ASTV 13.5.2020

Archív | Návrat ASTV k piatej priečke v ročníku 2011/2012

ASTV vám prináša komentovaný návrat k ročníku 2011/2012, v ktorom zverenci Adriána Guľu ako nováčik obsadil piatu priečku vo vtedajšej Corgoň lige.


Po troch rokoch v druhej najvyššej súťaži sa tím vedení Adriánom Guľom vrátil do prvej ligy. Stalo sa tak po doslova excelentnej sezóne na konci, ktorej delilo AS Trenčín od druhej Rimavskej Soboty priepastných 28 bodov. O dominancii mužstva v druholigových súbojoch hovorilo aj skóre plus 47 gólov. Mužstvo po tri roky trvajúcej obmene bolo pripravené na súboje s tímy najlepšími na Slovensku.

Ešte pred začiatkom prípravy vedenie klubu predĺžilo zmluvu s perspektívnym trénerom. „Predĺženie zmluvy bolo pre nás formalitou, keďže išlo o uplatnenie opcie. Tréner Guľa nás nielen výsledkami, ale aj svojou prácou, prístupom a progresom presvedčil už dávnejšie. Mužstvu ani zďaleka ešte neodovzdal všetko,“ povedal generálny manažér Róbert Rybníček.

Sezóna sa začala skutočne zostra. AS zavítal v úvodnom kole na štadión úradujúceho majstra, ktorým bol Slovan Bratislava. Vstup do Corgoň ligy tímu celkom nevyšiel. Zverenci trénera Guľu prehrali 1:3.

Domáca premiéra prišla hneď v nasledujúcom kole a pred štvortisícovou návštevou sme získali prvý ligový bod po remíze proti Ružomberku. Bod zachránil pár minút pred záverečným hvizdom Peter Kleščík.

Ani nasledujúce tri kolá nedopriali AS radosť z prvého ligového víťazstva. Najskôr tím vyškolila Senica a potom prišli dve bezgólové remízy doma proti Nitre a v Žiline. Prvý zásah za tri body prišiel až v 6. kole, keď sme na domácom trávniku zdolali DAC 1904 Dunajská Streda. Jediný a víťazný gól zaznamenal päť minút pred záverečným hvizdom Peter Mazan.

Mladé mužstvo zbieralo cenné skúsenosti medzi elitou. Nasledujúci priebeh jesene sa niesol v znamení kolísavých výkonov. Tím zo Sihote sa však držal dostatočne ďaleko od zostupových priečok. Záverečné kolo jesennej časti naznačilo potenciál AS, ktorý v skvelom zápase zdolal favorizovaný Spartak Trnava 4:2. Súpera tým zosadil z prvej priečky.

Jarná časť súťaže naplno potvrdila schopnosti tímu spod Čákovho hradu. „Vybudovať silné mužstvo na ihrisku je vždy to najdôležitejšie. Chceme si zachovať svoju tvár a tlačiť tím do víťazstiev. Teraz to už nebude iba o dobrom hernom štýle. Potrebujeme to pretaviť aj na víťazstvá,“ zavelil tréner Guľa a tak aj bolo. Tím v pätnástich zápasoch len dvakrát prehral a osemkrát bodoval naplno. V druhej polovici sezóny sme sa prepracovali až na skvelú piatu priečku. Fanúšikom sa ešte lepšie pozeralo na tabuľku jarnej časti, kde AS bol tretí za majstrovskou Žilinou a druhým Spartakom Trnava.

Sympatický herný prejav, jednoliaty kolektív a stúpajúca tendencia výkonov zdobili AS Trenčín počas nováčikovskej sezóny v Corgoň lige. „Nová súťaž bola pre nás veľkou motiváciou. Prvý rok v Corgoň lige priniesol inšpiráciu do ďalšej práce,“ povedal Guľa a dodal: „Potešilo ma, že sme zostali verní filozofii, ktorú sme si stanovili. Zmenili sme myslenie hráčov a postupnými krokmi sme zvyšovali ich výkonnosť. Dominovali sme v domácom prostredí a nastrieľali veľa gólov. V neposlednom rade sa tešíme priazni fanúšikov.“

KONEČNÁ TABUĽKA - CORGOŇ LIGA 2011/2012

Autor: astn
Rozpis zápasov
14:00 Žiar nad Hronom
Fortuna liga, 21. kolo, 27.2.2021
FK Pohronie - AS Trenčín
2:3 Senica
Fortuna liga, 20. kolo, 20.2.2021
FK Senica - AS Trenčín
Facebook

Prečítajte si tiež

archív novinek
ASTV 25.2.2021

Halftime | Jedna otázka - najčastejšie hrajúca pesnička v playliste

ASTV odštartovala pod hlavičkou „Halftime“ výrobu nadčasových...

ASTV 24.2.2021

ASTV | Štadión Sihoť od zbúrania oválu po otvorenie tribún za bránami

Príbeh novej podoby Štadióna Sihoť uzavrel návratom prvoligového...

Fanúšikovia 22.2.2021

Akadémia | Podporte svojimi 2% akadémiu AS Trenčín - This is my sen Academy

Priatelia, podporovatelia a fanúšikovia trenčianskeho futbalu....

ASTV 20.2.2021

ASTV | Zostrih zo zápasu Fortuna ligy proti Senici

ASTV vám prináša zostrih zo stretnutia 20. kola základnej časti Fortuna ligy 2020/2021...

orion tip  macron
 Fitshape  vanStyn  Mesto Trenčín
 Mercedes Benz  zlaty bazant  Smoker  SWAN  slovlak  aarsleff  mattoni  termomont  monolit  jaaa