A-tím 24.4.2020

A-tím | Manuál tréningového procesu na základe pokynov ÚVZ SR

Vzhľadom na množiace sa podnety a otázky ohľadom tréningového procesu prvého tímu AS Trenčín prinášame nielen našej fanúšikovskej verejnosti aktuálne informácie týkajúce sa dotknutých aktivít.

Tréningový proces bude dočasne bezkontaktný v zmysle opatrenia Úradu verejného zdravotníctva Slovenskej republiky. Manuál tréningového procesu usmerňuje kluby, za akých podmienok môžu pristúpiť od 22. apríla k skupinovým tréningom.

Pravidlá tréningového procesu sú vypracované na základe odporúčania hlavného hygienika Slovenskej republiky a manažéra zdravotnej starostlivosti Slovenského futbalového zväzu MUDr. Pavla Maloviča. Manuál vznikol po konzultácii s Asociáciou európskych líg

Trénovať sa môže v malých skupinách, najviac po osem hráčov ak na jednu skupinu pripadne najmenej plocha 30 x 30 metrov. Hráči prichádzajú na tréningy prezlečení z domu a po tréningu odchádzajú bez využitia spoločnej šatne a sociálnych zariadení. Pri klubovom tréningu na vonkajšom športovisku netreba mať rúško.

Súčasťou manuálu je aj odporúčanie k monitorovaniu zdravotného stavu hráčov a členov realizačného tímu, aby sme predišli akýmkoľvek problémom s možným šírením ochorenia COVID-19.

Pravidlá v rámci manuálu tréningového procesu
Povinné je zabezpečenie bezpečnosti hráčov, ich rodinných príslušníkov, realizačného tímu a bezpečnosti všetkých, ktorí prídu do kontaktu s účastníkmi tréningového procesu.
Trénovať sa môže v skupinách najviac po osem hráčov, resp. na päť hráčov musí pripadnúť najmenej plocha 30 x 30 m.
Dodržiavanie bezpečnostného odstupu dva metre medzi aktívne zapojenými športovcami a ostatnými osobami.
Pravidelné umývanie rúk a dodržiavanie prísnych hygienických opatrení.
Športovci aktívne vykonávajúci športovú činnosť na vonkajších športoviskách nie sú povinní mať pri výkone športovej aktivity prekryté horné dýchacie cesty. Všetky ostatné osoby, ktoré sa zúčastnia na tréningu alebo sa budú nachádzať na športovisku, sú povinné mať prekryté horné dýchacie cesty. Výnimkou je osoba, ktorá riadi športovú činnosť a osoba v dostatočnej vzdialenosti od ostatných osôb.
Hráči chodia na tréning už prezlečení, z tréningu idú rovno domov, nevyužívajú pritom spoločné šatne, ani sociálne zariadenia.
Pri striedaní skupín športovcov vykonávajúcich športovú aktivitu na rovnakom športovisku, tréneri zabezpečia dostatočný čas a priestor na dodržanie bezpečnej vzdialenosti meniacich sa športovcov a dohliadnu na vykonanie dezinfekcie použitého športového náčinia.
Nechať otvorené všetky dvere, aby sa zamedzilo kontaktu s kľučkami.
Pravidelné meranie teploty s vedením záznamov o výsledkoch.
Po objavení príznakov na ochorenie COVID-19 u niektorého z členov kádra, okamžité testovanie.

Autor: astn
Rozpis zápasov
2:2 Zlaté Moravce
NIKÉ LIGA, 32. kolo, 18.5.2024
FC ViOn Zlaté Moravce - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
A-tím 17.6.2024

A-tím | Mičuda odchádza do druhej českej najvyššej súťaže

Odchovanec AS Trenčín Šimon Mičuda zamieril do druhej českej najvyššej súťaže.

A-tím 16.6.2024

A-tím | Tréner Stolica o predchádzajúcej sezóne

Tréner AS Trenčín Ilija Stolica prebral mužstvo po náročnej záchranárskej sezóne. Jeho...

Hviezdy deťom 15.6.2024

Hviezdy deťom | Pripravte sa na víkend plný zábavy, športu a dobra

Už o necelý týždeň sa Trenčín rozžiari v znamení dobra a detského...

A-tím 13.6.2024

A-tím | Sláviček ostáva i naďalej pod Čákovým hradom

Odchovanec našej This is my sen Academy a brankár nášho A-tímu Matúš Sláviček ostáva...

Tipsport SK  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  Heineken  Smoker  slovlak  mattoni  monolit  aarsleff  msport  laugaricio  bahis sitesi  magnus  TSS Group  ramirent  keraming  Jaaa