Aktuality - archiv 23.9.2007

McDonald: Hráči dostali za svoju prácu konečne odmenu

Rob McDonald po víťazstve nad Zlatými Moravcami.

Vysoké víťazstvo nad Zlatými Moravcami (4:0) je výsledkom, na ktorý sme dlho čakali. Hráčom som stále tvrdil, že takýto deň čoskoro príde a mohlo to byť už skôr. Pre mužstvo a realizačný tím to je veľká satisfakcia. Dôležitý však nie je iba počet strelených gólov, ale aj nula na našom konte.

Hrali sme rovnako ako v predchádzajúcich dueloch, no vytvorené šance sme dokázali premeniť. Hrdý môže byť na seba najmä autor hetriku Križko. Bol v ťažkej pozícii, keďže sa musel adaptovať na systém fungujúci podľa mojich predstáv, ale počas uplynulých dvoch týždňov zaznamenal nárast formy. Tri góly sú odmenou za jeho prístup.

Zápasy vyhráva i prehráva celé mužstvo a nie jednotlivci. Napriek tomu musím spomenúť výkony Lesáka a Kleščíka, ktorí v súbojoch dominovali. Honor muža zápasu patrí jednoznačne Križkovi.

Ľudia môžu povedať, že Zlate Moravce boli slabým súperom, ale práve náš výkon ich dostal do tohto svetla. S radosťou sa dalo pozerať na tlak a kombinačnú hru, ktoré sme predviedli.

Čo bude nasledovať? Vyhrali sme druhý zápas v rade a po druhý raz sme neinkasovali. Čaká nás ťažký súboj proti Nitre, kde chceme prekvapiť. Sebadôvera hráčov vzrástla a my stále veríme filozofii útočného futbalu. Hráčom som povedal, že teraz sa už nemusíme báť žiadneho súpera, pretože šance sme si vytvorili proti každému tímu. Prehrať môžeme iba sami so sebou. Užívame si súčasnú atmosféru a víkendový výsledok by nás mal posunúť k lepším dňom a vyšším priečkam.

Fanúšikom ďakujeme za podporu. Verím, že ich bude chodiť stále viac a viac. Najdôležitejšie na záver. Hráčom musím poďakovať za prísľub, ktorí ukázali počas uplynulých týždňov.

Rob McDonald

Autor: McD
Rozpis zápasov
NIKÉ LIGA, 22. kolo, 2.3.2024
MFK Skalica - AS Trenčín
15:00
NIKÉ LIGA, 23. kolo, 9.3.2024
FC Košice - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
ASTV 3.3.2024

ASTV | Zostrih zo zápasu Niké ligy proti MFK Skalica

ASTV vám prináša zostrih zo zápasu 22. kola základnej časti Niké ligy proti MFK...

ASTV 3.3.2024

Bariš | Sme sklamaní, budeme sa snažiť vyhrať spodnú šestku

Bezgólová remíza nám napokon k postupu do prvej šestky nestačila. Do gólového...

ASTV 3.3.2024

Kmeť | Celú sezónu sme podávali dobré výkony, no zlyhali sme v koncovke

V poslednom zápase základnej časti Niké ligy zaznamenal náš tím...

ASTV 3.3.2024

ASTV | Tlačová konferencia po zápase Niké ligy proti MFK Skalica

ASTV vám prináša tlačovú konferenciu po zápase 22. kola základnej časti...

Tipsport SK  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  www.tcld.net  Smoker  SWAN  slovlak  mattoni  monolit  https://www.tcld.net/  aarsleff  msport  laugaricio  proreco  magnus