSS Group  ramirent  keraming  Jaaa